R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Instagram Alışverişlerine Büyük Darbe: Mağaza Sekmesi Alt Menüden Kalkıyor!

  Instagram yeni güncellemesini tasarım üzerinden yürütürken, platformda alışveriş ve satış yapan kullanıcılara kötü haber verildi! Mağaza sekmesi, alt menüden kaldırılıyor! Detaylar haberimizde...

  Ecem Ecem 30.09.2022 16:43 734 2 dk okuma süresi
  Instagram Alışverişlerine Büyük Darbe: Mağaza Sekmesi Alt Menüden Kalkıyor!
  Son Düzenleme:

  Günümüzün en popular sosyal medya platformları arasında yer alan Instagram, kullanıcı sayısıyla da bunu kanıtlar nitelikte. Platform her geçen gün kullanıcılara daha fazla deneyim sunabilmek ve kalitesini geliştirmek için çalışmaya devam ediyor. Özellikleri geliştirirken işleri kolaylaştırmak için tasarımı geliştirmeyi de ihmal etmiyor. Sosyal medya platformunun son tasarım deneyimi ise mağaza sekmesi üzerinde oldu. 

  Instagram mağaza sekmesini alt menüden kaldırıyor!

  Instagram bir süredir tasarım anlamında çalışmalarına devam ediyordu. Bu süreçte çalışmanın detayları ortaya çıktı. Bazı kullanıcılar için mağaza sekmesinin alt menüden kaldırıldığı görüldü. Bu güncelleme, Instagram üzerinden alışveriş yapan ve satış yapan kişileri oldukça endişelendirdi. 

  Şimdilik sosyal medya devi, tasarımsal bu güncellemeyi sınırlı sayıdaki kullanıcılar üzerinde test ediyor. Konu hakkındaki kafa karışıklıklarını gidermek isteyen Meta sözcüsü Anne Yeh, yaptığı açıklamalarda bu tasarımsal özelliğin test edildiğini doğruladı. Basit ve deneyimsel bir çalışma yapıldığının da altını çizdi. Şimdilik testlerin kaç kişi üzerinde yapıldığı bilinmiyor. 

  Mağaza sekmesi pandemi döneminde eklenmişti

  Mağaza sekmesi Instagram platformuna yaklaşık iki yıl önce eklendi. Pandemi döneminde insanların online alışveriş deneyimlerini artırdıkları dönemde platform için etkili bir güncelleme oldu. İçerik oluşturuculara kullanıcılar ile iletişime geçmenin kolay yolunu sundu. Mağazalar sekmesinin eklenmesi, aynı zamanda birçok marka ve küçük işletmenin desteklenmesi açısından da etkili oldu. 

  Şimdilerde yeni güncelleme ile alt sekmeden kaldırılması planlanan Mağaza butonunun nereye konumlandırılacağı merak ediliyor. Test aşamasında gelen sızıntılara göre bu sekmenin, ayarlar kategorisine yerleştirildiği düşünülüyor. Mağaza ve işletmeler, bu güncelleme ile bir miktar geri planda kalacak gibi görünüyor. Yine de çalışmanın test aşamasında olduğu ve tamamen hayata geçirilmesinin kesin olmadığının da bilinmesi gerekiyor. 

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Instagram Profil Fotoğrafı Büyütme

  Instagram'da profil fotoğrafını büyütmek için birçok farklı araç bulunuyor. Bu işlem, Chrome üzerinden yapılabileceği gibi profil fotoğrafı büyütme araçları da tercih edilebilir.

  Instagram Fotoğrafları Nasıl İndirilir?

  Instagram'dan fotoğraf indirmek için birçok farklı yöntem vardır. Bunun için uygulamalar kullanılabileceği gibi web tabanlı platformlar da tercih edilebilir.

  Google Search Console İle Ürünlerinizi Alışveriş Sekmesinde Göstermeye Başlayın!

  Google Search Console, online mağaza sahiplerinin, ürünlerini 'Alışveriş' sekmesinde gösterebilmelerine olanak sağlayacak. Bu önemli özellik, kademeli olarak kullanıma sunulacak.

  2022 Kasım Otomobil Fiyatları: 400.000 TL’nin Altında Tek Otomobil Var

  2022 Kasım ayında sıfır araç fiyatlarına yeni zamlar geldi. Buna göre 400.000 TL'nin altında Hyundai i10 dışında sıfır araç kalmadı.

  Instagram Alışverişlerine Büyük Darbe: Mağaza Sekmesi Alt Menüden Kalkıyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et