R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Instagram Alışverişlerine Büyük Darbe: Mağaza Sekmesi Alt Menüden Kalkıyor!

  Instagram yeni güncellemesini tasarım üzerinden yürütürken, platformda alışveriş ve satış yapan kullanıcılara kötü haber verildi! Mağaza sekmesi, alt menüden kaldırılıyor! Detaylar haberimizde...

  Ecem
  Ecem R10 Editörü
  30.09.2022 16:43 1999 2 dk okuma süresi
  Instagram Alışverişlerine Büyük Darbe: Mağaza Sekmesi Alt Menüden Kalkıyor!
  Son Düzenleme:

  Günümüzün en popular sosyal medya platformları arasında yer alan Instagram, kullanıcı sayısıyla da bunu kanıtlar nitelikte. Platform her geçen gün kullanıcılara daha fazla deneyim sunabilmek ve kalitesini geliştirmek için çalışmaya devam ediyor. Özellikleri geliştirirken işleri kolaylaştırmak için tasarımı geliştirmeyi de ihmal etmiyor. Sosyal medya platformunun son tasarım deneyimi ise mağaza sekmesi üzerinde oldu. 

  Instagram mağaza sekmesini alt menüden kaldırıyor!

  Instagram bir süredir tasarım anlamında çalışmalarına devam ediyordu. Bu süreçte çalışmanın detayları ortaya çıktı. Bazı kullanıcılar için mağaza sekmesinin alt menüden kaldırıldığı görüldü. Bu güncelleme, Instagram üzerinden alışveriş yapan ve satış yapan kişileri oldukça endişelendirdi. 

  Şimdilik sosyal medya devi, tasarımsal bu güncellemeyi sınırlı sayıdaki kullanıcılar üzerinde test ediyor. Konu hakkındaki kafa karışıklıklarını gidermek isteyen Meta sözcüsü Anne Yeh, yaptığı açıklamalarda bu tasarımsal özelliğin test edildiğini doğruladı. Basit ve deneyimsel bir çalışma yapıldığının da altını çizdi. Şimdilik testlerin kaç kişi üzerinde yapıldığı bilinmiyor. 

  Mağaza sekmesi pandemi döneminde eklenmişti

  Mağaza sekmesi Instagram platformuna yaklaşık iki yıl önce eklendi. Pandemi döneminde insanların online alışveriş deneyimlerini artırdıkları dönemde platform için etkili bir güncelleme oldu. İçerik oluşturuculara kullanıcılar ile iletişime geçmenin kolay yolunu sundu. Mağazalar sekmesinin eklenmesi, aynı zamanda birçok marka ve küçük işletmenin desteklenmesi açısından da etkili oldu. 

  Şimdilerde yeni güncelleme ile alt sekmeden kaldırılması planlanan Mağaza butonunun nereye konumlandırılacağı merak ediliyor. Test aşamasında gelen sızıntılara göre bu sekmenin, ayarlar kategorisine yerleştirildiği düşünülüyor. Mağaza ve işletmeler, bu güncelleme ile bir miktar geri planda kalacak gibi görünüyor. Yine de çalışmanın test aşamasında olduğu ve tamamen hayata geçirilmesinin kesin olmadığının da bilinmesi gerekiyor. 

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Apple'ın Yeni İşletim Sistemi iOS 18 ile Büyük Değişiklikler Geliyor: Tasarım Tamamen Değişiyor!

  iOS 18 ile Apple, tasarımı ve AI özellikleriyle yenilik getiriyor. iPhone 16 için A18 çip ve gelişmiş Siri, kullanıcı deneyimini zenginleştiriyor.

  MediaTek Dimensity 9400’ün İlk Sonuçları Paylaşıldı: Beklentilerin Altında Kaldı!

  MediaTek Dimensity 9400, Qualcomm'un Snapdragon 8 Gen 4'üne kıyasla performans testlerinde geride kaldı.

  Exxen ve ExxenSpor Abonelik Ücretlerine Büyük Zam Geldi: İşte Yeni Fiyatlar!

  Exxen ve ExxenSpor, içerik kalitesini artırmak için üyelik ücretlerine zam yaptı. İşte güncel abonelik fiyatları!

  Threads ve Instagram Algoritması Değişiyor: Siyasi Paylaşımları Öne Çıkarmayacak!

  Instagram ve Threads, siyasi içerikleri sınırlayarak kullanıcı deneyimini yeniden şekillendiriyor; daha geniş içerik yelpazesi sunuyor.

  Instagram Alışverişlerine Büyük Darbe: Mağaza Sekmesi Alt Menüden Kalkıyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et