R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Instagram Alışverişlerine Büyük Darbe: Mağaza Sekmesi Alt Menüden Kalkıyor!

  Instagram yeni güncellemesini tasarım üzerinden yürütürken, platformda alışveriş ve satış yapan kullanıcılara kötü haber verildi! Mağaza sekmesi, alt menüden kaldırılıyor! Detaylar haberimizde...

  Ecem
  Ecem R10 Editörü
  30.09.2022 16:43 1517 2 dk okuma süresi
  Instagram Alışverişlerine Büyük Darbe: Mağaza Sekmesi Alt Menüden Kalkıyor!
  Son Düzenleme:

  Günümüzün en popular sosyal medya platformları arasında yer alan Instagram, kullanıcı sayısıyla da bunu kanıtlar nitelikte. Platform her geçen gün kullanıcılara daha fazla deneyim sunabilmek ve kalitesini geliştirmek için çalışmaya devam ediyor. Özellikleri geliştirirken işleri kolaylaştırmak için tasarımı geliştirmeyi de ihmal etmiyor. Sosyal medya platformunun son tasarım deneyimi ise mağaza sekmesi üzerinde oldu. 

  Instagram mağaza sekmesini alt menüden kaldırıyor!

  Instagram bir süredir tasarım anlamında çalışmalarına devam ediyordu. Bu süreçte çalışmanın detayları ortaya çıktı. Bazı kullanıcılar için mağaza sekmesinin alt menüden kaldırıldığı görüldü. Bu güncelleme, Instagram üzerinden alışveriş yapan ve satış yapan kişileri oldukça endişelendirdi. 

  Şimdilik sosyal medya devi, tasarımsal bu güncellemeyi sınırlı sayıdaki kullanıcılar üzerinde test ediyor. Konu hakkındaki kafa karışıklıklarını gidermek isteyen Meta sözcüsü Anne Yeh, yaptığı açıklamalarda bu tasarımsal özelliğin test edildiğini doğruladı. Basit ve deneyimsel bir çalışma yapıldığının da altını çizdi. Şimdilik testlerin kaç kişi üzerinde yapıldığı bilinmiyor. 

  Mağaza sekmesi pandemi döneminde eklenmişti

  Mağaza sekmesi Instagram platformuna yaklaşık iki yıl önce eklendi. Pandemi döneminde insanların online alışveriş deneyimlerini artırdıkları dönemde platform için etkili bir güncelleme oldu. İçerik oluşturuculara kullanıcılar ile iletişime geçmenin kolay yolunu sundu. Mağazalar sekmesinin eklenmesi, aynı zamanda birçok marka ve küçük işletmenin desteklenmesi açısından da etkili oldu. 

  Şimdilerde yeni güncelleme ile alt sekmeden kaldırılması planlanan Mağaza butonunun nereye konumlandırılacağı merak ediliyor. Test aşamasında gelen sızıntılara göre bu sekmenin, ayarlar kategorisine yerleştirildiği düşünülüyor. Mağaza ve işletmeler, bu güncelleme ile bir miktar geri planda kalacak gibi görünüyor. Yine de çalışmanın test aşamasında olduğu ve tamamen hayata geçirilmesinin kesin olmadığının da bilinmesi gerekiyor. 

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Rakip Oyunları Alt Edecek Nvidia G-SYNC ULMB 2 Teknolojisi ile Tanışın!

  Nvidia, yeni nesil ULMB (Ultra Düşük Hareket Bulanıklığı) teknolojisini duyurdu. Yeni G-SYNC ULMB 2, özellikle espor için büyük bir öneme sahip.

  Instagram Yorumları Artık Daha İşlevsel: Yeni Anket Özelliği Geliyor

  Instagram ekibi, platformun yorumlar bölümü için yeni bir özelliği test ediyor. Buna göre yakın süreçte Instagram, yorumlarda anket yapma özelliğini açacak!

  Netflix Büyük Bir Değişiklik Döneminin Eşiğinde: İşte Alınan Yeni Kararlar ve Gelecek Stratejileri!

  Netflix, müşteri tabanında kayıplar yaşamaya devam ediyor! Şirketin bu yıl harcamaları önemli ölçüde kısma planları olduğu ortaya çıktı.

  Poco'dan Büyük Müjde: 11 Telefona MIUI 14 Güncellemesi Geliyor!

  Poco, MIUI 14 güncellemesi için yeni bir yol haritası paylaştı. Açıklamaya göre dünya genelinde 11 farklı akıllı telefon modeli MIUI 14 güncellemesini alacak.

  Instagram Alışverişlerine Büyük Darbe: Mağaza Sekmesi Alt Menüden Kalkıyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et