R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Instagram, kullanıcıların ihtiyaç duyduğu iki yeni özelliği test ediyor!

  Instagram, çok uzun bir süredir kullanıcıların merakla beklediği Gönderi Sabitleme ve Izgara Düzenleme özelliklerini test ettiğini duyurdu. İşte tüm detaylar…

  Tubaunl Tubaunl 24.04.2022 21:20 366 2 dk okuma süresi
  Instagram, kullanıcıların ihtiyaç duyduğu iki yeni özelliği test ediyor!
  Son Düzenleme:

  Sosyal medya platformu Instagram, çok uzun zamandır tüm kullanıcıların beklemiş olduğu gönderi sabitleme özelliğini test ettiğini duyurdu. İlk önce Salmon Memon adında bir Instagram kullanıcısının fark etmiş olduğu bu özellik, gönderilerin sağ üst kısmında yer alan üç nokta ile kullanıcıyı karşılıyor.

  Instagram ile çok fazla sızıntılarla gündeme gelen Alessandro Paluzzi de bu konu hakkında bir açıklama yaparak özelliğin test aşamasında olduğunu ve kısa sürede tüm kullanıcılar için geleceğini açıkladı. Peki, bu özellik nasıl kullanılacak ve ne işe yarıyor? Detaylara beraber göz atalım.

  Instagram gönderilerini üst sıralara taşıyabilirsiniz!

  Sosyal medya uygulaması Instagram, aslında Ocak ayında bu özellik için bazı sinyaller vermişti. Uygulama, bunun çok fazla kişi tarafından beklenen bir özellik olduğunun farkındaydı. Bu bakımdan uzun süredir üzerinde çalışmalar sergilediğini tahmin etmek zor olmasa gerek. Instagram gönderi sabitleme özelliğini profilinizde yer alan üç gönderiyi kapsayacak.

  Alessandro Paluzzi’nin açıklamalarına göre Instagram, ayrıca gönderilerin yerlerinin değiştirilmesine olanak sağlayan Izgarayı Düzenle özelliğini getirecek. Bu özellik, gönderilerin tarihlerine değil sizin isteğinize göre konumlandırmaya yarayacak.

  Instagram’ın şuan için test etmiş olduğu Profile Sabitle ve Izgarayı Düzenle özellikleri çok uzun zamandır kullanıcıların istemiş olduğu bir özellikti. Bunun sebebi ise içerik üreticileri profillerini uyum içerisinde tutmak istemelerinden kaynaklanıyor. Izgarayı düzenle özelliği ile artık düzenli bir profile sahip olabileceksiniz. Pazarlamacıların ise Profile Sabitle özelliği ile önemli gönderileri başa tutturmaları mümkün olacak.

  Twitter, çok uzun süredir Tweet Sabitleme özelliğini iOS ve Android kullanıcıları için getirmişti. Instagram ise buna benzer bir özelliği, hikâyelerin silindikten sonra profilde öne çıkan sekmesinde yer almasını sağlayarak kullanıcılarına sunmuştu. 

  Peki, sizler bu yeni özellikler hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum kısmında görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  Tüm Yorumlar
  Toplam 1 Yorum
  • Ahmet Yiğit
   Ahmet Yiğit 7 ay önce
   İki özellik de çok sevindirici. Bir de çoklu gönderilerden gönderi silme olayı vardı test aşamasında, en çok beklediğim yenilik o :)

  İlgili İçerikler:

  Apple, M2 çipli ve Wi-Fi 6E'li yeni iPad Pro'yu duyurdu

  Apple, düzenlediği etkinlikle M2 çipli ve Wi-Fi 6E teknolojisine sahip yeni iPad Pro 2022 tanıtıldı. İşte Apple iPad Pro özellikleri ve Türkiye fiyatları!

  Valorant’ta Büyük Değişiklik! Yepyeni Menü Tasarımı Geliyor!

  Riot Games, yayınladığı yeni blog yazısıyla yeni Valorant güncellemesini duyurdu. Gelecek güncellemeyle birlikte Valorant'ın klasikleşmiş arayüzü değişiyor. Ayrıca merakla beklenen yeni ajan Harbor'da geliyor. İşte yeni Valorant güncellemesi!

  İşte Xiaomi 12T ve 12T Pro modellerinin yeni resmi görselleri! Beklenen modellerle ilgili özellikler de ortaya çıktı!

  Xiaomi 12T ve Xiaomi 12T Pro ile ilgili sızıntılar devam ediyor. Son olarak Xiaomi 12T ve 12T Pro modellerinin resmi görselleri ortaya çıktı.

  Çin’de “Uçan Arabalar” test edilmeye başlandı! Maglev teknolojisi ile artık uçan araçlar trafikte yer alabilecek mi?

  Çin, Maglev teknolojisi ile uçan araba testine başladı. Buna göre uçan arabalar, yakın dönemde trafikte yer alabilir!

  Instagram, kullanıcıların ihtiyaç duyduğu iki yeni özelliği test ediyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et