R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Instagram, kullanıcıların ihtiyaç duyduğu iki yeni özelliği test ediyor!

  Instagram, çok uzun bir süredir kullanıcıların merakla beklediği Gönderi Sabitleme ve Izgara Düzenleme özelliklerini test ettiğini duyurdu. İşte tüm detaylar…

  Tubaunl Tubaunl 24.04.2022 21:20 223 2 dk okuma süresi
  Instagram, kullanıcıların ihtiyaç duyduğu iki yeni özelliği test ediyor!
  Son Düzenleme:

  Sosyal medya platformu Instagram, çok uzun zamandır tüm kullanıcıların beklemiş olduğu gönderi sabitleme özelliğini test ettiğini duyurdu. İlk önce Salmon Memon adında bir Instagram kullanıcısının fark etmiş olduğu bu özellik, gönderilerin sağ üst kısmında yer alan üç nokta ile kullanıcıyı karşılıyor.

  Instagram ile çok fazla sızıntılarla gündeme gelen Alessandro Paluzzi de bu konu hakkında bir açıklama yaparak özelliğin test aşamasında olduğunu ve kısa sürede tüm kullanıcılar için geleceğini açıkladı. Peki, bu özellik nasıl kullanılacak ve ne işe yarıyor? Detaylara beraber göz atalım.

  Instagram gönderilerini üst sıralara taşıyabilirsiniz!

  Sosyal medya uygulaması Instagram, aslında Ocak ayında bu özellik için bazı sinyaller vermişti. Uygulama, bunun çok fazla kişi tarafından beklenen bir özellik olduğunun farkındaydı. Bu bakımdan uzun süredir üzerinde çalışmalar sergilediğini tahmin etmek zor olmasa gerek. Instagram gönderi sabitleme özelliğini profilinizde yer alan üç gönderiyi kapsayacak.

  Alessandro Paluzzi’nin açıklamalarına göre Instagram, ayrıca gönderilerin yerlerinin değiştirilmesine olanak sağlayan Izgarayı Düzenle özelliğini getirecek. Bu özellik, gönderilerin tarihlerine değil sizin isteğinize göre konumlandırmaya yarayacak.

  Instagram’ın şuan için test etmiş olduğu Profile Sabitle ve Izgarayı Düzenle özellikleri çok uzun zamandır kullanıcıların istemiş olduğu bir özellikti. Bunun sebebi ise içerik üreticileri profillerini uyum içerisinde tutmak istemelerinden kaynaklanıyor. Izgarayı düzenle özelliği ile artık düzenli bir profile sahip olabileceksiniz. Pazarlamacıların ise Profile Sabitle özelliği ile önemli gönderileri başa tutturmaları mümkün olacak.

  Twitter, çok uzun süredir Tweet Sabitleme özelliğini iOS ve Android kullanıcıları için getirmişti. Instagram ise buna benzer bir özelliği, hikâyelerin silindikten sonra profilde öne çıkan sekmesinde yer almasını sağlayarak kullanıcılarına sunmuştu. 

  Peki, sizler bu yeni özellikler hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum kısmında görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  Tüm Yorumlar
  Toplam 1 Yorum
  • Ahmet Yiğit
   Ahmet Yiğit 3 ay önce
   İki özellik de çok sevindirici. Bir de çoklu gönderilerden gönderi silme olayı vardı test aşamasında, en çok beklediğim yenilik o :)

  İlgili İçerikler:

  Birbirinden Farklı Kişiye Özel Hediye Fikirleri

  Kişiye özel hediyeler tasarlayarak sevdiğiniz kişinin hafızasında daha kalıcı yer bırakmak için baskiyap.co ile hediye alımlarınızda farklılık yaratabilirsiniz.

  Twitter Yanıt İstemleri (Reply Prompts) özelliği Türkiye'de!

  Twitter, kaba ve agresif dil içeren kullanan üyelerini uyaracağı yeni özelliği yanıt istemlerini Türkiye’de de kullanıma açtı.

  Antipsikiyatri

  Antipsikiyatri, 1960'ların başında ortaya çıkan eleştirel bir sorgulama hareketidir. Daha spesifik olarak antipsikiyatri, geleneksel psikiyatriyi ve 19. yüzyılın ortalarından beri dayandığı akıl hastalığı kavramını sorgulayan bir düşüncedir.

  Netflix, Temmuz ayında yayınlanacak olan Tüm yeni dizi ve filmleri açıkladı

  Netflix, Temmuz ayına bomba gibi girmeye hazırlanıyor. Kullanıcılarını hareketli ve ekran başına bağlayacak bir ayın beklediğini söyleyen Netflix, peki Temmuz ayında Netflix’te bizi neler bekliyor?

  Instagram, kullanıcıların ihtiyaç duyduğu iki yeni özelliği test ediyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et