R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Instagram, kullanıcıların ihtiyaç duyduğu iki yeni özelliği test ediyor!

  Instagram, çok uzun bir süredir kullanıcıların merakla beklediği Gönderi Sabitleme ve Izgara Düzenleme özelliklerini test ettiğini duyurdu. İşte tüm detaylar…

  Tubaunl
  Tubaunl R10 Editörü
  24.04.2022 21:20 1039 2 dk okuma süresi
  Instagram, kullanıcıların ihtiyaç duyduğu iki yeni özelliği test ediyor!
  Son Düzenleme:

  Sosyal medya platformu Instagram, çok uzun zamandır tüm kullanıcıların beklemiş olduğu gönderi sabitleme özelliğini test ettiğini duyurdu. İlk önce Salmon Memon adında bir Instagram kullanıcısının fark etmiş olduğu bu özellik, gönderilerin sağ üst kısmında yer alan üç nokta ile kullanıcıyı karşılıyor.

  Instagram ile çok fazla sızıntılarla gündeme gelen Alessandro Paluzzi de bu konu hakkında bir açıklama yaparak özelliğin test aşamasında olduğunu ve kısa sürede tüm kullanıcılar için geleceğini açıkladı. Peki, bu özellik nasıl kullanılacak ve ne işe yarıyor? Detaylara beraber göz atalım.

  Instagram gönderilerini üst sıralara taşıyabilirsiniz!

  Sosyal medya uygulaması Instagram, aslında Ocak ayında bu özellik için bazı sinyaller vermişti. Uygulama, bunun çok fazla kişi tarafından beklenen bir özellik olduğunun farkındaydı. Bu bakımdan uzun süredir üzerinde çalışmalar sergilediğini tahmin etmek zor olmasa gerek. Instagram gönderi sabitleme özelliğini profilinizde yer alan üç gönderiyi kapsayacak.

  Alessandro Paluzzi’nin açıklamalarına göre Instagram, ayrıca gönderilerin yerlerinin değiştirilmesine olanak sağlayan Izgarayı Düzenle özelliğini getirecek. Bu özellik, gönderilerin tarihlerine değil sizin isteğinize göre konumlandırmaya yarayacak.

  Instagram’ın şuan için test etmiş olduğu Profile Sabitle ve Izgarayı Düzenle özellikleri çok uzun zamandır kullanıcıların istemiş olduğu bir özellikti. Bunun sebebi ise içerik üreticileri profillerini uyum içerisinde tutmak istemelerinden kaynaklanıyor. Izgarayı düzenle özelliği ile artık düzenli bir profile sahip olabileceksiniz. Pazarlamacıların ise Profile Sabitle özelliği ile önemli gönderileri başa tutturmaları mümkün olacak.

  Twitter, çok uzun süredir Tweet Sabitleme özelliğini iOS ve Android kullanıcıları için getirmişti. Instagram ise buna benzer bir özelliği, hikâyelerin silindikten sonra profilde öne çıkan sekmesinde yer almasını sağlayarak kullanıcılarına sunmuştu. 

  Peki, sizler bu yeni özellikler hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum kısmında görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

  2010'dan bugüne profesyonel içerik yazarlığı!

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  Tüm Yorumlar
  Toplam 1 Yorum
  • Ahmet Yiğit
   Ahmet Yiğit 2 yıl önce
   İki özellik de çok sevindirici. Bir de çoklu gönderilerden gönderi silme olayı vardı test aşamasında, en çok beklediğim yenilik o :)

  İlgili İçerikler:

  Instagram, Algoritmasını Yeniliyor: Orijinal İçeriğe Destek, Tekrar Paylaşıma Kısıtlama Geliyor!

  Instagram, algoritmasını güncelleyerek orijinal içeriği öne çıkaracak ve tekrar paylaşılan içerikleri kısıtlayacak.

  Threads, iki yeni özelliğe kavuşuyor: İşte Detaylar!

  Threads platformu, taslak kaydetme ve uygulama içi kamera gibi iki yeni özellikle kullanıcı deneyimini iyileştiriyor.

  Instagram'a Yepyeni Filtreler Geldi: Ancak Meta; Bu Bir Başlangıç Dedi!

  Instagram'daki güncelleme ile artık fotoğraflarınızı daha etkileyici hale getirebilirsiniz. Meta, Instagram için yenilikçi filtreler getirdi!

  BHA 3452

  Microsoft, Windows 11 İçin Şimdiye Kadarki En Büyük Güncellemeyi Yayınladı: İşte Karşınızda Yepyeni Özellikler!

  Microsoft, şimdiye dek sunduğu en geniş kapsamlı Windows 11 güncellemesini tüm kullanıcılara açtı. Moment 4 isimli güncelleme, birçok yenilik ve değişiklik getiriyor.

  Instagram, kullanıcıların ihtiyaç duyduğu iki yeni özelliği test ediyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et