R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Instagram GIF ile Yorum Yapma Özelliği Geliştiriyor!

  Instagram GIF ile yorum ekleme desteğine kavuşacak. Yeni özellik, henüz test aşamasında yer alıyor. Bu özellikle beraber kullanıcılar, GIF paylaşabilecek.

  Mucosoft
  Mucosoft R10 Editörü
  17.02.2023 21:20 8532 1 dk okuma süresi
  Instagram GIF ile Yorum Yapma Özelliği Geliştiriyor!
  Son Düzenleme:

  Instagram, geçtiğimiz günlerde mağaza sekmesini bazı kullanıcılardan kaldırmıştı. Bu olay, kullanıcıların gözünden kaçmamıştı. Bu olayın ardından şimdi de gündemde GIF desteği bulunuyor. Aslına bakarsak Twitter, Discord ve WhatsApp gibi bazı platformlarda bu destek mevcut. Yani platformlarda yazışırken GIF atılabiliyor. Instagram da bununla ilgili bir çalışma gerçekleştiriyor.

  Instagram GIF ile yorum yapma desteğine sahip olacak

  Bir Twitter kullanıcısı, yaptığı paylaşımda Instagram’ın yeni özelliğini tanıttı. Bu özellik henüz Instagram geliştirici ekibi tarafından resmî olarak doğrulanmadı. Özelliğe göre Instagram yorum kısmında GIF paylaşmak mümkün hale gelecek. Mevcut durumda Instagram yorumlar alanında yazı ve emoji desteği yer alıyor. Yani GIF eklenmiyor. Yenilikle beraber GIF destekli yorum paylaşılabilir hale gelecek.

  Yeni özellik ile beraber GIF’li yorum atıldığında yazı eklenip eklenmeyeceği henüz bilinmiyor. Yani GIF’in sade mi yoksa süslü mü atılacağı hakkında net bilgi bulunmuyor. Yeni özellik yorum yazarken sağ tarafta GIF simgesi olarak görünecek. Bu simgeye tıklanıldığında kullanıcı, istediği GIF’i arayarak seçebilecek. Ayrıca popüler GIF’ler de burada yer alacak.

  Yeni özellik ile beraber hangi kaynaktan GIF çekileceği kesin değil. Tahminlere göre GIPHY kaynağı kullanılacak. Çünkü GIPHY, daha öncesinde Facebook tarafından satın alınmıştı. Özelliğin henüz test aşamasında olduğunu belirtelim. Yeniliğin gelecekte kullanıcılara aktif olması bekleniyor.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Vivo S17 Serisi 16 GB Ram ile Geliyor! İşte İlk Bilgiler

  Vivo S17 serisi hakkında ilk bilgiler ortaya çıktı. Son raporlar, Vivo'nun üç yeni akıllı telefon modeli olan S17, S17 Pro ve S17e'yi 2023'ün üçüncü çeyreğinde piyasaya sürmeye hazırlandığını gösteriyor.

  Samsung, Üç Kez Katlanabilen Telefon İle Pazarı Sallamaya Hazırlanıyor!

  Katlanabilir telefon pazarının öncüsü Samsung, sürpriz bir model ile karşımıza çıkıyor. Şirketin üç kez katlanabilen bir telefon üzerinde çalıştığı bildiriliyor.

  Yapay Zeka ChatGPT, İnternette Gezinerek Güncel Bilgilere Ulaşacak

  ChatGPT eklenen eklentiler sayesinde artık belirli durumlarda internette gezinerek anlık güncel verilere erişebilecek. İşte detaylar...

  Roblox Yapay Zeka ile Oyun Yapmayı Mümkün Kılıyor

  Roblox, oyun yapımını daha kolay ve zahmetsiz hale getiren üretken yapay zeka oyun oluşturma araçlarını kullanıma sundu: Code Assist ve Material Generator.

  Instagram GIF ile Yorum Yapma Özelliği Geliştiriyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et