R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Instagram GIF ile Yorum Yapma Özelliği Geliştiriyor!

  Instagram GIF ile yorum ekleme desteğine kavuşacak. Yeni özellik, henüz test aşamasında yer alıyor. Bu özellikle beraber kullanıcılar, GIF paylaşabilecek.

  Mucosoft
  Mucosoft R10 Editörü
  17.02.2023 21:20 11038 1 dk okuma süresi
  Instagram GIF ile Yorum Yapma Özelliği Geliştiriyor!
  Son Düzenleme:

  Instagram, geçtiğimiz günlerde mağaza sekmesini bazı kullanıcılardan kaldırmıştı. Bu olay, kullanıcıların gözünden kaçmamıştı. Bu olayın ardından şimdi de gündemde GIF desteği bulunuyor. Aslına bakarsak Twitter, Discord ve WhatsApp gibi bazı platformlarda bu destek mevcut. Yani platformlarda yazışırken GIF atılabiliyor. Instagram da bununla ilgili bir çalışma gerçekleştiriyor.

  Instagram GIF ile yorum yapma desteğine sahip olacak

  Bir Twitter kullanıcısı, yaptığı paylaşımda Instagram’ın yeni özelliğini tanıttı. Bu özellik henüz Instagram geliştirici ekibi tarafından resmî olarak doğrulanmadı. Özelliğe göre Instagram yorum kısmında GIF paylaşmak mümkün hale gelecek. Mevcut durumda Instagram yorumlar alanında yazı ve emoji desteği yer alıyor. Yani GIF eklenmiyor. Yenilikle beraber GIF destekli yorum paylaşılabilir hale gelecek.

  Yeni özellik ile beraber GIF’li yorum atıldığında yazı eklenip eklenmeyeceği henüz bilinmiyor. Yani GIF’in sade mi yoksa süslü mü atılacağı hakkında net bilgi bulunmuyor. Yeni özellik yorum yazarken sağ tarafta GIF simgesi olarak görünecek. Bu simgeye tıklanıldığında kullanıcı, istediği GIF’i arayarak seçebilecek. Ayrıca popüler GIF’ler de burada yer alacak.

  Yeni özellik ile beraber hangi kaynaktan GIF çekileceği kesin değil. Tahminlere göre GIPHY kaynağı kullanılacak. Çünkü GIPHY, daha öncesinde Facebook tarafından satın alınmıştı. Özelliğin henüz test aşamasında olduğunu belirtelim. Yeniliğin gelecekte kullanıcılara aktif olması bekleniyor.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  X (Twitter)’ Sesli ve Görüntülü Arama Özelliği Artık Herkese Açık!

  X uygulamasında artık herkes için sesli ve görüntülü arama özelliği! İletişimde sınırları kaldırın, her an bağlantıda kalın.

  Windows 11 ile Beraber Artık Bilgisayarlar Yeniden Başlatılmadan Güncellenebilecek!

  Windows 11'in yenilikçi "hot patching" özelliği ile kesintisiz güncellemeler dönemi başlıyor. Güvenlik yamaları artık yeniden başlatma gerektirmiyor.

  MediaTek Dimensity 9400’ün İlk Sonuçları Paylaşıldı: Beklentilerin Altında Kaldı!

  MediaTek Dimensity 9400, Qualcomm'un Snapdragon 8 Gen 4'üne kıyasla performans testlerinde geride kaldı.

  Apple, Yenilenmiş M3 MacBook Pro Satmaya Başladı: İşte Detaylar!

  Apple, M3 Pro ve M3 Max çipli yenilenmiş MacBook Pro modellerini, uygun fiyatlarla ve tam işlevsellik garantisiyle satışa çıkarıyor.

  Instagram GIF ile Yorum Yapma Özelliği Geliştiriyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et