R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Instagram Alışveriş İçin DM’den Kredi Kartı ile Ödeme Desteği Geliyor!

  Instagram mağazaları için duyurulan yeni özellik, büyük kolaylık getirecek. Kullanıcılar artık DM üzerinden kredi kartı ile Instagram alışverişi yapabilecek. İşte gelecek yeni Instagram ödeme sisteminin detayları!

  Yağız Özgün Kocabaş Yağız Özgün Kocabaş 19.07.2022 11:22 1330 2 dk okuma süresi
  Instagram Alışveriş İçin DM’den Kredi Kartı ile Ödeme Desteği Geliyor!
  Son Düzenleme:

  Sosyal medya artık bir eğlence aracı olmanın çok ötesine geçmeyi başardı. Özellikle Meta, bünyesindeki sosyal medya hesaplarında ticari faaliyetler hususunda önemli imkanları kullanıcılarına sunuyor. Kurumsal veya bireysel fark etmeksizin tüm kullanıcılarına Facebook ve Instagram gibi platformlar üzerinden satış yapabilecekleri mağazalar oluşturabilme imkanı sunuyor. Hatta Instagram’da alışveriş hizmetleri için dinamik ödeme sistemleriyle kolaylık sağlamaya devam ediyor. Meta, Instagram’da son olarak “DM(Direct Message/Özel Mesaj)” ile ödeme yapabilmeyi mümkün kılan yeni bir ödeme sistemini faaliyete geçiriyor.

  Instagram DM Üzerinden Kredi Kartı ile Ödeme

  Instagram yönetimi tarafından gerçekleştirilen açıklama ile birlikte platforma DM üzerinden alışveriş imkanı getirildi. Yeni alışveriş sistemi sayesinde kullanıcı, Instagram sayfalarında listelenen ürünler için DM kısmında kapsamlı bilgi edinebilecek. Ayrıca kullanıcılar satın almak istediği ürünün siparişini DM üzerinden kredi kartı ile ödeme yaparak, oluşturabilecek.

  Instagram’daki çoğu işletme, potansiyel müşterileri ile iletişim için özel mesaj kısmını sıkça kullanıyor. Ancak eskiden kullanıcılar satın almayı düşündüğü ürün için Instagram dışı bağlantılara yönlendiriliyordu. Bu noktada satıcılar özelikle kendi web sitesine veya satış yaptığı e-ticaret platformlarına yönlendirme yapıyordu.

  Instagram DM Üzerinden Kredi Kartı ile Ödeme

  Instagram’ın yakın zamanda geleceğini duyurduğu güncelleme ile birlikte kullanıcıların DM üzerinden doğrudan kredi kartları ile sipariş oluşturabilecek. Söz konusu DM’den kredi kartı ile ödeme sisteminin sadece “Instagram işletme hesabı” veya “Instagram onaylı satıcı” hesaplarınca kullanılabileceği belirtiliyor.

  Kullanıcılar standart olarak ürüne dair “iade”, “değişim” ve “kargo takip” gibi işlemlerini de yine DM üzerinden gerçekleştirebilecek. Dolayısıyla söz konusu satışa ilişkin hesabın sunduğu müşteri destek hizmetleri DM üzerinden gerçekleştirilecek.

  Instagram’a geleceği duyurulan bu yeni özellikle ilgili siz ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından veya R10.NET Forum’dan iletebilirsiniz.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Samsung Galaxy S23 ile İlgili Yeni Bilgiler Ortaya Çıktı!

  2023 yılında piyasaya çıkacak olan Galaxy S23 için çalışmalar sürüyor. Özellikleriyle ön plana çıkan cihazın fiyatının 400 doların üzerinde olacağı düşünülüyor!

  Yüksek ÖTV Sınırında Olan Otomobil Modellerine Tekrar Zam Mı Gelecek? Bu Modeller Hangileri?

  Kurlardaki dengesizlik, yüksek ÖTV sınırındaki otomobiller için fiyatlarda artışa neden olacak. ÖTV’si düşürülen otomobil fiyatları tekrardan yükselecek!

  AMD Ryzen 7 7730U Özellikleri ile Ortaya Çıktı

  AMD Ryzen 7 7730U özellikleri ile ilgili bazı bilgiler ortaya çıktı. Buna göre işlemcinin, orta segment bilgisayarlarda yüksek performans göstermesi bekleniyor.

  WhatsApp Masaüstü Sürümüne Yeni Özellik Geliyor!

  Meta, yeni WhatsApp iyileştirmeleri geliştirmeye devam ediyor. WhatsApp, masaüstü sürümünde grup sohbetlerini sessize almayı sağlayan yeni buton geliştiriyor. Yeni özellikle grup sohbetleri daha kolay sessize alınabilecek!

  Instagram Alışveriş İçin DM’den Kredi Kartı ile Ödeme Desteği Geliyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et