R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Instagram Alışveriş İçin DM’den Kredi Kartı ile Ödeme Desteği Geliyor!

  Instagram mağazaları için duyurulan yeni özellik, büyük kolaylık getirecek. Kullanıcılar artık DM üzerinden kredi kartı ile Instagram alışverişi yapabilecek. İşte gelecek yeni Instagram ödeme sisteminin detayları!

  Yağız Özgün Kocabaş Yağız Özgün Kocabaş 19.07.2022 11:22 1212 2 dk okuma süresi
  Instagram Alışveriş İçin DM’den Kredi Kartı ile Ödeme Desteği Geliyor!
  Son Düzenleme:

  Sosyal medya artık bir eğlence aracı olmanın çok ötesine geçmeyi başardı. Özellikle Meta, bünyesindeki sosyal medya hesaplarında ticari faaliyetler hususunda önemli imkanları kullanıcılarına sunuyor. Kurumsal veya bireysel fark etmeksizin tüm kullanıcılarına Facebook ve Instagram gibi platformlar üzerinden satış yapabilecekleri mağazalar oluşturabilme imkanı sunuyor. Hatta Instagram’da alışveriş hizmetleri için dinamik ödeme sistemleriyle kolaylık sağlamaya devam ediyor. Meta, Instagram’da son olarak “DM(Direct Message/Özel Mesaj)” ile ödeme yapabilmeyi mümkün kılan yeni bir ödeme sistemini faaliyete geçiriyor.

  Instagram DM Üzerinden Kredi Kartı ile Ödeme

  Instagram yönetimi tarafından gerçekleştirilen açıklama ile birlikte platforma DM üzerinden alışveriş imkanı getirildi. Yeni alışveriş sistemi sayesinde kullanıcı, Instagram sayfalarında listelenen ürünler için DM kısmında kapsamlı bilgi edinebilecek. Ayrıca kullanıcılar satın almak istediği ürünün siparişini DM üzerinden kredi kartı ile ödeme yaparak, oluşturabilecek.

  Instagram’daki çoğu işletme, potansiyel müşterileri ile iletişim için özel mesaj kısmını sıkça kullanıyor. Ancak eskiden kullanıcılar satın almayı düşündüğü ürün için Instagram dışı bağlantılara yönlendiriliyordu. Bu noktada satıcılar özelikle kendi web sitesine veya satış yaptığı e-ticaret platformlarına yönlendirme yapıyordu.

  Instagram DM Üzerinden Kredi Kartı ile Ödeme

  Instagram’ın yakın zamanda geleceğini duyurduğu güncelleme ile birlikte kullanıcıların DM üzerinden doğrudan kredi kartları ile sipariş oluşturabilecek. Söz konusu DM’den kredi kartı ile ödeme sisteminin sadece “Instagram işletme hesabı” veya “Instagram onaylı satıcı” hesaplarınca kullanılabileceği belirtiliyor.

  Kullanıcılar standart olarak ürüne dair “iade”, “değişim” ve “kargo takip” gibi işlemlerini de yine DM üzerinden gerçekleştirebilecek. Dolayısıyla söz konusu satışa ilişkin hesabın sunduğu müşteri destek hizmetleri DM üzerinden gerçekleştirilecek.

  Instagram’a geleceği duyurulan bu yeni özellikle ilgili siz ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından veya R10.NET Forum’dan iletebilirsiniz.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Twitch Canlı Yayın Tekrarlarını Artık Daha Erken Silecek!

  Twitch, VOD sistemini kullanan yayıncıların arşivlenen yayınlarını izleme süresini kısalttı. Değişiklikle birlikte artık VOD sistemindeki yayın tekrarları en fazla 7 gün izlenebilecek.

  Yenilenen BMW 3 Sedan Serisi Satışta! İşte Yeni BMW 3 Serisindeki Değişiklikler!

  BMW'nin yenilenen BMW 3 serisi yeni özellikleriyle satışa sunuldu. İşte yeni BMW 320i Sedan özellikleri ve Türkiye satış fiyatı!

  Microsoft, Kişisel Verilerinizin Kontrolünü Sağlayabileceğiniz Yeni Özelliği Tanıttı

  Microsoft, kişisel verilerinizin kontrolünü sağlayıp gizliliğinizi koruyabileceğiniz yeni özelliğini tanıttı.

  DuckDuckGo Eleştiriler Sonrası Microsoft Dosyalarını Engellemeye Başladı

  DuckDuckGo, gelen tepki ve eleştiriler sonrasında geri adım atarak, Microsoft dosyalarını engellemeye başladı.

  Elif 1110
  Instagram Alışveriş İçin DM’den Kredi Kartı ile Ödeme Desteği Geliyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et