R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Instagram Alışveriş İçin DM’den Kredi Kartı ile Ödeme Desteği Geliyor!

  Instagram mağazaları için duyurulan yeni özellik, büyük kolaylık getirecek. Kullanıcılar artık DM üzerinden kredi kartı ile Instagram alışverişi yapabilecek. İşte gelecek yeni Instagram ödeme sisteminin detayları!

  Yağız Özgün Kocabaş
  Yağız Özgün Kocabaş R10 Editörü
  19.07.2022 11:22 1666 2 dk okuma süresi
  Instagram Alışveriş İçin DM’den Kredi Kartı ile Ödeme Desteği Geliyor!
  Son Düzenleme:

  Sosyal medya artık bir eğlence aracı olmanın çok ötesine geçmeyi başardı. Özellikle Meta, bünyesindeki sosyal medya hesaplarında ticari faaliyetler hususunda önemli imkanları kullanıcılarına sunuyor. Kurumsal veya bireysel fark etmeksizin tüm kullanıcılarına Facebook ve Instagram gibi platformlar üzerinden satış yapabilecekleri mağazalar oluşturabilme imkanı sunuyor. Hatta Instagram’da alışveriş hizmetleri için dinamik ödeme sistemleriyle kolaylık sağlamaya devam ediyor. Meta, Instagram’da son olarak “DM(Direct Message/Özel Mesaj)” ile ödeme yapabilmeyi mümkün kılan yeni bir ödeme sistemini faaliyete geçiriyor.

  Instagram DM Üzerinden Kredi Kartı ile Ödeme

  Instagram yönetimi tarafından gerçekleştirilen açıklama ile birlikte platforma DM üzerinden alışveriş imkanı getirildi. Yeni alışveriş sistemi sayesinde kullanıcı, Instagram sayfalarında listelenen ürünler için DM kısmında kapsamlı bilgi edinebilecek. Ayrıca kullanıcılar satın almak istediği ürünün siparişini DM üzerinden kredi kartı ile ödeme yaparak, oluşturabilecek.

  Instagram’daki çoğu işletme, potansiyel müşterileri ile iletişim için özel mesaj kısmını sıkça kullanıyor. Ancak eskiden kullanıcılar satın almayı düşündüğü ürün için Instagram dışı bağlantılara yönlendiriliyordu. Bu noktada satıcılar özelikle kendi web sitesine veya satış yaptığı e-ticaret platformlarına yönlendirme yapıyordu.

  Instagram DM Üzerinden Kredi Kartı ile Ödeme

  Instagram’ın yakın zamanda geleceğini duyurduğu güncelleme ile birlikte kullanıcıların DM üzerinden doğrudan kredi kartları ile sipariş oluşturabilecek. Söz konusu DM’den kredi kartı ile ödeme sisteminin sadece “Instagram işletme hesabı” veya “Instagram onaylı satıcı” hesaplarınca kullanılabileceği belirtiliyor.

  Kullanıcılar standart olarak ürüne dair “iade”, “değişim” ve “kargo takip” gibi işlemlerini de yine DM üzerinden gerçekleştirebilecek. Dolayısıyla söz konusu satışa ilişkin hesabın sunduğu müşteri destek hizmetleri DM üzerinden gerçekleştirilecek.

  Instagram’a geleceği duyurulan bu yeni özellikle ilgili siz ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından veya R10.NET Forum’dan iletebilirsiniz.

  2008'den bugüne profesyonel içerik yazarlığı!

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Apple'ın Yeni İşletim Sistemi iOS 18 ile Büyük Değişiklikler Geliyor: Tasarım Tamamen Değişiyor!

  iOS 18 ile Apple, tasarımı ve AI özellikleriyle yenilik getiriyor. iPhone 16 için A18 çip ve gelişmiş Siri, kullanıcı deneyimini zenginleştiriyor.

  Google'ın Oturum Açma Sayfası Yenileniyor: Kullanıcı Dostu Bir Tasarıma Kavuşuyor!

  Google, her türlü cihaz için optimize edilmiş, kullanıcı dostu yeni oturum açma sayfasını sunuyor. Estetik ve işlevsellik bir arada.

  Microsoft’dan Dev Adım: Windows 11'de WiFi 7 Desteğini Test Ediyor!

  Windows 11, WiFi 7 desteğiyle internet deneyimini yüksek hız, düşük gecikme ve üstün güvenlikle yeniden tanımlıyor.

  Windows 11 ile Beraber Artık Bilgisayarlar Yeniden Başlatılmadan Güncellenebilecek!

  Windows 11'in yenilikçi "hot patching" özelliği ile kesintisiz güncellemeler dönemi başlıyor. Güvenlik yamaları artık yeniden başlatma gerektirmiyor.

  Instagram Alışveriş İçin DM’den Kredi Kartı ile Ödeme Desteği Geliyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et