R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Instagram Açıkladı: Yenilik Test Aşamasından Geçti!

  Instagram, Reels özelliğinin daha fazla kişiye ulaşabilmesi için düğmeye bastı. Bir süredir üzerinde çalışılan yenilik, kısa süre önce test aşamasından geçti.

  Arin Arslan
  Arin Arslan R10 Editörü
  22.07.2022 14:00 1447 1 dk okuma süresi
  Instagram Açıkladı: Yenilik Test Aşamasından Geçti!
  Son Düzenleme:

  Yaptığı her yenilikle kullanıcı kitlesini ve kullanıcı deneyimini artırmayı hedefleyen Instagram, bu hedefi doğrultusunda kısa süre önce Reels’i platforma dahil etmişti. Şimdiyse kullanıcı deneyimini artırmak ve Reels’i daha fazla kişiye ulaştırabilmek için özelliğin alanını genişletecek hamleler yapıyor. 

  Reels’te Daha Fazla Video Paylaşılacak

  Yapılan açıklamaya göre 15 dakikadan kısa olan tüm videolar, Reels üzerinden paylaşılacak. Dolaylı yoldan Reels paylaşım oranını artıran Instagram, bu değişikle IG TV’nin daha uzun videolar yayınlamasına da olanak sağlayacak.

  Yaklaşık 2 haftadır denenen özellik, test kullanıcılarına sunulmuştu. Başarılı şekilde testi geçtikten sonra, diğer kullanıcıların da kullanımına açıldı. Söz konusu yenilik için resmî açıklamalar “Platformun daha sürükleyici ve tam ekran bir deneyim sunma çabası olduğu” söylemekte. 

  IG TV Kullanımının Artması Hedefleniyor!

  Özellikle son zamanlarda video sürelerini uzatmak için kolları sıvayan Instagram, Reels süresini uzatmasının ardından daha uzun videolar için IG TV platformunun daha aktif kullanılmasını hedefliyor. Ek olarak geçtiğimiz aylarda, Story (hikaye) süreleri de artırılmıştı. 

  DM’den Satış Yapmak Kolaylaşıyor!

  Kullanıcıların tamamen özgür ve her istediğine erişebildiği bir platform olmayı hedefleyen Instagram, Direkt Mesaj (DM) üzerinden de alışveriş yapılmasına olanak tanıyacak. Ek olarak Instagram kullanıcılarının çevrelerinde popüler olan konumları da görebilmeleri için dahili harita üzerinden “Popüler Konumlar” özelliğini test ediyor. 

   

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Android 15 Beta 2 Yayınlandı: Yenilikler Neler?

  Google, I/O 2024 geliştirici konferansının ikinci gününde Pixel cihazlar için Android 15 Beta 2 sürümünü duyurdu. Yeni sürüm, birçok yenilik ve iyileştirme getirirken, Android 15 Beta sürümü, diğer markaların cihazlarında da kullanılabilir olacak.

  Google Veo Yapay Zeka Modeli Tanıtıldı: Film Yapımcılarının Testine Sunulacak!

  Google, I/O '24 etkinliğinde tanıttığı yeni yapay zeka modeli Veo ile metinden kaliteli videolar oluşturmayı mümkün kılıyor. Yapımcılar, yeni modeli test ediyor.

  WhatsApp Kanallarında Yenilik: Kategorilere Göre Sıralama Geliyor!

  WhatsApp, kanalları iş, eğlence, spor gibi yedi kategoriye ayırarak kullanıcıların ilgi alanlarına göre içeriklere kolayca erişimini sağlayacak!

  Instagram, Algoritmasını Yeniliyor: Orijinal İçeriğe Destek, Tekrar Paylaşıma Kısıtlama Geliyor!

  Instagram, algoritmasını güncelleyerek orijinal içeriği öne çıkaracak ve tekrar paylaşılan içerikleri kısıtlayacak.

  Instagram Açıkladı: Yenilik Test Aşamasından Geçti!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et