R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Instagram Açıkladı: Yenilik Test Aşamasından Geçti!

  Instagram, Reels özelliğinin daha fazla kişiye ulaşabilmesi için düğmeye bastı. Bir süredir üzerinde çalışılan yenilik, kısa süre önce test aşamasından geçti.

  Arin Arslan Arin Arslan 22.07.2022 14:00 1198 1 dk okuma süresi
  Instagram Açıkladı: Yenilik Test Aşamasından Geçti!
  Son Düzenleme:

  Yaptığı her yenilikle kullanıcı kitlesini ve kullanıcı deneyimini artırmayı hedefleyen Instagram, bu hedefi doğrultusunda kısa süre önce Reels’i platforma dahil etmişti. Şimdiyse kullanıcı deneyimini artırmak ve Reels’i daha fazla kişiye ulaştırabilmek için özelliğin alanını genişletecek hamleler yapıyor. 

  Reels’te Daha Fazla Video Paylaşılacak

  Yapılan açıklamaya göre 15 dakikadan kısa olan tüm videolar, Reels üzerinden paylaşılacak. Dolaylı yoldan Reels paylaşım oranını artıran Instagram, bu değişikle IG TV’nin daha uzun videolar yayınlamasına da olanak sağlayacak.

  Yaklaşık 2 haftadır denenen özellik, test kullanıcılarına sunulmuştu. Başarılı şekilde testi geçtikten sonra, diğer kullanıcıların da kullanımına açıldı. Söz konusu yenilik için resmî açıklamalar “Platformun daha sürükleyici ve tam ekran bir deneyim sunma çabası olduğu” söylemekte. 

  IG TV Kullanımının Artması Hedefleniyor!

  Özellikle son zamanlarda video sürelerini uzatmak için kolları sıvayan Instagram, Reels süresini uzatmasının ardından daha uzun videolar için IG TV platformunun daha aktif kullanılmasını hedefliyor. Ek olarak geçtiğimiz aylarda, Story (hikaye) süreleri de artırılmıştı. 

  DM’den Satış Yapmak Kolaylaşıyor!

  Kullanıcıların tamamen özgür ve her istediğine erişebildiği bir platform olmayı hedefleyen Instagram, Direkt Mesaj (DM) üzerinden de alışveriş yapılmasına olanak tanıyacak. Ek olarak Instagram kullanıcılarının çevrelerinde popüler olan konumları da görebilmeleri için dahili harita üzerinden “Popüler Konumlar” özelliğini test ediyor. 

   

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Google Açıkladı: İnternetin Yüzde 60’ı Kopya İçerikten Oluşuyor

  Google mühendisi, bir etkinlikte kopya içerik konusuna yer verdi. İnternetin neredeyse %60'ının kopya veya yinelenen içeriklerden oluştuğunu dile getirdi.

  Instagram Profil Fotoğrafı Büyütme

  Instagram'da profil fotoğrafını büyütmek için birçok farklı araç bulunuyor. Bu işlem, Chrome üzerinden yapılabileceği gibi profil fotoğrafı büyütme araçları da tercih edilebilir.

  Instagram Fotoğrafları Nasıl İndirilir?

  Instagram'dan fotoğraf indirmek için birçok farklı yöntem vardır. Bunun için uygulamalar kullanılabileceği gibi web tabanlı platformlar da tercih edilebilir.

  TÜİK Açıkladı: 2023’te Vergi, Harç ve Cezalar 40 Yılın Zirvesini Görecek

  Türkiye İstatistik Kurumu TÜİK, 2023 yılı için harç, vergi ve ceza zam oranını açıkladı. Buna göre 2023 yılı yeniden değerleme oranı %122.9 oldu.

  Instagram Açıkladı: Yenilik Test Aşamasından Geçti!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et