R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Güvenlik İhlali Yaşandığı İddia Edilen Tiktok İddiaları Yalanladı

  TikTok, son günlerde gündemden düşmeyen kullanıcı verilerinin sızdırılması iddiasına dair açıklama yaptı. Şirket, söz konusu hacklenme olayına dair tüm iddiaları reddetti. İşte TikTok'un konu hakkındaki açıklamaları!

  ceydae
  ceydae R10 Editörü
  06.09.2022 17:12 1653 1 dk okuma süresi
  Güvenlik İhlali Yaşandığı İddia Edilen Tiktok İddiaları Yalanladı
  Son Düzenleme:

  Son günlerde sosyal medyada TikTok’un güvenlik ihlali yaptığı konusu hakkında iddialar dolaşıyor. İddialara göre TikTok’ta yer alan veriler çalınarak güvenlik ihlaline sebep oldu. Popüler sosyal medya devi TikTok uygulaması yöneticilerinin konu hakkında açıklama yapması gecikmedi.

  Popüler sosyal medya platformu, hakkında çıkan bu iddiaların yalan olduğuna dair açıklamada bulundu. TikTok, uygulama içerisindeki verilerin sızdırılması gibi bir durumun söz konusu olmadığını belirtti. İddiaların asılsız olduğunu belirten şirket, siber güvenlik ekibi tarafından da konuya dair çalışmaların yapıldığını belirtti.

  Tiktok Sızıntı Veri Açıklaması

  Uygulamadaki güvenlik ihlali gibi iddiaların asılsız olduğuna dikkat çeken Tiktok, hiçbir veri sızıntısının yaşanmadığını açıkladı. Dünyanın en fazla aktif kullanıcıya sahip platformlarından TikTok hakkında çıkan güvenlik ihlali iddiaları endişelendirmişti. Sosyal medyada artarak devam eden iddialara ilişkin şirketin yönetim kademesinden açıklama yapıldı.

  Sosyal medyada dolaşan iddia bir hacker grubu tarafından ortaya atılmıştı. Grup, TikTok uygulamasındaki bir kaynak koduna sızıldığını iddia etmişti. Şirket ise yaptığı açıklamasında böyle bir durumun gerçekleşmediğini belirtti. Şirket, iddialara konu olan kaynak kodun, zaten “açık kaynak” olduğunu belirtti. Dolayısıyla halka açık olan bir kaynak kod üzerinden kullanıcı verilerinin çalınmasının mümkün olmadığını belirtti.

  TikTok hakkında ortaya çıkan iddialara dair sizin görüşleriniz neler? Düşüncelerinizi yoruma veya R10.NET Forum'a yazabilirsiniz.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  İddialar Dolaşıyor: Apple Watch X Çıkabilir!

  Henüz resmi açıklama gelmese de isim değişikliğine gitmesi beklenen Apple, Apple Watch X serisi ile kullanıcılarına sürpriz yapabilir!

  Galaxy S23 Serisi İçin Yeni Açıklama Geldi! Samsung Çok İddialı!

  Samsung CEO'su 1 Şubat'ta tanıtılacağı belirtilen "Galaxy S23" serisi ile ilgili yeni açıklamalarda bulundu. Bir blog yazısı yayınlayan CEO, hem yeni seri hem de genel şirket planlarıyla ilgili önemli bilgiler paylaştı.

  Heyecanlandıran İddia: Sony Yeni PlayStation Modeli Geliştiriyor Olabilir!

  Teknoloji devi Sony, 2023'te yeni PlayStation modeli çıkarabilir. İddialara göre firma, maliyetleri düşürmek ve satışı artırmak için çalışmalar yapıyor.

  Apple Yeni Güvenlik Önlemlerini Açıkladı!

  Apple, kullanıcılarının kişisel bilgi gizliliğini ve güvenliğini sağlamak için yeni önlemler getirmeye hazırlanıyor. Apple yaptığı açıklamayla "Apple ID" ve "iMessage" için gelecek yeni güvenlik özellikleri duyurdu.

  Güvenlik İhlali Yaşandığı İddia Edilen Tiktok İddiaları Yalanladı

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et