R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Facebook Aylık 3 Milyar Aktif Kullanıcıya Ulaştı!

  Meta'nın son raporuna göre Facebook'un aylık aktif kullanıcı sayısı hızla artıyor. Özellikle de Threads'in büyümesi, platformun hala güçlü olduğunu gösteriyor. Rapor, Facebook'un aktif kullanıcı sayısının önceki dönemlere göre önemli bir artış gösterdiğini ve bu artışın özellikle Threads adlı özelliğin katkısıyla gerçekleştiğini vurguluyor.

  Gökhan Güler
  Gökhan Güler R10 Editörü
  28.07.2023 17:51 1622 2 dk okuma süresi
  Facebook Aylık 3 Milyar Aktif Kullanıcıya Ulaştı!
  Son Düzenleme:

  Meta'nın son üç aylık raporu, Facebook'un aylık aktif kullanıcı sayısının yüzde 3 oranında bir artış gösterdiğini ortaya koydu. Bu etkileyici artış, platformun küresel çapta hala güçlü bir etki yarattığını kanıtlar nitelikte. 

  Genç nesil arasında Facebook'un popülaritesi azalsa da günlük aktif kullanıcı sayısındaki artış ve yeni özelliklerin başarısı, şirketin gelecekte de güçlü bir performans sergileme potansiyeline sahip olduğunu gösteriyor.

  Facebook, 3 Milyar Kullanıcıya Ulaştı

  Meta'nın verilerine göre Facebook'un aylık 3 milyardan fazla aktif kullanıcısı bulunuyor. Meta'nın ailesindeki diğer uygulamalar olan WhatsApp, Instagram, Messenger ve Threads dahilinde ise toplamda aylık 3,88 milyar aktif kullanıcı sayısı mevcut. Bu sayı, dünya nüfusunun neredeyse yarısına tekabül ediyor.

  Meta ve yatırımcılar için belki de daha önemli olan başka bir gösterge, günlük aktif kullanıcı sayısının da artmaya devam etmesidir. Facebook'un geçen çeyrekte 2,037 milyar olan günlük aktif kullanıcı sayısı, 2,064 milyara yükseldi. Bu artış, kısmen Meta'nın Instagram ve Facebook'ta yoğun bir şekilde kullanılan TikTok benzeri özelliği Reels sayesinde olabilir. Meta'nın CEO'su Mark Zuckerberg'e göre Reels, uygulama ailesinde her gün 200 milyar kez oynatılıyor.

  Meta'nın Finansal Başarısı

  Meta, çoğunluğu reklamlardan elde edilen gelirinde yüzde 11'lik bir artış (32 milyar $) ve net gelirinde yüzde 16'lık bir iyileşme (7,8 milyar $) bildirdi. 

  Mark Zuckerberg, Facebook'un Twitter rakibi Threads hakkında "İlk günden itibaren eşi benzeri görülmemiş bir büyüme gördük ve daha da önemlisi, her gün beklediğimden daha fazla insanın geri döndüğünü görüyorum." şeklinde konuştu. Ancak, Threads'in aktif kullanıcı sayısının büyük ölçüde düştüğü biliniyor.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Microsoft, Xbox 360 Sunucularını Kapatıyor: Bir Devir Kapanıyor!

  Microsoft, Xbox 360 sunucularını ve dijital mağazasını 29 Temmuz 2024'te kapatıyor. Kullanıcılar, eski oyunlarına yeni konsollardan erişebilecekler.

  Minyonlar 3'ün Çıkış Tarihi Kesinleşti!

  Universal ve Illumination, "Minyonlar 3"ün 30 Haziran 2027'de vizyona gireceğini duyurdu. Pierre Coffin yönetmen koltuğuna geri dönerken Bryan Lynch senaryoyu yazacak.

  Galaxy Buds 3'ün Kutu Açılış Videosu Ortaya Çıktı: İşte Detaylar!

  Samsung Galaxy Buds 3'ün kutu açılış videosu sızdırıldı. Yeni kulaklıklar beyaz ve gri renk seçenekleriyle şeffaf kapaklı şarj kutusuyla geliyor.

  AMD Ryzen AI 300 İşlemciler Teste Girdi: İlk Sonuçlar Açıklandı!

  AMD'nin yeni Ryzen AI 300 serisi işlemcileri, performans testlerinde güçlü sonuçlar sergiliyor. İşte Ryzen AI 9 HX 370 ve Ryzen AI 7 Pro 360'ın özellikleri!

  Facebook Aylık 3 Milyar Aktif Kullanıcıya Ulaştı!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et