R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Eski Reddit CEO'su, Elon Musk'ın Twitter Hamlesi İçin Esti Gürledi

  Reddit'in eski CEO'su Yishan Wong, Twitter'ı satın alırsa Elon Musk'ın çok acı çekeceğini belirterek, interneti anlamadığını iddia etti. Peki Elon Musk ne yanıt verdi?

  Omer Dursun
  Omer Dursun R10 Editörü
  18.04.2022 13:50 954 2 dk okuma süresi
  Eski Reddit CEO'su, Elon Musk'ın Twitter Hamlesi İçin Esti Gürledi
  Son Düzenleme:

  SpaceX ve Tesla'nın kurucusu Elon Musk'ın Twitter'ı satın alabileceğini öne süren raporlar ortaya çıktığından beri, internet dünyasının tanınmış isimleri bu durum hakkında  görüşlerini dile getirdi. Şimdi de sosyal medya platformu Reddit'in eski CEO'su Yishan Wong, Elon Musk'ın Twitter hamlesini eleştirdi.

  Eski Reddit CEO'su, Elon Musk'ın Twitter hamlesinde acı duyduğunu ve platformu satın alması halinde, “büyük bir acı dünyası içinde” olacağını belirtti. Ayrıca Musk'ın içerik denetleme ve internette konuşma özgürlüğünü koruma konularını tam olarak anlamadığını iddia etti.

  Elon Musk ve Eski Reddit CEO'su birbirine girdi

  Yishan Wong, Musk'ın Twitter'ı satın almasıyla ilgili görüşlerini dile getirdiği bir dizi Tweet paylaştı. Twitter'ı satın alması koşuluyla bazı sorunların teknoloji patronu tarafından çözülmeyeceğinden emin olduğunu söyledi. Elon Musk'ın neye bulaştığını bilmediğini belirterek devam etti. 

  Ayrıca Musk'ın bugün internetin çalışma şekli nedeniyle “eski internetin ifade özgürlüğü inançlarına” saygı gösteremeyeceğini de belirtti. Wong, günümüz internetinin herkesin herhangi bir şey gönderebileceği bir noktaya evrildiği için Twitter gibi büyük platformların en nihayetinde kısıtlama yapmak zorunda kaldığını ekledi.

  Twitter, kültür savaşlarının muharebe alanıdır

  İnternetin insanların "özgür olmak" için gidebilecekleri bir "sınır" olmadığını, şu anda tüm dünyanın olduğu ve üzerinde her kültür savaşının verildiği bir yer olduğunu da sözlerine ekledi. 

  Ayrıca devasa sosyal medya sitelerinde sansürün kaçınılmaz olduğunu belirtti. Musk'ın hükümetler ve hatta kullanıcılar tarafından değil, sosyal ağın ortaya çıkan dinamikleri tarafından sansüre zorlanacağını söyledi.

  Ayrıca Wong, sosyal medya platformunu yönetmenin Musk'ın varsaydığından çok daha zor olduğunu belirtti. Twitter'ın kurucu ortağı ve eski CEO Jack Dorsey'in abartılı yaşam tarzının büyük olasılıkla böyle bir pozisyonda olmanın getirdiği travma ve kronik stresin bir sonucu olduğunu da sözlerine ekledi.

  Bu, Musk'ı SpaceX ve Tesla'daki amacından uzaklaştıracak

  Eski Reddit CEO'su ayrıca bunun Musk'ı SpaceX ve Tesla'daki amacından uzaklaştıracağını çünkü bunun sadece zamanını ve dikkatini tüketmekle kalmayacak, aynı zamanda ruhuna da zarar vereceğini söyledi. 

  Musk ise Wong'a şu yanıtı verdi: "Paylaştığın bu dizinin kısa romanından aldığım en hızlı sonuç, Twitter'ın uzun tweet'ler için çok gecikmiş olmasıdır!"

  Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorum kısmında ya da R10 Forum‘da belirtebilirsiniz.

  R10.net'te içerik editörlüğü yapıyorum.

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  WhatsApp Artık Anında Görsel Üretebilecek: Meta'dan Yapay Zeka Hamlesi

  WhatsApp kullanıcıları için Meta, gerçek zamanlı yapay zeka ile görsel oluşturma özelliğini tanıttı. Artık sohbetler, çok daha görsel ve etkileyici olacak.

  POCO F6 Pro İçin Geri Sayım Başladı!

  Xiaomi'nin yeni POCO F6 Pro modeli yakında çıkıyor. Akıllı telefon, güçlü pil, HyperOS ve heyecan verici teknik özelliklerle dolu bir şekilde geliyor.

  X (Twitter)’ten Şaşırtan Karar: Yeni Kullanıcılar, Ücret Ödeyecek!

  X platformu, yeni kullanıcılar için ücretli dönem başlatıyor. Elon Musk, bot sorununa çözüm olarak ücret alınmasını önerdi.

  Meta'dan Yapay Zeka Hamlesi: "AI ile Üretilmiş" Etiketleme Dönemi Başlıyor!

  Meta, Mayıs'tan itibaren AI üretimi içeriklere "AI ile Üretilmiş" etiketi ekleyerek şeffaflığı artırıyor. Yeni dönemde içerik yönetimi değişiyor.

  Eski Reddit CEO'su, Elon Musk'ın Twitter Hamlesi İçin Esti Gürledi

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et