R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Elon Musk’ın Twitter’ı Alma Girişimi, Başarısız Olursa Ne Yapacak?

  Geçtiğimiz günlerde 43 milyar dolarlık teklifiyle Twitter'ın tamamını almak isteyen Elon Musk; satın alma girişimi başarısız olursa ne yapacağını açıkladı. Başarısızlık senaryosunda, hissedarlık konumunu tekrar gözden geçireceğini açıkladı.

  Utku Biçer | Wallace Utku Biçer | Wallace 15.04.2022 15:01 550 2 dk okuma süresi
  Elon Musk’ın Twitter’ı Alma Girişimi, Başarısız Olursa Ne Yapacak?
  Son Düzenleme:

  Son dönemlerde dünyanın ve sosyal medyanın yeni fenomeni haline gelen Elon Musk, büyük bir adım atarak Twitter’ın tamamını satın almak için teklif sundu. Twitter’ın tamamı için 43 milyar dolar teklif sunan Elon Musk, satın alma girişimi başarısız olursa ne yapacağını açıkladı. 

  Musk, Twitter hisselerini gözden geçireceğini açıkladı

  Geçtiğimiz günlerde Twitter’ın yüzde 9.2’lik hissesini satın alarak portföyüne ekleyen SpaceX ve Tesla Ceo’su, Twitter platformu için büyük düşünüyor. Ona göre Twitter tamamıyla değişmek zorunda ve eğer değişmezse “bu iyi bir yatırım olmayacak.”

  Musk, yaptığı son açıklamada Twitter’ın tamamı için 43 milyar dolarlık bir teklif sunduğunu söyledi. ABD’nin düzenleme kurulu olan SEC’e gönderilen bu teklif, Twitter’ın yönetim kurulu tarafından incelenmeye alınacak. 

  Bu satın alımın başarısız olması durumunda neler yapabileceğini açıklayan Musk, şu anda platformun en büyük hissedarı konumunda. Teklifinin reddedilmesi durumunda şirketteki payını satıp “tamamen uzaklaşabilir”.

  Twitter Başkanı Bret Taylor ve yönetim kurulu üyeleri için gönderdiği açıklamada şu ifadeleri kullandı:

  “Anlaşma işe yaramazsa, yönetime güvenmediğim ve kamu piyasasında gerekli değişikliği yapabileceğime inanmadığım için, hissedar olarak konumumu yeniden gözden geçirmem gerekecek. Bu bir tehdit değil, yapılması gereken değişiklikler olmadan iyi bir yatırım değil.”

  Elon Musk, ilk önce yönetim kuruluna katılacağını, ardından da bu fikrinden vazgeçtiğini açıkça söylemişti. Fakat yaptığı son açıklamasında Twitter üzerinde büyük değişikler yapmak istediğini duyurarak, dikkatleri üzerine çekti. 

  Elon Musk yönetim kurulunda yer alsaydı en fazla yüzde 14.9’luk bir pay satın alabilecekti. Twitter yönetimine göndermiş olduğu notta, hisse başına 54.20 dolarlık bir teklif sunduğunu ve bu teklifinin en iyi olduğunu söyledi. “İleri geri oyunu oynamayacağını”, teklifinin de son olduğunu açıkça dile getirdi.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  Tüm Yorumlar
  Toplam 1 Yorum
  • -
   - 7 ay önce
   Yeni platform kurmak olabilir.

  İlgili İçerikler:

  Elon Musk ve Tim Cook Arasında Görüşme Sağlandı! İkilinin Görüşmesinden Sonra Aradaki Buzlar Eridi!

  Elon Musk ile Tim Cook arasında Musk'ın Twitter üzerinden yaptığı eleştirilerden dolayı gerginlik vardı. İkili, yüz yüze görüştü ve yükselen tansiyon düştü!

  Tesla Semi İçin Geri Sayım! Elon Musk Menzili Açıkladı

  Elon Musk, Tesla Semi hakkında Twitter üzerinden bilgiler verdi. Tam yük ile 805 km menzile ulaşabilecek Tesle Semi'nin teslimatı 1 Aralık'ta başlayacak.

  Elon Musk’tan iPhone ve Android'e Gözdağı! Kendi Telefonunu Üreterek Dev Şirketleri Zora Mı Sokacak?

  Twitter'ın App Store ve Google Play’den kaldırılması dedikoduları Musk’ı sinirlendirdi. Musk, bu dedikoduları kendi telefonunu çıkarma tehdidi ile cevapladı.

  Hive Social Nedir?

  Hive Social, yakın dönemde popülerlik kazanan ve Instagram, Twitter, hatta MySpace'in bazı tanıdık öğelerini birleştiren bir sosyal medya platformudur.

  Elon Musk’ın Twitter’ı Alma Girişimi, Başarısız Olursa Ne Yapacak?

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et