R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Elon Musk Twitter'ın Tamamını İstiyor! Dudak Uçuklatan Teklif

  Elon Musk, Twitter'ın tamamını satın almak için 43 milyar dolarlık bir teklif yaptı. Milyarder isim, Twitter'ı borsadan çıkarmayı teklif etti.

  Omer Dursun Omer Dursun 14.04.2022 16:40 452 2 dk okuma süresi
  Elon Musk Twitter'ın Tamamını İstiyor! Dudak Uçuklatan Teklif
  Son Düzenleme:

  Elon Musk, Twitter'ı satın almak için son teklifini verdiğini açıkladı. Musk, şirketin olağanüstü bir potansiyele sahip olduğunu ve bu potansiyeli açığa çıkaracak kişinin kendisi olduğunu söyledi.

  Tesla ve SpaceX CEO'su, 28 Ocak kapanış fiyatına göre hisse başına 54.20 dolar ödeyerek toplamda 43 milyar dolar verebileceğini açıkladı. Sosyal medya şirketinin hisseleri, piyasa öncesi işlemlerde yüzde 18 yükseldi.

  Elon Musk, Twitter'ı Ele Geçirmek İçin 58 Milyar Doları Gözden Çıkardı

  Dünyanın en zengin insanı olan Musk, şirkette potansiyel bir yönetim kurulu üyeliğini geri çevirdikten sonra, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'na Twitter hisselerini satın almak için başvuruda bulundu. 

  Milyarder, ilk olarak 4 Nisan'da yüzde 9.2'lik hisse alarak Twitter'ı karıştırmayı başarmıştı. Twitter ise son kararla ilgili olarak yönetim kurulunun teklifi gözden geçireceğini ve herhangi bir yanıtın tüm Twitter hissedarlarının yararına olacağını söyledi.

  Musk, Twitter'a ortak olduğu ilk dönemde, San Francisco'daki merkezini evsizler barınağına dönüştürmekten tweetlere bir düzenleme butonu eklemeye kadar olası hamleler hakkında konuşmaya başladı. 

  Ayrıca başka bir açıklamasında, Twitter'ın en çok takipçisi olan ünlülerin çok az tweet attığı söyledi. Musk'a göre bu, Twitter'ın ölmekte olabileceğinin bir göstergesi.

  Twitter'ın en büyük yatırımcısı olmanın getirdiği etkiden memnun olmayan Musk, nihayet tam bir devralma başlattı ve bunu doğrudan karşılayabilen birkaç kişiden biri. Bloomberg Milyarder Endeksi'ne göre, Twitter'ın 37 milyar dolarlık piyasa değerine kıyasla, Musk'ın serveti şu anda yaklaşık 260 milyar dolar civarında.

  Elon Musk Twitter'ı alıyor

  Twitter yönetim kuruluna yönelik açıklamasında Musk, Twitter'ın şu anki haliyle ifade özgürlüğünün toplumsal sorunlara hizmet etmeyeceğine inandığını söyledi. Musk'a göre Twitter, özel bir şirket olarak yeniden inşa edilmeli. 

  Musk, devralma için danışman olarak Morgan Stanley'i tuttu. Fakat devralma çok fazla uzamayacak gibi görünüyor. Musk, yönetim kuruluna gönderdiği bir notta “anlaşma süreci uzarsa hissedarlığını gözden geçireceğini” söyledi. 

  "Anlaşma işe yaramazsa, yönetime güvenim olmadığı ve kamu piyasasında gerekli değişikliği gerçekleştirebileceğime inanmadığım düşünülürse, hissedar olarak konumumu yeniden gözden geçirmem gerekecek." 

  Peki ya siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorum kısmında ya da R10 Forum‘da belirtebilirsiniz.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  Tüm Yorumlar
  Toplam 2 Yorum

  İlgili İçerikler:

  Elon Musk ve Tim Cook Arasında Görüşme Sağlandı! İkilinin Görüşmesinden Sonra Aradaki Buzlar Eridi!

  Elon Musk ile Tim Cook arasında Musk'ın Twitter üzerinden yaptığı eleştirilerden dolayı gerginlik vardı. İkili, yüz yüze görüştü ve yükselen tansiyon düştü!

  Tesla Semi İçin Geri Sayım! Elon Musk Menzili Açıkladı

  Elon Musk, Tesla Semi hakkında Twitter üzerinden bilgiler verdi. Tam yük ile 805 km menzile ulaşabilecek Tesle Semi'nin teslimatı 1 Aralık'ta başlayacak.

  Elon Musk’tan iPhone ve Android'e Gözdağı! Kendi Telefonunu Üreterek Dev Şirketleri Zora Mı Sokacak?

  Twitter'ın App Store ve Google Play’den kaldırılması dedikoduları Musk’ı sinirlendirdi. Musk, bu dedikoduları kendi telefonunu çıkarma tehdidi ile cevapladı.

  Elon Musk Twitter’ın İflasın Eşiğinde Olduğunu Söyledi!

  Elon Musk yaptığı son açıklamada Twitter’ın bu şekilde devam ederse iflas edeceğini söyledi. Musk, umduğunu bulamadığını ve gelirlerin düşük olduğunu duyurdu.

  Elon Musk Twitter'ın Tamamını İstiyor! Dudak Uçuklatan Teklif

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et