R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Elon Musk Twitter’ın İflasın Eşiğinde Olduğunu Söyledi!

  Twitter kısa bir süre önce Elon Musk tarafından satın alındı. Satın alınmanın tamamlanmasından sonra çalışanların yarısının işine son verildi. Elon Musk yaptığı son açıklamada Twitter’ın bu şekilde devam ederse iflas edeceğini söyledi.

  Dide Su Kaya
  Dide Su Kaya R10 Editörü
  14.11.2022 17:17 2247 3 dk okuma süresi
  Elon Musk Twitter’ın İflasın Eşiğinde Olduğunu Söyledi!
  Son Düzenleme:

  Uzun süren görüşmeler ve anlaşmazlıklardan sonra Twitter, Elon Musk’a satıldı. Tesla ve SpaceX’in kurucusunun Twitter’ı satın alma süreci oldukça sıkıntılı geçti. Satın almaktan son anda vazgeçen Musk, dava sonucunda bu kararını uygulayamadı. Twitter’ı satın aldıktan sonra yeterli açıklamaları yapmadan şirketin yarısını işten çıkardı. Bunun üzerine de eski çalışanların neredeyse tamamı Elon Musk’a ve Twitter’a dava açtı. 

  Satın alma sürecinde de sosyal medya platformu ile ilgili çarpıcı açıklamalar yapıldı. Elon Musk, Twitter ile ilgili gelir kalemlerini açıkladı. Umduğunu bulamadığını ve gelirlerin çok düşük olduğunu insanlarla paylaştı. Son açıklamalarında ise bu şekilde devam ettiği takdirde şirketin yakın zamanda iflas edeceğini söyledi. 

  Twitter iflas mı edecek?

  Elon Musk, dev sosyal medya platformu olan Twitter’ı satın aldı. Satın almadan önce ise platformun sahte hesaplardan temizleneceğini söyledi. Aynı zamanda Twitter’da çok daha özgür bir ortam kuracağına dair de kullanıcılara vaatlerde bulundu. Fakat satın alma tamamlandıktan sonra mavi tik ücretlendirildi. Bu da para ödeyen herkesin “doğruluğu ispatlanmış” bir hesaba sahip olması anlamına geliyordu. Bu durum kaotik bir ortam yarattı ve birçok insan tarafından eleştirildi. 

  Bazı sahte hesaplar mavi tik ücretini ödeyerek, asıl hesapların yerini aldı. Bu da kullanıcıların yanlış yönlendirilmelerine neden oldu. Ünlü isimlerin ve markaların hesapları yerine, sahte hesaplar mavi tike sahip oldular. Yani eski düzenden çok daha karmaşık bir durum ortaya çıktı. Twitter’ın satın alınması ile üst düzey yöneticiler dahil birçok insan işten atıldı. Bu da şirket içerisinde bir güvensizlik durumunu beraberinde getirdi. Yani şirkete duyulan güven hem çalışanlar açısından hem de kullanıcılar açısından sarsıldı. 

  Büyük markalardan Twitter’a bir darbe daha geldi!

  Elon Musk, sahte hesaplar ve şirket içi huzur problemlerini çözemedi. Bu sorunlarla uğraşırken bir de üzerine büyük markalardan darbe geldi. Büyük markalar, Elon Musk’ın agresif stratejilerine ve kararlarına kayıtsız kalmadı. Birçok büyük marka bundan sonra Twitter’a reklam vermeyeceğini açıkladı. Başta otomotiv sektörü olmak üzere birçok marka “güvensizlik” nedeni ile reklam vermeyi kesti. Twitter’ın en büyük gelir kaynağı olan reklamların kesilmesi ise, Elon Musk için oldukça kötü olacak. Teker teker reklam vermeyi keseceğini açıklayan markalara, Apple da eklendi. Twitter’ın artık güven vermemesi nedeni ile Apple da artık reklam vermeyecek. 

  Gizchina’nın haberine göre, yakın zamanda Twitter için bir toplantı düzenlendi. Bu toplantıda Elon Musk, bu şekilde devam edilirse Twitter’ın iflas edeceğini duyurdu. Ünlü iş insanı Elon Musk, bundan önce de şu ana kadarki en yüksek kullanıcı sayısına ulaşıldığını söylemişti. Kullanıcı sayılarındaki bu artışın ise sunucuların yanmasına neden olmasından korktuğunu dile getirmişti. Elon Musk’ın bu güven vermeyen açıklamaları şirketin değer kaybetmesine neden oluyor. 

  Eski çalışanların geri çağrılması 

  Elon Musk, Twitter için yeni özellikler çıkaracağını duyurmuştu. Bu yeni özelliklerin neler olacağına dair henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Twitter üzerinden para kazanılabilmesi için eklenecek olan bu özellikler merak konusu. Özelliklerin detayına dair bir açıklama henüz gelmedi. Fakat çalışmaların hız kesmeden devam ettiğine dair bilgiler sızdırıldı. Bu özelliklerin hayata geçebilmesi için yoğun çalışmalar yapılıyor bilgisi paylaşıldı. 

  Elon Musk’ın Twitter için planladığı yeni özellikler için eski çalışanlara başvurduğu söylenmekte. Dedikodulara göre kovulan çalışanlardan bazılarının şirkete geri çağrıldığı söyleniyor. Elon Musk’ın daha çok para kazanabilmesi için Twitter’ı yeniden dizayn ettiği iddialar arasında. Bu yeni dizayn için eski çalışanları çağırması ise birçok kişi tarafından eleştirildi. Yaptığı hareketi oldukça acınası bulan insanlar, görüşlerini Twitter üzerinden paylaştılar. Çalışanların geri dönüp dönmeyeceği ise henüz bilinmiyor. 

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  Tüm Yorumlar
  Toplam 0 Yorum

  İlgili İçerikler:

  Elon Musk, X’te Başlıkların Tekrar Gösterileceğini Duyurdu!

  Elon Musk, X'te geçtiğimiz ay yaptığı başlık kaldırma güncellemesini geri alacağını duyurdu. URL içeren önizleme kartlarında başlıklar tekrar görünür olacak!

  Elon Musk'ın Hayatı Film Oluyor: İşte Detaylar!

  A24, Elon Musk'ı anlatan biyografik bir filme imza atıyor. Darren Aronofsky yönetmenliğindeki proje, Musk'ın kariyer yolculuğunu sinemaseverlere sunacak.

  Binlerce Kişi Beyin Çipi Taktırmak İçin Sırada: Elon Musk'ın Devrim Niteliğindeki Neuralink Projesi Geliyor!

  Elon Musk'ın Neuralink projesiyle geliştirdiği beyin çipi, felçli bireyler için yeni umutlar sunuyor.

  Elon Musk’ın Yeni Girişimi xAI, Kendi Yapay Zekasını Çıkarıyor!

  Elon Musk'ın son hamlesi, xAI markası altında yankı uyandıracak. Resmi açıklamada, Musk'ın sahibi olduğu şirket xAI, ilk AI ürününü bu hafta sonu çıkarıyor.

  Elon Musk Twitter’ın İflasın Eşiğinde Olduğunu Söyledi!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et