R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Elon Musk, Twitter İçin Yeni CEO Arıyor! Başvuru Yağdı

  Elon Musk'ın yeni bir Twitter CEO'su belirlediği ve tweet'lerden para kazanmak için farklı fikirlere sahip olduğu ortaya çıktı. İşte detaylar.

  Omer Dursun
  Omer Dursun R10 Editörü
  30.04.2022 15:38 949 2 dk okuma süresi
  Elon Musk, Twitter İçin Yeni CEO Arıyor! Başvuru Yağdı
  Son Düzenleme:

  Reuters'in yeni bir raporuna göre Elon Musk, Twitter için yeni bir CEO belirledi. Musk ayrıca 44 milyar dolarlık satın alma teklifini finanse etmeye yardım etmeyi kabul eden bankalara, tweet'lerden para kazanma planları hakkında bilgi verdi. 

  Reuters'e konuşan bir kaynak, Musk'ın Twitter'ın yeni CEO'su olarak kimi atamayı planladığına ancak kişinin adını açıklamadığını söyledi. Jack Dorsey'in Kasım ayında istifa etmesinin ardından görevi devralan Twitter CEO'su Parag Agrawal'ın anlaşma tamamlanana kadar CEO olarak kalması bekleniyor.

  Twitter'ın yeni CEO'su Elon Musk mı olacak?

  Elon Musk'ın Twitter Başkanı Bret Taylor'a şirket yönetimine güvenmediğini söylediği ortaya çıktı. Anlaşma tamamlanır ve Musk yeni bir yönetici ekibi getirirse, sözleşmesindeki bir madde nedeniyle CEO Agrawal'a 38.7 milyon dolar ödenecek.

  Tesla ve SpaceX CEO'sunun ayrıca bankalara tweet'lerden para kazanmanın daha fazla yolunu geliştirmeyi planladığını söylediği aktarıldı. Örneğin Musk, viral olan veya önemli bilgiler içeren tweet'lerden para kazanmanın bir yolunu yaratmak istiyor. 

  Ayrıca üçüncü taraf web siteleri doğrulanmış hesaplardan alıntı yaptığında veya tweet'leri yerleştirdiğinde ücret alma fikrini önerdi.

  Washington Post, Musk'ın TikTok için başarılı olduğu kanıtlanmış bir iş modeli olan platform için içerik oluşturmaları için fenomenlere para ödeme fikrini de gündeme getirdiğini bildirdi. Musk'ın şirketin sunabileceği abonelik hizmetleri fikriyle de ilgilendiği söyleniyor.

  Twitter Blue gündemde

  Musk, bu ayın başlarından şu anda aylık 2,99 ABD doları olan abonelik hizmeti olan Twitter Blue'da önemli değişiklikler önerdi. Musk; fiyatı düşürmeyi, dogecoin'de ödeme yapmanın bir yolunu eklemeyi ve reklamları yasaklamayı vadetti. 

  Silinen başka bir tweet'te Musk, Twitter'ı gelirinin büyük bir kısmı için reklama bağımlılığından uzaklaştırmak istediğini söyledi.

  Musk'ın bankalara yaptığı konuşmada, Twitter'ın kar marjının Facebook ve Pinterest gibi diğer sosyal medya hizmetlerinden çok daha düşük olduğunu ve uygun maliyetli bir şekilde yönetmenin yollarını aradığı iddia edildi.

  Twitter, yönetim kurulu tarafından oybirliğiyle onaylanan satın alımın, düzenleyici onayın ve diğer geleneksel koşullarının yerine getirilmesinin ardından muhtemelen bu yıl tamamlanacağını söyledi. 

  Musk, yakın tarihli bir SEC dosyasına göre sosyal medyayı satın alma işlemini gerçekleştirmezse, Twitter'a 1 milyar dolarlık fesih ücreti ödemek zorunda kalacak. 

  R10.net'te içerik editörlüğü yapıyorum.

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Yeni Game of Thrones Dizisinin İlk Görselleri Paylaşıldı!

  Game of Thrones evreninde geçen yeni dizi A Knight of the Seven Kingdoms, çekimlerine başladı. İlk görseli yayınlanan dizi, 2025 sonunda HBO'da yayınlanacak.

  Yeni Citroen C3 Aircross Geliyor: Avrupa Fiyatları Açıklandı!

  Yeni 2024 Citroen C3 Aircross nihayet tüm detaylarıyla tanıtıldı. İlk kez elektrikli ve 7 koltuklu seçeneklerle sunulacak modelin Avrupa fiyatları da duyuruldu.

  Hidrojenle Çalışan Bisiklet Geliyor: Elektrikli Bisikletlere Yeni Bir Alternatif!

  İsviçreli HydroRide, hidrojenle çalışan yakıt hücreli bisikletiyle elektrikli bisikletlere hızlı dolum ve çevre dostu bir alternatif sunuyor.

  iOS 18 ile Mesajlar Uygulaması Yenileniyor: İşte Yeni Gelen Özellikler!

  iOS 18 ile Mesajlar uygulamasına gelen yenilikler arasında mesaj planlama, uydu üzerinden mesajlaşma ve RCS desteği gibi dikkat çeken özellikler bulunuyor.

  Elon Musk, Twitter İçin Yeni CEO Arıyor! Başvuru Yağdı

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et