R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Elon Musk, Twitter İçin Yeni CEO Arıyor! Başvuru Yağdı

  Elon Musk'ın yeni bir Twitter CEO'su belirlediği ve tweet'lerden para kazanmak için farklı fikirlere sahip olduğu ortaya çıktı. İşte detaylar.

  Omer Dursun Omer Dursun 30.04.2022 15:38 241 2 dk okuma süresi
  Elon Musk, Twitter İçin Yeni CEO Arıyor! Başvuru Yağdı
  Son Düzenleme:

  Reuters'in yeni bir raporuna göre Elon Musk, Twitter için yeni bir CEO belirledi. Musk ayrıca 44 milyar dolarlık satın alma teklifini finanse etmeye yardım etmeyi kabul eden bankalara, tweet'lerden para kazanma planları hakkında bilgi verdi. 

  Reuters'e konuşan bir kaynak, Musk'ın Twitter'ın yeni CEO'su olarak kimi atamayı planladığına ancak kişinin adını açıklamadığını söyledi. Jack Dorsey'in Kasım ayında istifa etmesinin ardından görevi devralan Twitter CEO'su Parag Agrawal'ın anlaşma tamamlanana kadar CEO olarak kalması bekleniyor.

  Twitter'ın yeni CEO'su Elon Musk mı olacak?

  Elon Musk'ın Twitter Başkanı Bret Taylor'a şirket yönetimine güvenmediğini söylediği ortaya çıktı. Anlaşma tamamlanır ve Musk yeni bir yönetici ekibi getirirse, sözleşmesindeki bir madde nedeniyle CEO Agrawal'a 38.7 milyon dolar ödenecek.

  Tesla ve SpaceX CEO'sunun ayrıca bankalara tweet'lerden para kazanmanın daha fazla yolunu geliştirmeyi planladığını söylediği aktarıldı. Örneğin Musk, viral olan veya önemli bilgiler içeren tweet'lerden para kazanmanın bir yolunu yaratmak istiyor. 

  Ayrıca üçüncü taraf web siteleri doğrulanmış hesaplardan alıntı yaptığında veya tweet'leri yerleştirdiğinde ücret alma fikrini önerdi.

  Washington Post, Musk'ın TikTok için başarılı olduğu kanıtlanmış bir iş modeli olan platform için içerik oluşturmaları için fenomenlere para ödeme fikrini de gündeme getirdiğini bildirdi. Musk'ın şirketin sunabileceği abonelik hizmetleri fikriyle de ilgilendiği söyleniyor.

  Twitter Blue gündemde

  Musk, bu ayın başlarından şu anda aylık 2,99 ABD doları olan abonelik hizmeti olan Twitter Blue'da önemli değişiklikler önerdi. Musk; fiyatı düşürmeyi, dogecoin'de ödeme yapmanın bir yolunu eklemeyi ve reklamları yasaklamayı vadetti. 

  Silinen başka bir tweet'te Musk, Twitter'ı gelirinin büyük bir kısmı için reklama bağımlılığından uzaklaştırmak istediğini söyledi.

  Musk'ın bankalara yaptığı konuşmada, Twitter'ın kar marjının Facebook ve Pinterest gibi diğer sosyal medya hizmetlerinden çok daha düşük olduğunu ve uygun maliyetli bir şekilde yönetmenin yollarını aradığı iddia edildi.

  Twitter, yönetim kurulu tarafından oybirliğiyle onaylanan satın alımın, düzenleyici onayın ve diğer geleneksel koşullarının yerine getirilmesinin ardından muhtemelen bu yıl tamamlanacağını söyledi. 

  Musk, yakın tarihli bir SEC dosyasına göre sosyal medyayı satın alma işlemini gerçekleştirmezse, Twitter'a 1 milyar dolarlık fesih ücreti ödemek zorunda kalacak. 

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Yenilenen BMW 3 Sedan Serisi Satışta! İşte Yeni BMW 3 Serisindeki Değişiklikler!

  BMW'nin yenilenen BMW 3 serisi yeni özellikleriyle satışa sunuldu. İşte yeni BMW 320i Sedan özellikleri ve Türkiye satış fiyatı!

  Yeni Meyers Manx 2.0 Electric Tanıtıldı! Meyers Manx 2.0 Electric Özellikleri!

  Volkswagen tabanlı "buggy" Meyers Manx, 60 yıl sonra ilk kez yeni modeliyle tanıtıldı. İşte elektrikli olacağı açıklanan Meyers Manx 2.0 Electric özellikleri, fiyatı ve çıkış tarihi!

  Elon Musk’tan Twitter ile Davasına İlişkin Yeni Açıklama

  Elon Musk, mahkemelik olduğu Twitter yönetimine meydan okudu. Twitter CEO'su ile halka açık bir tartışma programında kozlarını paylaşma teklifinde bulundu. Twitter yönetiminden henüz yanıt gelmeyen iddia sosyal medyada çok konuşuldu.

  Hubble Uzay Teleskobu’ndan Orion Bulutsusu’nun Yeni Fotoğrafı Geldi!

  James Webb Uzay Teleskobu'nun ardından geri planda kalmış gibi görünse de Hubble Uzay Teleskobu'ndan yeni bir fotoğraf geldi. Uzay araştırmaları için oldukça faydalı olacağı belirtilen Orion Bulutsusu'ndan gelen yeni fotoğraf dikkat çekti.

  Elon Musk, Twitter İçin Yeni CEO Arıyor! Başvuru Yağdı

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et