R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Elon Musk Sonunda Dediğini Yaptı! Twitter Yönetimi, Satın Alma Teklifini Kabul Etti!

  Elon Musk, hissedarı olduğu ve uzun süredir satın almak için uğraştığı Twitter’ı sonunda aldı. Twitter yönetim kuruluyla masaya oturan Musk’ın satın alma teklifi kabul edildi.

  Yağız Özgün Kocabaş
  Yağız Özgün Kocabaş R10 Editörü
  25.04.2022 23:25 841 2 dk okuma süresi
  Elon Musk Sonunda Dediğini Yaptı! Twitter Yönetimi, Satın Alma Teklifini Kabul Etti!
  Son Düzenleme:

  Dünyanın en etkili sosyal medyalarından birisi olan Twitter, uzun süredir devam eden tartışmaların ardından yeni bir döneme başlıyor. Geçen hafta boyunca devam eden görüşmeler bugün sona erdi. Özellikle geçtiğimiz hafta sonu görüşmelerde önemli bir ivme yakalanmıştı. 

  44 Milyar Dolarlık Anlaşma

  Elon Musk,  yaptığı açıklamalarıyla Twitter yönetim kurulunu uzun süredir baskı altına almıştı. Bu baskılar sonuç verdi ve Musk, yönetim kuruluna sunduğu hisse başına 54.20 Dolarlık fiyatı kabul edildi.

  Sabahtan beri devam eden görüşmeler sonucunda Twitter’dan açıklama geldi. Yapılan açıklamada Elon Musk'ın 25.5 milyar Dolarlık borç ve marj kredisi finansmanı ve 21 milyar dolarlık öz sermaye taahhüdü sağladığı belirtildi. Böylelikle Elon Musk, Twitter’ı 44 milyar Dolar’a tamamen satın aldı. Anlaşmayla birlikte Twitter’da artık özel bir şirket haline geldi.

  Elon Musk Basın Açıklaması Yaptı

  Elon Musk

  Elon Musk anlaşma sağlandıktan sonra yaptığı basın açıklaması düzenledi. Musk açıklamasında ifade özgürlüğü, işleyen bir demokrasinin temel taşı olduğunu vurguladı.  Musk açıklamasında ayrıca Twitter’ın, insanlığın geleceği için hayati önem taşıyan konuların tartışıldığı dijital şehir meydanı olduğunu söyledi.

  Musk açıklamasının devamında Twitter’ı şu an olduğundan daha iyi bir noktaya taşıma arzusunda olduğunu ve bunun için platformun önemli bir potansiyeli olduğunu belirtti. Musk, bu potansiyeli ortaya çıkartabilmek için şirket ve kullanıcıların ortak çalışmasına başlamak için sabırsızlandığını belirtti.

  Twitter Hisseleri Yükseldi

  Twitter’ın satışına dair görüşmelerin başladığının açıklanmasından beri Twitter hisseleri değer kazanmaya başladı. Görüşmelerin olumlu sonuçlandığının açıklanmasıyla birlikte Twitter hisseleri tam %6 oranında yükseliş sağladı. 

  Satış sonrasında yakalanan değer artışına rağmen Twitter’ın 2021’de yakaladığı 70 Dolar bandının halen çok uzağında olması da dikkat çekti.

  2008'den bugüne profesyonel içerik yazarlığı!

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  Tüm Yorumlar
  Toplam 1 Yorum
  • Bip
   Bip 1 yıl önce
   Bakalım bundan sonra Twitter'da bizi nasıl bir süreç bekliyor

  İlgili İçerikler:

  Elon Musk, X’te Başlıkların Tekrar Gösterileceğini Duyurdu!

  Elon Musk, X'te geçtiğimiz ay yaptığı başlık kaldırma güncellemesini geri alacağını duyurdu. URL içeren önizleme kartlarında başlıklar tekrar görünür olacak!

  Sosyal Medyada Yeni Bir Dönem Başlıyor: X (Twitter), İş İlanlarını Göstermeye Başladı!

  X, LinkedIn'i hedef alarak geliştirdiği yeni özelliğini kullanıma sundu. Artık kullanıcılar, X veya Twitter platformu üzerinden iş başvuruları yapabilecekler.

  Elon Musk'ın Hayatı Film Oluyor: İşte Detaylar!

  A24, Elon Musk'ı anlatan biyografik bir filme imza atıyor. Darren Aronofsky yönetmenliğindeki proje, Musk'ın kariyer yolculuğunu sinemaseverlere sunacak.

  Binlerce Kişi Beyin Çipi Taktırmak İçin Sırada: Elon Musk'ın Devrim Niteliğindeki Neuralink Projesi Geliyor!

  Elon Musk'ın Neuralink projesiyle geliştirdiği beyin çipi, felçli bireyler için yeni umutlar sunuyor.

  Elon Musk Sonunda Dediğini Yaptı! Twitter Yönetimi, Satın Alma Teklifini Kabul Etti!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et