R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Elon Musk Düşünceli: Twitter'ın %20'si Bot Hesap Çıktı

  Twitter'daki sahte hesapların sayısı ne kadar? Araştırmalara göre her 5 hesaptan biri sahte. Peki Elon Musk Twitter'ı almaktan vazgeçebilir mi?

  Miraç Yılmaz Miraç Yılmaz 16.05.2022 13:57 1669 2 dk okuma süresi
  Elon Musk Düşünceli: Twitter'ın %20'si Bot Hesap Çıktı
  Son Düzenleme:

  Son zamanlarda Elon Musk nedeniyle sahte Twitter hesapları gündem haline geldi. SparkToro ve Followerwonk tarafından hazırlanan yeni bir rapor, aktif Twitter hesaplarının %19,42'sinin sahte veya spam olduğunu iddia ediyor. 

  Bu sayı, Twitter tarafından 2021 yılının 4. çeyreğinde verilen resmi tahminin neredeyse dört katı. Şirkete göre, sahte ve spam hesaplar, kullanıcıların %5'inden daha azını oluşturuyor. 

  Ancak birçok uzman, Twitter'ın bu hesapları hesaplamak için kullandığı metodoloji hakkında sorular yöneltti.

  Elon Musk daha önce spam veya sahte hesap olan Twitter kullanıcılarının yüzdesini doğrulamak istediği için Twitter satın alma anlaşmasının şu anda beklemede olduğunu tweetledi.

  Elon Musk'ın takipçilerinin %70'i spam veya sahte

  Musk'ın tweetinden sonra birçok yayın Elon Musk'ın takipçilerini analiz etmek için SparkToro'nun Fake Followers aracını kullandı. Musk'ın 93.4 milyon Twitter takipçisinin yaklaşık yarısının sahte olduğu ortaya çıktı.

  Sparktoro analizine göre Elon Musk'ın takipçilerinin %70,23'ünün sahte veya spam hesaplar olması muhtemel. Bu sayı, sahte takipçiler için medyanın üzerinde ve ötesindedir. Ancak Elon Musk bundan sorumlu olmayabilir ve bunun nedeni Twitter'ı ve sosyal medyanın öneri sistemlerini aktif olarak kullanması olabilir.

  Elon Musk'ın 26,8 milyon aktif takipçisinin bir başka analizi, küresel ortalamadan çok da uzak olmayan %23.42 sahte hesap gösterdi.

  “Spam veya Sahte Twitter hesapları, tweetlerinin içeriğini kişisel olarak oluşturan, zaman tünellerinde aktiviteyi tüketen veya Twitter ekosistemine dahil olan düzenli olarak bir insana sahip olmayan hesaplardır.”

  Sahte Twitter hesapları kapatılacak mı?

  SparkToro ve Followerwonk bir araya geldi ve beş farklı hesaba tek bir spam/sahte hesap analiz süreci uyguladı. @ElonMusk, @Twitter ve hesaplarının Twitter takipçilerini analiz ettiler.

  Rastgele 44.058 aktif hesaptan oluşan bir örnek de analiz edildi ve 8.555 sahte hesaba sahip olduğu tespit edildi. Bu veri kümesinin, kaç aktif Twitter kullanıcısının spam veya sahte olma olasılığını en iyi temsil ettiğine inanıyorlar.

  Elon Musk'ın Twitter satın alma anlaşması, şirket tarafından sahte hesapların yanlış beyan edilmesi nedeniyle şimdilik belirsiz durumda. 

  Ancak, Musk'ın diğer işlerine nasıl zarar verdiğini anladıktan sonra anlaşmadan çekilmek için bir bahane olacak mı? Daha önceki bir CNBC raporuna göre, Musk Twitter'ı almazsa 1 milyar dolarlık ayrılık ücreti ödeyecek. 

  Ayrıca kendisine milyarlarca daha pahalıya mal olacak bir sözleşme davası ihlali ile karşı karşıya kalabilir.

  Siz sahte Twitter hesapları hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlardan veya R10.NET Forum'dan paylaşabilirsiniz.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Redmi Note 12 Pro 4G Özellikleri Ortaya Çıktı!

  Redmi, 2022 Ekim ayında piyasaya sürdüğü 5G varyantlı Redmi Note 12 Pro modeline 4G varyantını da getiriyor. İşte piyasaya çıkış tarihi henüz açıklanmayan Redmi Note 12 Pro 4G özellikleri ve fiyatı!

  Elon Musk ve Tim Cook Arasında Görüşme Sağlandı! İkilinin Görüşmesinden Sonra Aradaki Buzlar Eridi!

  Elon Musk ile Tim Cook arasında Musk'ın Twitter üzerinden yaptığı eleştirilerden dolayı gerginlik vardı. İkili, yüz yüze görüştü ve yükselen tansiyon düştü!

  Samsung Galaxy S23 ile İlgili Yeni Bilgiler Ortaya Çıktı!

  2023 yılında piyasaya çıkacak olan Galaxy S23 için çalışmalar sürüyor. Özellikleriyle ön plana çıkan cihazın fiyatının 400 doların üzerinde olacağı düşünülüyor!

  AMD Ryzen 7 7730U Özellikleri ile Ortaya Çıktı

  AMD Ryzen 7 7730U özellikleri ile ilgili bazı bilgiler ortaya çıktı. Buna göre işlemcinin, orta segment bilgisayarlarda yüksek performans göstermesi bekleniyor.

  Elon Musk Düşünceli: Twitter'ın %20'si Bot Hesap Çıktı

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et