R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Donald Trump’ın Yeni Sosyal Medyası Truth Social Artık Play Store’da!

  ABD eski başkanı Donald Trump, yeni bir uygulama ile insanların karşısına çıkmıştı. Bu uygulama şimdiye kadar sadece App Store üzerinden indirilebiliyordu. İndirme rekorları kıran Truth Social artık Play Store'da da yer alacak.

  Dide Su Kaya
  Dide Su Kaya R10 Editörü
  13.10.2022 20:05 1457 3 dk okuma süresi
  Donald Trump’ın Yeni Sosyal Medyası Truth Social Artık Play Store’da!
  Son Düzenleme:

  Amerika Birleşik Devletleri'nin eski başkanlığını yapan Donald Trump bir sosyal medya uygulaması çıkardı. Truth Social  ismi verilen uygulama kısa süre içerisinde indirme rekorları kırdı. Şu ana kadar sadece App Store üzerinde yer alan uygulama, milyonlar tarafından indirildi. 

  Twitter’ın Elon Musk tarafından 44 milyar dolara satın alacağı haberi tüm dünyaya yayılmıştı. Bu haberin üzerine eski başkanı Donald Trump da yeni bir uygulama kurdu. Trump tarafından kurulan sosyal ağ Truth Social olarak isimlendirildi. App Store üzerinden insanlar uygulamayı ücretsiz bir şekilde indirebildiler. Truth Social, kısa süre içerisinde TikTok ve Twitter'ı indirme sayısı noktasında geçti. En çok indirilen ücretsiz uygulamalar arasında kısa süre içerisinde girmeyi başardı.

  Truth Social artık Play Store’dan da ücretsiz indirilebilecek

  Uygulamanın sadece App Store üzerinde bulunması ise eleştiriliyordu. Son zamanlardaki söylentiler ışığında bu durumun değişmeyeceği bilgisi yayılmıştı. Çünkü Truth Social’ın Android uygulaması, Play Store tarafından kabul edilmemişti. Daha doğrusu Google, bu uygulamayı Play Store’a almamıştı. Google'ın bu durum için gösterdiği gerekçe ise içerik yönetim sisteminin iyi olmaması olmuştu. 

  Play Store, bugünden itibaren Truth Social’ı içerisinde barındıracak. İçerik yönetim sistemi ile ilgili bir değişiklik yapılıp yapılmadığı bilinmiyor. Fakat Play Store kararını değiştirmişe benziyor. Truth Social uygulaması artık Android kullanıcıları tarafından da ücretsiz olarak indirilebilecek. iOS kullanıcılarının indirme rekorları, Android kullanıcıları tarafından kırılacak mı merak konusu. 

  Truth Social uygulaması nasıl doğdu?

  Truth Social, 2021 senesinin başında gerçekleşen olaylar sonucunda ortaya çıkmıştır. Washington DC’de kongre binasının işgali ile bu olaylar başladı. İşgal sonrasında 4 vatandaş hayatını kaybetti. Aynı zamanda 14 polis memuru bu işgal sebebiyle yaralandı. Bu olaylar sırasında toplamda 52 kişi gözaltına alındı.

  Daha sonrasında Amerika Birleşik Devletleri başkanlık seçimini kaybeden Donald Trump bazı açıklamalar yaptı. Seçimi Joe Biden’a karşı kaybeden Trump, kışkırtıcı açıklamalarda bulundu. Yaptığı açıklamalar sonrasında ise Twitter, Facebook ve Instagram platformlarından engellendi. Bu platformlardan engellenmesi ise Donald trump'ı oldukça kızdırdı. Bu 3 soyal medya platformundan geçici süreliğine engellenen Trump, kışkırtıcı açıklamalarına devam etti. Böylece Twitter platformundan kalıcı olarak engellenmek zorunda kaldı.

  Sosyal medya platformlarından ban yedikten sonra, Donald Trump'ın aklına yeni bir fikir geldi. Kendi sosyal medya platformunu kurma fikri, Truth Social’ın doğuşu oldu. Truth Social, Donald Trump'a ait olan bir sosyal medya platformu olarak günümüzde kullanılmaktadır.

  Truth Social’ı farklı kılan nedir?

  Donald Trump, bu fikrini kamuoyu ile paylaşırken yeni platformun çok farklı olacağını söyledi. Platformun farklılıklarına dair ne gibi şeylerin insanları beklediği sorusu kendisine yöneltildi. Donald Trump bu soruya “Siyasi ayrımcılıktan uzak bir sosyal platform kurma hedefindeyiz.  Bize katılarak paylaşım yapabilir, iletişim kurabilir ve eğlenebilirsiniz.” cevabını verdi.

  Bir kez daha Amerika Birleşik Devletleri başkanı olmak isteyen Donald Trump, herkesi şaşırttı. Kendine ait bir sosyal medya platformu kuracağı hiç kimse tarafından tahmin edilmiyordu. Geçtiğimiz aylarda bir basın açıklaması esnasında Donald Trump, Taliban hakkında  açıklamalarda bulundu. Bu açıklamalarında Twitter platformuna çok ciddi bir şekilde şu sözlerle sataştı:

  “Taliban oluşumunun Twitter'da büyük bir varlık gösterdiğini biliyoruz. Böyle bir terör oluşumunun bu platformda yer alması kabul ediliyor, fakat eski Amerika başkanı susturuluyor.  Bu asla kabul edilebilecek bir durum değildir. Çok yakında Truth Social’da kendi düşüncelerimi sizlerle paylaşacağım. Büyük teknoloji şirketlerine karşı gireceğim bu savaş için oldukça heyecanlıyım.”

  Truth Social nedir?

  Truth Social, bir Amerikan sosyal medya platformu ve mikroblog sitesi olarak geçmektedir.  Platform 2021 senesinde kurulmuştur ve 2022 senesinde yayımlanmaya başlamıştır. Amerika Birleşik Devletleri eski başkanı Donald Trump'ın kendisine ait sosyal medya platformudur.  Uygulama şu an için sadece Amerika’ya ait bir cep telefonu numarası ile kullanılabilmektedir. Uygulama ile ilgili diğer bilgiler aşağıdaki tabloda yer almaktadır:

  TürüSosyal ağ hizmetleri
  Kuruluş tarihi20 Ekim 2021
  Girişimci(ler)Donald Trump
  MülkiyetTrump Medya ve Teknoloji Grubu
  Websitetruthsocial.com
  Başlangıç21 Şubat 2022
  Mevcut durumuYayımlandı
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  iPhone SE 4'ün Yeni Özellikleri Ortaya Çıktı: iPhone 16 Tasarımıyla Geliyor!

  Apple, iPhone SE 4'ü 2024'ün sonu veya 2025'in başı gibi tanıtacak. Yeni model, iPhone 16 tasarımıyla modern özellikler sunacak ve Face ID teknolojisi ile gelecek.

  Euro Truck Simulator 2: Yeni Japonya Modu Büyük İlgi Gördü!

  Euro Truck Simulator 2'ye eklenen Japonya modu, gerçekçi rotalarıyla dikkat çekti ve oyuncular arasında hızla yayıldı, modun detayları viral oldu.

  Xiaomi 13 Serisi için HyperOS Beta Güncellemesi Yayınlandı: İşte Yeni Gelen Özellikler!

  Xiaomi, 13 serisi için HyperOS beta güncellemesini yayınladı. Güncelleme, bellek kullanımı optimizasyonları, güvenlik yamaları ve yeni widget'larla dikkat çekiyor!

  Xiaomi, Yeni Spor Otomobil SU7 Ultra’yı Tanıttı: İşte Özellikleri!

  Xiaomi'nin yeni spor otomobili SU7 Ultra, güçlü motoru ve agresif tasarımıyla dikkat çekiyor. Yüksek performans ve inovatif özellikler ile göz dolduruyor.

  Donald Trump’ın Yeni Sosyal Medyası Truth Social Artık Play Store’da!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et