R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Avrupa Birliği, TikTok Kullanımını Yasakladı!

  Avrupa Birliği TikTok kullanımını yasaklayan önemli bir adım attı. Alınan bu karar ile beraber belirli bir süre de verilmiş oldu.

  Mucosoft
  Mucosoft R10 Editörü
  26.02.2023 12:12 1317 2 dk okuma süresi
  Avrupa Birliği, TikTok Kullanımını Yasakladı!
  Son Düzenleme:

  TikTok, son yılların dikkat çeken ve yükselen bir uygulaması. Bu doğrultuda bazı ülkelerin de dikkatini çekiyor. Özellikle Çin’de geliştirilmesi ABD ve Avrupa Birliği’nin uygulamaya daha şüpheli yaklaşmasını sağladı. ABD’de Trump döneminde TikTok’un yasaklanması düşünülmüştü fakat bu adım atılmadı. Avrupa Birliği de TikTok hakkında çeşitli soruşturmalar gerçekleştirdi. Şimdi AB tarafından alınan yeni bir karar gündeme oturdu.

  Avrupa Birliği personelleri TikTok kullanamayacak!

  Avrupa Birliği Komisyonu, kendi personellerinin TikTok uygulamasından yararlanmasını yasakladı. Alınan bu karar sebebiyle çalışanların TikTok’u kaldırması bekleniyor. Bunun için AB komisyonu personellerine 15 Mart’a kadar süre tanındı. Bu süre zarfında çalışanların TikTok’u kaldırması gerekecek. Alınan bu kararın güvenlik ve gizlilik sebebiyle olduğu açıklandı.

  Daha önce ABD’de de yasak konuşulmuştu

  Olayın aslına bakarsak biraz daha geriye gitmemiz gerekecek. Çünkü aslında bu tür olaylar, yıllardır konuşuluyor. TikTok’un Çin hükümetine kullanıcı verilerini gönderdiği söyleniyordu. Şirket, yakın zamanda bu iddiaları üstü kapalı bir şekilde onayladı. Bu durum, TikTok olaylarını daha da kızıştırdı.

  ABD, Trump döneminde bildiğiniz üzere TikTok’u yasaklama kararı almıştı. Bu karar henüz işleme alınmamıştı. Biden döneminde ise bu karar iptal edilmişti. Buna rağmen bazı kurumlarda çalışanların TikTok kullanımına yasak getirilmişti. Avrupa Birliği Komisyonu da bununla ilgili bir karar almış oldu.

  Bu olayların yanı sıra ABD’deki Federal İletişim Kurulu, Google ve Apple’ı baskılıyor. Play Store ve App Store’dan TikTok’un kaldırılması isteniyor. Henüz Google ve Apple, böyle bir adıma yanaşmamış durumda.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Universal Music Dev Hamleyi Yaptı: Milyonlarca Şarkıyı TikTok'tan Kaldırdı!

  TikTok, Universal Music Group ile yaşadığı anlaşmazlık sonucunda Taylor Swift, The Weeknd ve Harry Styles gibi ünlülerin şarkılarını içeren videoları kaldırdı.

  TikTok'tan Alışveriş Devrimi: Otomatik Ürün Tanıma Özelliğiyle Yeni Bir Dönem!

  TikTok, videolardaki ürünleri otomatik tanıma özelliğiyle alışveriş deneyimini yeniden şekillendiriyor ve kullanıcılara kolaylık sağlıyor.

  TikTok, Yeni Özellikleriyle YouTube’a Dönüşüyor!

  TikTok, yatay ve uzun videolarla YouTube'a dönüş yapıyor; içerik oluşturuculara yeni fırsatlar ve rekabeti artıran yenilikler sunuyor.

  AB'nin Teknoloji Devlerine Sıkı Tutumu: Sadece Avrupa’ya Özel Apple App Store Geliyor!

  Apple, önemli değişikliklere gidiyor. Bilgilere göre şirket, AB yasalarına uyum sağlamak için App Store'u iki farklı bölüme ayırma planları üzerinde çalışıyor.

  Avrupa Birliği, TikTok Kullanımını Yasakladı!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et