R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Avrupa Birliği, TikTok Kullanımını Yasakladı!

  Avrupa Birliği TikTok kullanımını yasaklayan önemli bir adım attı. Alınan bu karar ile beraber belirli bir süre de verilmiş oldu.

  Mucosoft
  Mucosoft R10 Editörü
  26.02.2023 12:12 1343 2 dk okuma süresi
  Avrupa Birliği, TikTok Kullanımını Yasakladı!
  Son Düzenleme:

  TikTok, son yılların dikkat çeken ve yükselen bir uygulaması. Bu doğrultuda bazı ülkelerin de dikkatini çekiyor. Özellikle Çin’de geliştirilmesi ABD ve Avrupa Birliği’nin uygulamaya daha şüpheli yaklaşmasını sağladı. ABD’de Trump döneminde TikTok’un yasaklanması düşünülmüştü fakat bu adım atılmadı. Avrupa Birliği de TikTok hakkında çeşitli soruşturmalar gerçekleştirdi. Şimdi AB tarafından alınan yeni bir karar gündeme oturdu.

  Avrupa Birliği personelleri TikTok kullanamayacak!

  Avrupa Birliği Komisyonu, kendi personellerinin TikTok uygulamasından yararlanmasını yasakladı. Alınan bu karar sebebiyle çalışanların TikTok’u kaldırması bekleniyor. Bunun için AB komisyonu personellerine 15 Mart’a kadar süre tanındı. Bu süre zarfında çalışanların TikTok’u kaldırması gerekecek. Alınan bu kararın güvenlik ve gizlilik sebebiyle olduğu açıklandı.

  Daha önce ABD’de de yasak konuşulmuştu

  Olayın aslına bakarsak biraz daha geriye gitmemiz gerekecek. Çünkü aslında bu tür olaylar, yıllardır konuşuluyor. TikTok’un Çin hükümetine kullanıcı verilerini gönderdiği söyleniyordu. Şirket, yakın zamanda bu iddiaları üstü kapalı bir şekilde onayladı. Bu durum, TikTok olaylarını daha da kızıştırdı.

  ABD, Trump döneminde bildiğiniz üzere TikTok’u yasaklama kararı almıştı. Bu karar henüz işleme alınmamıştı. Biden döneminde ise bu karar iptal edilmişti. Buna rağmen bazı kurumlarda çalışanların TikTok kullanımına yasak getirilmişti. Avrupa Birliği Komisyonu da bununla ilgili bir karar almış oldu.

  Bu olayların yanı sıra ABD’deki Federal İletişim Kurulu, Google ve Apple’ı baskılıyor. Play Store ve App Store’dan TikTok’un kaldırılması isteniyor. Henüz Google ve Apple, böyle bir adıma yanaşmamış durumda.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Facebook, Yapay Zekaya Ağırlık Veriyor: TikTok'a Rakip Olacak!

  Meta, Facebook'u gençler için yeniden popüler hale getirmek amacıyla yapay zeka destekli güncellemelerle optimize ediyor. Yeni özellikler, deneyimi zenginleştirecek.

  TikTok’tan Yeni Karar: Yapay Zekayla Oluşturulan İçerikler Etiketlenmeye Başladı!

  TikTok, yapay zeka ile üretilen içerikleri etiketleyerek şeffaflığı artırıyor. OpenAI ve benzeri platformlar tarafından üretilen görseller de etiketlenecek.

  İngiltere, Kolay Şifre Kullanımını Yasakladı: Yasağa Uymayanlara Ağır Cezalar Verilecek!

  İngiltere, internet bağlantılı cihazların daha güvenli olması için tahmin edilmesi kolay şifreleri yasakladı. Yasağa uymayanlara ağır cezalar geliyor.

  TikTok’a Ses Klonlama Özelliği Geliyor: 10 Saniyede Ses Klonlanabilecek!

  TikTok, yapay zeka ile kullanıcıların seslerini 10 saniyede klonlayacak. Böylece videolarda gerçek ses yerine AI oluşturulan seslerin kullanılması sağlanacak.

  Avrupa Birliği, TikTok Kullanımını Yasakladı!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et