R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Avrupa Birliği, TikTok Kullanımını Yasakladı!

  Avrupa Birliği TikTok kullanımını yasaklayan önemli bir adım attı. Alınan bu karar ile beraber belirli bir süre de verilmiş oldu.

  Mucosoft
  Mucosoft R10 Editörü
  26.02.2023 12:12 1159 2 dk okuma süresi
  Avrupa Birliği, TikTok Kullanımını Yasakladı!
  Son Düzenleme:

  TikTok, son yılların dikkat çeken ve yükselen bir uygulaması. Bu doğrultuda bazı ülkelerin de dikkatini çekiyor. Özellikle Çin’de geliştirilmesi ABD ve Avrupa Birliği’nin uygulamaya daha şüpheli yaklaşmasını sağladı. ABD’de Trump döneminde TikTok’un yasaklanması düşünülmüştü fakat bu adım atılmadı. Avrupa Birliği de TikTok hakkında çeşitli soruşturmalar gerçekleştirdi. Şimdi AB tarafından alınan yeni bir karar gündeme oturdu.

  Avrupa Birliği personelleri TikTok kullanamayacak!

  Avrupa Birliği Komisyonu, kendi personellerinin TikTok uygulamasından yararlanmasını yasakladı. Alınan bu karar sebebiyle çalışanların TikTok’u kaldırması bekleniyor. Bunun için AB komisyonu personellerine 15 Mart’a kadar süre tanındı. Bu süre zarfında çalışanların TikTok’u kaldırması gerekecek. Alınan bu kararın güvenlik ve gizlilik sebebiyle olduğu açıklandı.

  Daha önce ABD’de de yasak konuşulmuştu

  Olayın aslına bakarsak biraz daha geriye gitmemiz gerekecek. Çünkü aslında bu tür olaylar, yıllardır konuşuluyor. TikTok’un Çin hükümetine kullanıcı verilerini gönderdiği söyleniyordu. Şirket, yakın zamanda bu iddiaları üstü kapalı bir şekilde onayladı. Bu durum, TikTok olaylarını daha da kızıştırdı.

  ABD, Trump döneminde bildiğiniz üzere TikTok’u yasaklama kararı almıştı. Bu karar henüz işleme alınmamıştı. Biden döneminde ise bu karar iptal edilmişti. Buna rağmen bazı kurumlarda çalışanların TikTok kullanımına yasak getirilmişti. Avrupa Birliği Komisyonu da bununla ilgili bir karar almış oldu.

  Bu olayların yanı sıra ABD’deki Federal İletişim Kurulu, Google ve Apple’ı baskılıyor. Play Store ve App Store’dan TikTok’un kaldırılması isteniyor. Henüz Google ve Apple, böyle bir adıma yanaşmamış durumda.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  TikTok'a Yapay Zeka Destekli Sohbet Botu Tako Geliyor!

  TikTok, yapay zeka teknolojisiyle geliştirilen Tako adlı sohbet botunu kullanıcılarına sunacak. Tako kullanıcılarla gerçekçi, ilgi çekici sohbetler yapabilecek!

  Apple ChatGPT Kullanımını Yasakladı!

  Belgelerin ortaya çıkmasıyla birlikte, Apple'ın ChatGPT ve benzeri teknolojileri şirket içinde yasaklama kararı aldığı görülüyor.

  Yapay Zeka Çılgınlığı ve TikTok'un Yeni Adımları!

  TikTok, yapay zeka ile profil fotoğraflarını dönüştüren yeni bir özellik üzerinde çalışıyor. Bu özellik sayesinde kullanıcılar, farklı stillerden oluşan gerçekçi avatarlar oluşturabilecek.

  Apple iPhone 15 Serisinde eSIM Kullanımını Zorunlu Hale Getiriyor

  Apple, iPhone 15 serisi ile birlikte Avrupa'da eSIM kullanımını zorunlu hale getiriyor. Bugün ortaya çıkan sızıntılara göre, önümüzdeki Eylül ayında tanıtılması beklenen iPhone 15 ve iPhone 15 Pro modellerinde esim kullanılacak.

  Avrupa Birliği, TikTok Kullanımını Yasakladı!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et