R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  2022 Ona Yaramadı: Servetinin Yarısını Kaybetti…

  Bir dönem Dünya’nın en zengin insanları listesinde ilk sıralarda olan Mark Zuckerberg, eski gücünü kaybederek 20. Sıraya kadar geriledi. Çarpıcı değişimlere konu olan listede Hintli iş insanı Gautam Adani, dünyanın en zengin 2. insanı oldu.

  Arin Arslan
  Arin Arslan R10 Editörü
  21.09.2022 15:05 1221 1 dk okuma süresi
  2022 Ona Yaramadı: Servetinin Yarısını Kaybetti…
  Son Düzenleme:

  Bloomberg’in her yıl düzenli olarak paylaştığı “Milyarderler Endeksi” bu yıl yine dikkat çekici isimlere yer verdi. Genel olarak yukarı yönlü değişimler olan listede Hintli iş insanı Gautam Adani, dünyanın en zengin 2. insanı oldu. 10 ay içerisinde 14. sıradan 2. sıraya yerleşen Adani, Jeff Bezos’u da geçmiş durumda. 

  Mark Zuckerberg 70 Milyar Dolar kaybetti

  Endekste dikkat çeken isimlerden biri de hiç şüphesiz Mark Zuckerberg oldu. 2022 yılı içerisinde 70 milyar dolar kaybeden Zuckerberg, bir zamanlar “Dünyanın en zengin ilk 10 insanı” arasında yer alırken şu anda 20. sırada yer alıyor

  Bloomberg’in yayınladığı endekse göre Mark Zuckerberg, 2022 yılına 125 milyar dolarlık servetle başlamıştı. Ancak yıl başından bu güne kadar serveti hızla erimeye başladı. 

  Meta adı altında tüm şirket ve uygulamalarını toplayan Zuckerberg, marka değişikliğinin hemen ardından çalkantılı bir döneme girdi. Facebook, 2021 yılının sonlarına doğru günlük 500 binden fazla aktif kullanıcısını kaybetti. Facebook, bilgi sızıntıları ve veri ihlalleri gibi olumsuz haberlerle de değer kaybetmeye devam etti. 

  Meta büyük faktör!

  Mark Zuckerberg’in mal varlığının erimesinde en büyük etken, Meta veri tabanında yapılan yatırımlar. Zira yalnızca Metaverse yatırımları için 10 milyar doların üzerinde bir harcama yapıldığı biliniyor. Ek olarak Metaverse projelerinde çalışan 10 binden fazla kişi bulunuyor. 

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Renault 2022 Yılında Ne Kadar Sattı! 2022 Renault Satış Rakamları Açıklandı!

  Fransız otomobil devi Renault, 2022 yılında global pazarda yakaladığı toplam satış adedini açıkladı. İşte Renault'un global, Avrupa ve Türkiye pazarlarında gerçekleştirdiği binek ve ticari araç satış adedi!

  2022 Yılında Dünyada Satılan Elektrikli Otomobil Sayısı Açıklandı!

  2022 yılında dünya genelinde satılan her on araçtan biri elektrikli araç oldu! Türkiye'deki satışlarda ise %168 oranında artış gözlemlendi.

  2022 YouTube Türkiye Trendleri Açıklandı!

  2022 Youtube Türkiye'de Trend olan videolar, müzikler ve kanallar açıklandı. Birçok sürpriz kişi ve kanallar, kendisine bu alanda yer buldu.

  Avrupa için 2022 Yılında En Çok Satan Elektrikli Araçlar Açıklandı!

  Avrupa’da 2022 yılının Ocak ile Ekim aylarında en çok satılan elektrikli araçlar açıklandı. Buna göre Tesla Model Y, listenin ilk sırasında yer aldı.

  2022 Ona Yaramadı: Servetinin Yarısını Kaybetti…

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et