R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  2022 Ona Yaramadı: Servetinin Yarısını Kaybetti…

  Bir dönem Dünya’nın en zengin insanları listesinde ilk sıralarda olan Mark Zuckerberg, eski gücünü kaybederek 20. Sıraya kadar geriledi. Çarpıcı değişimlere konu olan listede Hintli iş insanı Gautam Adani, dünyanın en zengin 2. insanı oldu.

  Arin Arslan
  Arin Arslan R10 Editörü
  21.09.2022 15:05 1726 1 dk okuma süresi
  2022 Ona Yaramadı: Servetinin Yarısını Kaybetti…
  Son Düzenleme:

  Bloomberg’in her yıl düzenli olarak paylaştığı “Milyarderler Endeksi” bu yıl yine dikkat çekici isimlere yer verdi. Genel olarak yukarı yönlü değişimler olan listede Hintli iş insanı Gautam Adani, dünyanın en zengin 2. insanı oldu. 10 ay içerisinde 14. sıradan 2. sıraya yerleşen Adani, Jeff Bezos’u da geçmiş durumda. 

  Mark Zuckerberg 70 Milyar Dolar kaybetti

  Endekste dikkat çeken isimlerden biri de hiç şüphesiz Mark Zuckerberg oldu. 2022 yılı içerisinde 70 milyar dolar kaybeden Zuckerberg, bir zamanlar “Dünyanın en zengin ilk 10 insanı” arasında yer alırken şu anda 20. sırada yer alıyor

  Bloomberg’in yayınladığı endekse göre Mark Zuckerberg, 2022 yılına 125 milyar dolarlık servetle başlamıştı. Ancak yıl başından bu güne kadar serveti hızla erimeye başladı. 

  Meta adı altında tüm şirket ve uygulamalarını toplayan Zuckerberg, marka değişikliğinin hemen ardından çalkantılı bir döneme girdi. Facebook, 2021 yılının sonlarına doğru günlük 500 binden fazla aktif kullanıcısını kaybetti. Facebook, bilgi sızıntıları ve veri ihlalleri gibi olumsuz haberlerle de değer kaybetmeye devam etti. 

  Meta büyük faktör!

  Mark Zuckerberg’in mal varlığının erimesinde en büyük etken, Meta veri tabanında yapılan yatırımlar. Zira yalnızca Metaverse yatırımları için 10 milyar doların üzerinde bir harcama yapıldığı biliniyor. Ek olarak Metaverse projelerinde çalışan 10 binden fazla kişi bulunuyor. 

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Ubisoft'tan Heyecan Verici Duyuru: Tom Clancy's The Division 3 Resmen Onaylandı!

  Ubisoft, Tom Clancy's The Division 3'ü resmi bir duyuruyla doğruladı. Division 3, Julian Gerighty liderliğinde oyunseverlerle buluşmaya hazırlanıyor!

  Mark Zuckerberg Onayladı: Threads Kullanıcı Kaybetmeye Devam Ediyor!

  Meta CEO'su Mark Zuckerberg, Twitter'a rakip olarak çıkan ve rekorlarla başlayan Threads'in serüveninin giderek ıssız bir yöne doğru ilerlediğini doğruladı.

  EK MTV Resmi Gazetede Onaylandı: Ek MTV Nedir?

  2023 yılında yürürlüğe giren Ek MTV kararı hakkında tüm detayları ve MTV'den muaf olanları bu yazımızda bulabilirsiniz.

  Twitter Yeni Kısıtlama Getirdi: O Özellik Sadece Onaylı Hesaplara Açık Olacak!

  Twitter, kullanıcılarına yönelik hizmetlerini sadece onaylı hesaplar için kullanılabilir hale getiriyor. TweetDeck yalnızca Twitter Blue abonelerine sunulacak!

  2022 Ona Yaramadı: Servetinin Yarısını Kaybetti…

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et