R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Google, insanları güvenilir kaynaklara yönlendirmek için Arama ve Haber sonuçlarında ince ayar yapıyor

  Google, arama sonuçları ve haber sekmesine hangi haberin orijinal olduğunu doğrulamak için bir etiket güncellemesi getiriyor. “Highly cited (en çok alıntı yapılan)” adındaki etiket sayesinde kullanıcılara hangi haberi doğru olduğunu gösterecek.

  Rokito Rokito 01.04.2022 17:36 288 1 dk okuma süresi
  Google, insanları güvenilir kaynaklara yönlendirmek için Arama ve Haber sonuçlarında ince ayar yapıyor
  Son Düzenleme:

  Google kendi blog’unda paylaştığı bir duyuruda; kullanıcıları güvenilir kaynaklara yönlendirmek için “highly cited” (en çok alıntı yapılan) etiketi eklediğini duyurdu. Haberler bölümünde En çok okunan haberler bölümünde gösterilecek olan etiket, kullanıcıların diğer haber kuruluşları tarafından sıkça alıntılanan haberleri fark etmesine yardımcı olmak için oluşturulmuş durumda. 

  “Highly cited” şu an için sadece Amerika’da mobil cihazlar için ortaya çıkacak ve önümüzdeki aylarda dünya çapında kullanıma sunulacak. Google, haber paylaşımını arttırmak ve daha güvenilir bilgiye ulaşması için makaleler, röportajlar, duyurular, basın bültenleri ve yerel haberler gibi etiketler olacağını dile getiriyor. 

  Şirket bir blog yazısında, “Diyelim ki yerel bir haber kuruluşu, yerel okul bölgenizdeki sorunları araştıran bir araştırma haberi yayınladı. Haber o kadar büyük ki diğer birçok medya kuruluşu tarafından ele alınıyor. Ama ya yerel sakinler için benzersiz bir bağlamı olan bu orijinal haberi görmediyseniz? Diğer haber kuruluşları tarafından sıkça alıntılanan haberleri belirlemenize yardımcı olacak bir özellik getiriyoruz ve size bir haber için en yararlı ve alakalı bilgileri bulmanın basit bir yolunu sunuyoruz” dedi.


   Görüşlerinizi yorumlar kısmından veya R10.net Forum’dan bizlerle paylaşabilirsiniz. 

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  Tüm Yorumlar
  Toplam 2 Yorum
  • Bip
   Bip 4 ay önce
   Haber siteleri tarafından suistimal edilmezse iyi düşünülmüş, bekleyip göreceğiz...
  • Emre YAVŞAN
   Emre YAVŞAN 4 ay önce
   Kesinlikle Türkiye'ye gelmemeli. Zira başımızın belaları haber siteleri çok fena sömürecek bunu.

  İlgili İçerikler:

  UTC (Universal Time Coordinate)

  UTC, tüm dünya için temel olarak kullanılan zaman ölçeğidir. 1972'de uluslararası sivil zamanı, tek tip olarak tanımlamak için kabul edilmiştir.

  Sahibinden.com sıfır ve ikinci el otomobil satışlarına düzenleme getirdi

  Sıfır ve ikinci el satışına getirilen düzenleme ile birlikte artık sahibinden.com ‘da sadece yetkili bayiler sıfır otomobil satışı yapabilecek. Diğer ilan açan kişiler “sıfır” araç ilanı yayınlamayacak.

  Bir Erteleme Haberi de Hogwarts Legacy’den Geldi!

  Warner Bros, bu yıl sonuna kadar çıkması beklenen Hogwarts Legacy'i erteledi. Alınan erteleme kararıyla birlikte hayranlarını üzen Hogwarts Legacy'in yeni çıkış tarihi de belli oldu. İşte yeni Hogwarts Legacy çıkış tarihi!

  Cook, Serve, Delicious! 3?! Sistem Gereksinimleri

  Cook, Serve, Delicious! 3?! epey uğraştırıcı bir restoran simülasyonu oyunudur. Oyunu oynamak için minimum sistem gereksinimlerini karşılamalısınız. Cook, Serve, Delicious! 3?! sistem gereksinimleri nelerdir? Hemen öğrenin.

  Google, insanları güvenilir kaynaklara yönlendirmek için Arama ve Haber sonuçlarında ince ayar yapıyor

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et