R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Google, insanları güvenilir kaynaklara yönlendirmek için Arama ve Haber sonuçlarında ince ayar yapıyor

  Google, arama sonuçları ve haber sekmesine hangi haberin orijinal olduğunu doğrulamak için bir etiket güncellemesi getiriyor. “Highly cited (en çok alıntı yapılan)” adındaki etiket sayesinde kullanıcılara hangi haberi doğru olduğunu gösterecek.

  Rokito Rokito 01.04.2022 17:36 367 1 dk okuma süresi
  Google, insanları güvenilir kaynaklara yönlendirmek için Arama ve Haber sonuçlarında ince ayar yapıyor
  Son Düzenleme:

  Google kendi blog’unda paylaştığı bir duyuruda; kullanıcıları güvenilir kaynaklara yönlendirmek için “highly cited” (en çok alıntı yapılan) etiketi eklediğini duyurdu. Haberler bölümünde En çok okunan haberler bölümünde gösterilecek olan etiket, kullanıcıların diğer haber kuruluşları tarafından sıkça alıntılanan haberleri fark etmesine yardımcı olmak için oluşturulmuş durumda. 

  “Highly cited” şu an için sadece Amerika’da mobil cihazlar için ortaya çıkacak ve önümüzdeki aylarda dünya çapında kullanıma sunulacak. Google, haber paylaşımını arttırmak ve daha güvenilir bilgiye ulaşması için makaleler, röportajlar, duyurular, basın bültenleri ve yerel haberler gibi etiketler olacağını dile getiriyor. 

  Şirket bir blog yazısında, “Diyelim ki yerel bir haber kuruluşu, yerel okul bölgenizdeki sorunları araştıran bir araştırma haberi yayınladı. Haber o kadar büyük ki diğer birçok medya kuruluşu tarafından ele alınıyor. Ama ya yerel sakinler için benzersiz bir bağlamı olan bu orijinal haberi görmediyseniz? Diğer haber kuruluşları tarafından sıkça alıntılanan haberleri belirlemenize yardımcı olacak bir özellik getiriyoruz ve size bir haber için en yararlı ve alakalı bilgileri bulmanın basit bir yolunu sunuyoruz” dedi.


   Görüşlerinizi yorumlar kısmından veya R10.net Forum’dan bizlerle paylaşabilirsiniz. 

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  Tüm Yorumlar
  Toplam 2 Yorum
  • Bip
   Bip 8 ay önce
   Haber siteleri tarafından suistimal edilmezse iyi düşünülmüş, bekleyip göreceğiz...
  • Emre YAVŞAN
   Emre YAVŞAN 7 ay önce
   Kesinlikle Türkiye'ye gelmemeli. Zira başımızın belaları haber siteleri çok fena sömürecek bunu.

  İlgili İçerikler:

  Xiaomi 13 Serisinin Fiyatı Belli Oldu! İşte Xiaomi 13 ve 13 Pro!

  Xiaomi, 1 Aralık'ta gerçekleştireceği Xiaomi 13 serisi tanıtımını ertelemişti. Erteleme kararı eski Çin devlet başkanının hayatını kaybetmesi nedeniyle alınmıştı. Yeni lansmanın tarihi ne zaman açıklanmasa da Xiaomi 13 ve 13 Pro fiyatı sızdırıldı.

  DJI’dan Yeni Drone Geliyor! İşte DJI Mini 3 Özellikleri ve Fiyatı!

  DJI, kısa bir süre önce piyasaya sürdüğü DJI Mini 3 Pro modelinin standart versiyonunu piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Şirketin yeni drone modeli DJI Mini özellikleri ve fiyatı da ortaya çıktı.

  2022 Yılının En İyi Android Uygulama ve Oyunları Belli Oldu!

  Google Play, 2022 yılının en iyi oyun ve uygulamalarını açıkladı. Yayınlanan listede kullanıcılar tarafından beğenilen uygulama ve oyunlar yer aldı.

  Elon Musk ve Tim Cook Arasında Görüşme Sağlandı! İkilinin Görüşmesinden Sonra Aradaki Buzlar Eridi!

  Elon Musk ile Tim Cook arasında Musk'ın Twitter üzerinden yaptığı eleştirilerden dolayı gerginlik vardı. İkili, yüz yüze görüştü ve yükselen tansiyon düştü!

  Google, insanları güvenilir kaynaklara yönlendirmek için Arama ve Haber sonuçlarında ince ayar yapıyor

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et