R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Google, insanları güvenilir kaynaklara yönlendirmek için Arama ve Haber sonuçlarında ince ayar yapıyor

  Google, arama sonuçları ve haber sekmesine hangi haberin orijinal olduğunu doğrulamak için bir etiket güncellemesi getiriyor. “Highly cited (en çok alıntı yapılan)” adındaki etiket sayesinde kullanıcılara hangi haberi doğru olduğunu gösterecek.

  Rokito
  Rokito R10 Editörü
  01.04.2022 17:36 1920 1 dk okuma süresi
  Google, insanları güvenilir kaynaklara yönlendirmek için Arama ve Haber sonuçlarında ince ayar yapıyor
  Son Düzenleme:

  Google kendi blog’unda paylaştığı bir duyuruda; kullanıcıları güvenilir kaynaklara yönlendirmek için “highly cited” (en çok alıntı yapılan) etiketi eklediğini duyurdu. Haberler bölümünde En çok okunan haberler bölümünde gösterilecek olan etiket, kullanıcıların diğer haber kuruluşları tarafından sıkça alıntılanan haberleri fark etmesine yardımcı olmak için oluşturulmuş durumda. 

  “Highly cited” şu an için sadece Amerika’da mobil cihazlar için ortaya çıkacak ve önümüzdeki aylarda dünya çapında kullanıma sunulacak. Google, haber paylaşımını arttırmak ve daha güvenilir bilgiye ulaşması için makaleler, röportajlar, duyurular, basın bültenleri ve yerel haberler gibi etiketler olacağını dile getiriyor. 

  Şirket bir blog yazısında, “Diyelim ki yerel bir haber kuruluşu, yerel okul bölgenizdeki sorunları araştıran bir araştırma haberi yayınladı. Haber o kadar büyük ki diğer birçok medya kuruluşu tarafından ele alınıyor. Ama ya yerel sakinler için benzersiz bir bağlamı olan bu orijinal haberi görmediyseniz? Diğer haber kuruluşları tarafından sıkça alıntılanan haberleri belirlemenize yardımcı olacak bir özellik getiriyoruz ve size bir haber için en yararlı ve alakalı bilgileri bulmanın basit bir yolunu sunuyoruz” dedi.


   Görüşlerinizi yorumlar kısmından veya R10.net Forum’dan bizlerle paylaşabilirsiniz. 

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  Tüm Yorumlar
  Toplam 2 Yorum
  • Bip
   Bip 2 yıl önce
   Haber siteleri tarafından suistimal edilmezse iyi düşünülmüş, bekleyip göreceğiz...
  • Emre YAVŞAN
   Emre YAVŞAN 2 yıl önce
   Kesinlikle Türkiye'ye gelmemeli. Zira başımızın belaları haber siteleri çok fena sömürecek bunu.

  İlgili İçerikler:

  Poco F6 ve Poco F6 Pro Tanıtıldı: İşte Özellikleri ve Fiyatı!

  Merakla beklenen Poco F6 ve F6 Pro tanıtıldı. Güçlü özellikler, üstün performans ve rekabetçi fiyatlarla dikkat çeken bu telefonların tüm detaylarını öğrenin.

  e-Devlet Uygulamasına Kaza Tutanağı Özelliği Eklendi: İşte Kullanımı ve Detayları!

  e-Devlet'e kaza tutanağı özelliği geldi. e-Devlet kaza tutanağı ile internette tutanak oluşturabilir ve sigorta işlemlerini kolayca tamamlayabilirsiniz.

  iPhone 16 Pro ve Pro Max: İki Yeni Kamera ile Geliyor!

  iPhone 16 Pro ve Pro Max, iki yeni kamera sensörü ile geliyor. 48MP Sony IMX903 sensörlü bu yeni modeller, gelişmiş fotoğraf özellikleriyle piyasaya sürülecek.

  2024 iPhone SE 4 Geliyor: İşte Muhtemel Fiyatı ve Özellikleri!

  Apple'ın 2024 iPhone SE 4 modeli geliyor! Yeni bütçe dostu iPhone, gelişmiş özellikler ve uygun fiyatıyla dikkat çekiyor.

  Google, insanları güvenilir kaynaklara yönlendirmek için Arama ve Haber sonuçlarında ince ayar yapıyor

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et