R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Google, insanları güvenilir kaynaklara yönlendirmek için Arama ve Haber sonuçlarında ince ayar yapıyor

  Google, arama sonuçları ve haber sekmesine hangi haberin orijinal olduğunu doğrulamak için bir etiket güncellemesi getiriyor. “Highly cited (en çok alıntı yapılan)” adındaki etiket sayesinde kullanıcılara hangi haberi doğru olduğunu gösterecek.

  Rokito
  Rokito R10 Editörü
  01.04.2022 17:36 1880 1 dk okuma süresi
  Google, insanları güvenilir kaynaklara yönlendirmek için Arama ve Haber sonuçlarında ince ayar yapıyor
  Son Düzenleme:

  Google kendi blog’unda paylaştığı bir duyuruda; kullanıcıları güvenilir kaynaklara yönlendirmek için “highly cited” (en çok alıntı yapılan) etiketi eklediğini duyurdu. Haberler bölümünde En çok okunan haberler bölümünde gösterilecek olan etiket, kullanıcıların diğer haber kuruluşları tarafından sıkça alıntılanan haberleri fark etmesine yardımcı olmak için oluşturulmuş durumda. 

  “Highly cited” şu an için sadece Amerika’da mobil cihazlar için ortaya çıkacak ve önümüzdeki aylarda dünya çapında kullanıma sunulacak. Google, haber paylaşımını arttırmak ve daha güvenilir bilgiye ulaşması için makaleler, röportajlar, duyurular, basın bültenleri ve yerel haberler gibi etiketler olacağını dile getiriyor. 

  Şirket bir blog yazısında, “Diyelim ki yerel bir haber kuruluşu, yerel okul bölgenizdeki sorunları araştıran bir araştırma haberi yayınladı. Haber o kadar büyük ki diğer birçok medya kuruluşu tarafından ele alınıyor. Ama ya yerel sakinler için benzersiz bir bağlamı olan bu orijinal haberi görmediyseniz? Diğer haber kuruluşları tarafından sıkça alıntılanan haberleri belirlemenize yardımcı olacak bir özellik getiriyoruz ve size bir haber için en yararlı ve alakalı bilgileri bulmanın basit bir yolunu sunuyoruz” dedi.


   Görüşlerinizi yorumlar kısmından veya R10.net Forum’dan bizlerle paylaşabilirsiniz. 

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  Tüm Yorumlar
  Toplam 2 Yorum
  • Bip
   Bip 1 yıl önce
   Haber siteleri tarafından suistimal edilmezse iyi düşünülmüş, bekleyip göreceğiz...
  • Emre YAVŞAN
   Emre YAVŞAN 1 yıl önce
   Kesinlikle Türkiye'ye gelmemeli. Zira başımızın belaları haber siteleri çok fena sömürecek bunu.

  İlgili İçerikler:

  A101'de Bu Hafta: Aktüel Elektronik Ürünler ve Fırsatlar

  7 Aralık A101 aktüel kataloğu belli oldu. Toshiba akıllı TV'ler, QCY akıllı saat ve kulaklıklar gibi elektronik ürünlerde kaçırılmayacak fırsatlar sizi bekliyor.

  Apple Açıkladı: İşte 2023'ün En İyi Oyunları ve Uygulamaları!

  Apple, 2023'ün en iyi uygulama ve oyunlarını belirleyerek ödüllendirdi. Bu ödüller, iPhone ve iPad ile beraber Mac ve Apple Watch uygulamalarını da kapsıyor.

  Google Açıkladı: İşte 2023'ün En İyi Android Oyunları ve Uygulamaları!

  Google Play Store, 2023'ün en iyi Android uygulamaları ve oyunları listesini yayınlandı. Geçen yıllardan farklı olarak bu yılın trendine yeni kategoriler eklendi.

  Google Uygulaması Güncelleniyor: Aramayı Kolaylaştıracak Yeni Tasarım Geliyor!

  Google, Android'lerde arama deneyimini iyileştirecek özellik üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Bu özellik, aramayı kolay ve hızlı hale getirmeyi amaçlıyor.

  Google, insanları güvenilir kaynaklara yönlendirmek için Arama ve Haber sonuçlarında ince ayar yapıyor

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et