R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Kullanıcılara Kötü Haber: Xbox ve Xbox Game Pass Fiyatı Güncelleniyor!

  Xbox ve Xbox Game Pass için yeni bir karar alındı. Xbox’ın yönetiminde yer alan Phil Spencer, fiyatların artışa geçeceğini dile getirdi. İşte detaylar!

  Mucosoft
  Mucosoft R10 Editörü
  28.10.2022 14:31 1722 2 dk okuma süresi
  Kullanıcılara Kötü Haber: Xbox ve Xbox Game Pass Fiyatı Güncelleniyor!
  Son Düzenleme:

  Video oyun konsolu serisi Xbox, Nintendo ve Sony’nin geliştirmiş olduğu konsolların rakibi olarak yer alıyor. Bununla birlikte Xbox Game Pass ise pek çok oyuna ücretsiz erişim sağlayan bir abonelik sistemi.

  Son olarak Xbox Series X ve Xbox Series S ile birlikte oyuncuları karşılayan şirket, yakın zamanda aldığı yeni kararı duyurdu. Bu karar, özellikle oyun konsolu, oyun veya abonelik almak isteyenleri etkileyecek.

  Xbox ve Xbox Game Pass fiyatı yükselişe geçecek!

  Geçtiğimiz günlerde Microsoft, üçüncü çeyrek finansal raporları paylaşmıştı. Paylaşılan raporda özellikle Xbox ve Xbox Game Pass satışlarında artış yaşandığı görülüyordu. Bu durum, Microsoft’un gelirlerini artırmıştı. Bu haberin ardından şimdi de Xbox, oyun konsolu ile ilgili alınan yeni bir karar açıklandı. 

  Xbox’ın yöneticisi olan Phil Spencer, ekonomik kriz sebebiyle fiyatların artış yaşamasının kaçınılmaz olduğunu ifade etti.

  Yakın zamanda Steam platformunda da benzer bir adım atılmıştı. Steam, döviz kurlarını güncelleyerek ülkemizde dolar TL kurunun 1,8 TL’den 10 TL’ye çıkması kararını almıştı. Oyun dünyasını çalkalayan bu kararın ardından şimdi de Microsoft’un yapacağı zamlar gündeme düştü.

  Spencer, Xbox ve Xbox Game Pass aboneliklerinin doğrudan zamlanacağını söylemedi. Ancak, üstü kapalı bir şekilde gelecekte çeşitli ürün ve hizmetlerde fiyat artışlarına gidileceğini açıkladı. Yapılacak olan fiyat artışları ile ilgili kullanıcıları sevindiren haber de açıklandı. 

  Buna göre Spencer, fiyatların yeni yıl etkinliklerinden sonra yükseleceğini ifade ediyor. Bunun sebebinin yeni yıl kampanyalarında oyuncuların etkilenmemesini sağlamak olduğu açıklanıyor. Yani henüz fiyatların artması için erken.

  Özetle XboxXbox Game Pass ve Xbox oyunlarında fiyat artışları görülebilir. Bu artışların dolar bazlı olacağı ve bu şekilde diğer ülkeleri de etkileyeceği düşünülüyor. Fiyatların tam olarak ne zaman artacağı hakkında kesin bilgiler yer almıyor. Ancak fiyat artışlarının özellikle 2023 itibariyle gerçekleşeceği tahmin edilmekte.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Microsoft'un Yeni Hamlesi: Xbox Mobil Oyun Mağazası Resmen Geliyor!

  Microsoft, Xbox mobil oyun mağazası ile Apple ve Google'a meydan okuyacak gibi görünüyor. Yeni mağaza, mobil oyun dünyasında devrim yaratmayı hedefliyor!

  A101'de Bu Hafta: Aktüel Elektronik Ürünler ve Fırsatlar

  7 Aralık A101 aktüel kataloğu belli oldu. Toshiba akıllı TV'ler, QCY akıllı saat ve kulaklıklar gibi elektronik ürünlerde kaçırılmayacak fırsatlar sizi bekliyor.

  Apple Açıkladı: İşte 2023'ün En İyi Oyunları ve Uygulamaları!

  Apple, 2023'ün en iyi uygulama ve oyunlarını belirleyerek ödüllendirdi. Bu ödüller, iPhone ve iPad ile beraber Mac ve Apple Watch uygulamalarını da kapsıyor.

  Google Açıkladı: İşte 2023'ün En İyi Android Oyunları ve Uygulamaları!

  Google Play Store, 2023'ün en iyi Android uygulamaları ve oyunları listesini yayınlandı. Geçen yıllardan farklı olarak bu yılın trendine yeni kategoriler eklendi.

  Kullanıcılara Kötü Haber: Xbox ve Xbox Game Pass Fiyatı Güncelleniyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et