R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Kullanıcılara Kötü Haber: Xbox ve Xbox Game Pass Fiyatı Güncelleniyor!

  Xbox ve Xbox Game Pass için yeni bir karar alındı. Xbox’ın yönetiminde yer alan Phil Spencer, fiyatların artışa geçeceğini dile getirdi. İşte detaylar!

  Mucosoft
  Mucosoft R10 Editörü
  28.10.2022 14:31 1961 2 dk okuma süresi
  Kullanıcılara Kötü Haber: Xbox ve Xbox Game Pass Fiyatı Güncelleniyor!
  Son Düzenleme:

  Video oyun konsolu serisi Xbox, Nintendo ve Sony’nin geliştirmiş olduğu konsolların rakibi olarak yer alıyor. Bununla birlikte Xbox Game Pass ise pek çok oyuna ücretsiz erişim sağlayan bir abonelik sistemi.

  Son olarak Xbox Series X ve Xbox Series S ile birlikte oyuncuları karşılayan şirket, yakın zamanda aldığı yeni kararı duyurdu. Bu karar, özellikle oyun konsolu, oyun veya abonelik almak isteyenleri etkileyecek.

  Xbox ve Xbox Game Pass fiyatı yükselişe geçecek!

  Geçtiğimiz günlerde Microsoft, üçüncü çeyrek finansal raporları paylaşmıştı. Paylaşılan raporda özellikle Xbox ve Xbox Game Pass satışlarında artış yaşandığı görülüyordu. Bu durum, Microsoft’un gelirlerini artırmıştı. Bu haberin ardından şimdi de Xbox, oyun konsolu ile ilgili alınan yeni bir karar açıklandı. 

  Xbox’ın yöneticisi olan Phil Spencer, ekonomik kriz sebebiyle fiyatların artış yaşamasının kaçınılmaz olduğunu ifade etti.

  Yakın zamanda Steam platformunda da benzer bir adım atılmıştı. Steam, döviz kurlarını güncelleyerek ülkemizde dolar TL kurunun 1,8 TL’den 10 TL’ye çıkması kararını almıştı. Oyun dünyasını çalkalayan bu kararın ardından şimdi de Microsoft’un yapacağı zamlar gündeme düştü.

  Spencer, Xbox ve Xbox Game Pass aboneliklerinin doğrudan zamlanacağını söylemedi. Ancak, üstü kapalı bir şekilde gelecekte çeşitli ürün ve hizmetlerde fiyat artışlarına gidileceğini açıkladı. Yapılacak olan fiyat artışları ile ilgili kullanıcıları sevindiren haber de açıklandı. 

  Buna göre Spencer, fiyatların yeni yıl etkinliklerinden sonra yükseleceğini ifade ediyor. Bunun sebebinin yeni yıl kampanyalarında oyuncuların etkilenmemesini sağlamak olduğu açıklanıyor. Yani henüz fiyatların artması için erken.

  Özetle XboxXbox Game Pass ve Xbox oyunlarında fiyat artışları görülebilir. Bu artışların dolar bazlı olacağı ve bu şekilde diğer ülkeleri de etkileyeceği düşünülüyor. Fiyatların tam olarak ne zaman artacağı hakkında kesin bilgiler yer almıyor. Ancak fiyat artışlarının özellikle 2023 itibariyle gerçekleşeceği tahmin edilmekte.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Motorola Edge 50 Neo Geliyor: İşte RAM ve Renk Seçenekleri!

  Motorola Edge 50 Neo, yeni RAM ve renk seçenekleriyle ortaya çıktı. 8/128GB ve 12/256GB depolama, Gri, Mavi, Süt ve Poinciana renkleriyle dikkat çekiyor.

  Microsoft, Xbox 360 Sunucularını Kapatıyor: Bir Devir Kapanıyor!

  Microsoft, Xbox 360 sunucularını ve dijital mağazasını 29 Temmuz 2024'te kapatıyor. Kullanıcılar, eski oyunlarına yeni konsollardan erişebilecekler.

  Mobilya Seçimi ve Dekorasyon: Evinize Tarz Katın

  Mobilya, ev ve işyerlerinde kullanılan, konfor ve estetik sağlayan eşyaların genel adıdır. Oturma grupları, yatak odası takımları, mutfak dolapları ve daha birçok farklı çeşidi bulunur.

  Samsung Galaxy Watch 7 Tanıtıldı: Özellikleri ve Fiyatı

  Samsung Galaxy Watch 7 tanıtıldı! 40 mm modeli 9.999 TL, 44 mm modeli 10.999 TL. İşte yeni özellikler ve fiyat detayları!

  Kullanıcılara Kötü Haber: Xbox ve Xbox Game Pass Fiyatı Güncelleniyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et