R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Xbox Riot Games Oyunlarını Kütüphaneye Ekliyor

  Xbox Riot Games ile anlaşma imzaladı. Yapılan anlaşmaya göre Riot Games oyunları artık Xbox kütüphanesinde oynanabilir olacak.

  Mucosoft
  Mucosoft R10 Editörü
  14.12.2022 15:23 1804 3 dk okuma süresi
  Xbox Riot Games Oyunlarını Kütüphaneye Ekliyor
  Son Düzenleme:

  Xbox, Game Pass aboneliği sayesinde oyunculara çeşitli avantajlar tanıyor. Örneğin oyuncular, bu aboneliğe sahip olduğunda bazı oyunları bedava oynayabiliyor. Bu gibi çeşitli faydalara sahip abonelik, büyük bir kütüphane içermekte. Xbox Games Pass kütüphanesine zaman zaman yeni içerikler ekleniyor. Bazen de abonelere hediyeler dağıtılıyor. Bu kütüphaneye yeni oyunların eklenmesi kararı alındı. Bu oyunlar, Riot Games oyunları olarak duyuruldu.

  Xbox kütüphanesi Riot Games oyunları ile doluyor

  Riot Games ekibi, gerçekleştirdiği etkinlikte Xbox ile anlaşma yapıldığını duyurdu. Buna göre artık oyuncular, Game Pass aboneliği aldığında bu oyunlara erişiyor olacak. Bazı oyuncuların aklına şöyle bir soru takılabilir: Oyunlar zaten ücretsiz, bize ne faydası olacak? Bunu da düşünen ekip, abonelik alanlar için ek avantajlar sunuyor. Her oyun için farklı fırsatlar bulunuyor.

  1 Ocak 2023 tarihinden itibaren Xbox Game Pass’te yer alacak oyunlar şunlar:

  • League of Legends
  • League of Legends: Wild Rift
  • Legends of Runeterra
  • Teamfight Tactics
  • Valorant

  League of Legends

  Xbox Riot Games anlaşması ile beraber LoL, artık kütüphanede bulunacak. PC tabanlı bir oyun olan LoL’de amaç hedef üssü ele geçirmek. League of Legends’i abonelik ile beraber oynayanlar ayrıcalıklı olacak. Yapılan açıklamaya göre oyundaki 160 şampiyonun kilidi açık olacak. Bunun yanı sıra yeni eklenen şampiyonların da kilitli olmayacağı ifade ediliyor.

  League of Legends: Wild Rift

  Bir diğer oyun olan League of Legends: Wild Rift, mobil pazarda yer alıyor. Yani League of Legends’in mobil hali gibi düşünülebilir. Bu oyun da Xbox Game Pass kütüphanesinde kendisine yer verecek. Ayrıca LoL için mevcut fırsatlar bu oyunda da geçerli. Yani oyuncular, tüm şampiyonların kilidi açık bir şekilde oyunu oynayacak.

  Legends of Runeterra

  Karşımıza çıkan bir diğer Riot Games oyunu Legends of Runeterra. Hem PC hem mobil desteği bulunan oyun strateji tabanlı bir kart oyunu. Oyuncular, iyi bir strateji belirleyerek kartlarla en iyi kozu oynamaya çalışacak. Kütüphanede yer bulacak olan oyuna ek olarak Foundations seti de ücretsiz verilecek. Bu set, çeşitli nesneleri bir araya getiren bir paket. Kart oyununda daha avantajlı olmak için alınması gerekir.

  Teamfight Tactics

  Kullanıcılar Xbox Riot Games anlaşması ile beraber Teamfight Tactics oyununa da ulaşabilecek. Oto savaş tarzı bir oyun olan Teamfight Tactics, hem PC hem mobilde yer alıyor. Xbox Game Pass üzerinden oyunu oynayanlar Tier One Little Legend paketine de kavuşacak. Bu pakette pek çok avatar bulunuyor. Bu avatarlar ile beraber rakiplere karşı savaşmak daha eğlenceli olacak.

  Valorant

  Xbox Game Pass, Valorant oyununa da kavuşuyor. Oyuncular, kütüphanede yer alacak olan bu oyunu da oynayıp avantajlı olacak. Riot Games ekibi, Valorant oyununda tüm ajanların açık olacağını dile getirdi. Bununla beraber yeni eklenenlerin kilidinin de açık olarak yer alacağı vurgulandı. Özetle Xbox Game Pass aboneliği, oyunculara faydalar sunacak.

  Xbox Game Pass avantajları

  Xbox Riot Games anlaşması ile beraber oyuncular, abonelik hakkında bilgi almak istiyor. Bu aboneliğin sunduğu pek çok avantaj bulunmakta. Ayda 29,99 TL’ye abonelik almanın mümkün olduğu hizmet, en iyi fırsatları sağlamakta. En çok faydalanılan fırsat ise ücretsiz oyun kütüphanesi. Oyuncular, eğer aboneliğe sahip olursa abonelik süresince bedava oyunlar oynuyor. Bu oyunların ücretli oyunlar olduğunu hatırlatmakta yarar var. Şu ek bilgiyi de verelim ki fiyatlar yakında güncellenecek. Şimdiden bu fırsatı kaçırmamak gerek.

  Xbox Game Pass almanın avantajları
  Ücretsiz oyun kütüphanesi
  Hem PC hem konsol hem de mobil desteği
  Zaman zaman eklenen yeni oyunlar
  Üyelere sunulan çeşitli fırsatlar (Discord Nitro aboneliği gibi)
  Oyun alımında indirimden faydalanma
  Xbox Game Studios oyunlarına hemen erişim
  Oyun içi bedava içerikler
  EA Play aboneliği sayesinde bazı EA oyunlarına erişim
  Konsolda çok oyunculu oynama desteği
  Özel ödüllerden yararlanma
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Microsoft, Xbox Series X Konsolunu Tanıttı: Disksiz ve Tamamen Dijital!

  Microsoft, disksiz ve tamamen dijital Xbox Series X'i tanıttı. Beyaz renkli 1TB kapasiteli bu konsol, sonbahar tatil sezonunda 450 dolar fiyatla satışa sunulacak.

  Valorant, Çok Yakında PS5 ve Xbox Konsollara Geliyor!

  Valorant, 14 Haziran'da PS5 ve Xbox Series X/S konsollarda sınırlı beta sürümüyle oyuncularla buluşuyor. Konsol sürümünde çapraz oyun özelliği de mevcut.

  Xbox Game Pass'e Eklenecek ve Çıkacak Oyunlar Açıklandı!

  Haziran ayında Xbox Game Pass'e 8 yeni oyun ekleniyor. Bununla beraber bazı oyunlar da platformdan kaldırılıyor.

  Microsoft, Tencent Oyunlarını Windows'a Getiriyor: İşte Detaylar!

  PUBG ve Honor of Kings gibi popüler Tencent oyunları, Windows'a geliyor. 1.500'den fazla oyun ve uygulama, ilk Çin'de, ardından diğer bölgelerde sunulacak.

  Xbox Riot Games Oyunlarını Kütüphaneye Ekliyor

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et