R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Xbox PC Uygulamasına Sevindiren Özellik Geliyor!

  Microsoft, Xbox için PC uygulamasında kullanıcılara kolaylık sağlayacak yeni özelliğini duyurdu. Artık oyunlar indirilmeden o kontrol pratik şekilde yapılabilecek.

  Yağız Özgün Kocabaş Yağız Özgün Kocabaş 18.06.2022 19:24 1144 2 dk okuma süresi
  Xbox PC Uygulamasına Sevindiren Özellik Geliyor!
  Son Düzenleme:

  Microsoft’un PC için geliştirdiği Xbox uygulamasına yeni özellikler gelmeye devam ediyor. Xbox Game Pass ve PC Game Pass üyeliğiyle kullanılabilen PC Xbox uygulamasında uzun süredir yaşadığı o zorluk sonunda ortadan kalkıyor. Kullanıcılar eskiden oynamak istedikleri oyunu Xbox uygulamasında aldıklarında, bilgisayarına indirmeden önce bilgisayarının oyunu kaldırıp, kaldıramayacağını göremiyordu. Bu durumda uzun indirme sürelerinin harcanmasına ve oynanamayacak oyun için uğraşılmasına neden oluyordu.

  Xbox PC Uygulamasında Yeni Gösterge

  Xbox ile ilgili Microsoft tarafından yapılan yeni açıklama kullanıcıları hayli sevindirdi. Uygulamaya gelecek yeni özellik sayesinde artık Xbox uygulamasında oyunları satın alırken, sistem uyumluluğu/uygunluğu kontrolü basit bir şekilde gerçekleştirilebilecek. Gelecek yeni özellik “Oyun Performans Göstergesi” olarak isimlendiriliyor.

  Xbox PC

  Yeni gelecek oyun performans göstergesi özelliği sayesinde Xbox uygulaması üzerinde kullanılan bilgisayar sisteminin özellikleri kategorize ediliyor. Gösterge mevcut bilgisayar verilerini, hemen hemen aynı teknik özellikleri içeren bilgisayarlarla karşılaştıracak. Böylelikle çok yüksek doğruluk payıyla kullanıcının oyun ile ilgili olarak bilgisayarında nasıl bir performans verimliliğini alabileceğini gösterecek.

  Sistem bilgisayardaki ekran kartı, işlemci, RAM ve diğer bileşenler üzerinden ilgili oyuna ilişki kapsamlı bir değerlendirme yapıyor. Yapılan karşılaştırma sayesinde hangi çözünürlük ayarında nasıl bir FPS performansının alınabileceği gösteriliyor. Eğer düşük FPS performansı söz konusuysa Xbox uygulamasında kırmızı uyarı ışığıyla performans yetersizliği kullanıcıya bildiriliyor.

  Duyurulan yeni PC Xbox uygulaması özelliğiyle ilgili Microsoft’tan açıklama geldi. Microsoft Kıdemli Ürün Müdürü Tila Nguyen yaptığı açıklamada; kullanıcının bilgisayarlarının grafik bakımından yüksek performans gerektiren işlemlere uygun olmaması halinde bunu sağlayabilmek için nelere gereksinimleri olduğunu görülebilmesinin mümkün olacağını belirtti.

  Xbox PC

  Nguyen açıklamasının devamında kullanıcıları bir konuda da uyardı. Nyugen kullanıcıların bu yeni özellik ile ilgili olarak mutlaka sistemin deneyim kazanması gerektiğini ve sistem donanımları üzerinden benzer sistemlerin oyun nezdindeki performansları için bilgi toplandığı belirtti. Bu nedenle bazı Xbox oyunları için söz konusu benzer sistem gereksinimlerinin oyundaki performanslarıyla ilgili bilgi toplanana kadar ilgili oyun için bu özellikten yararlanılamayacağını söyledi.

  Microsoft’un Xbox PC uygulaması için açıkladığı bu yeni özelliği nasıl buldunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından veya R10.NET Forum’dan iletebilirsiniz.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  AMD Ryzen 7 7730U Özellikleri ile Ortaya Çıktı

  AMD Ryzen 7 7730U özellikleri ile ilgili bazı bilgiler ortaya çıktı. Buna göre işlemcinin, orta segment bilgisayarlarda yüksek performans göstermesi bekleniyor.

  WhatsApp Masaüstü Sürümüne Yeni Özellik Geliyor!

  Meta, yeni WhatsApp iyileştirmeleri geliştirmeye devam ediyor. WhatsApp, masaüstü sürümünde grup sohbetlerini sessize almayı sağlayan yeni buton geliştiriyor. Yeni özellikle grup sohbetleri daha kolay sessize alınabilecek!

  2023 Opel Astra Electric Duyuruldu! İşte Özellikleri

  2023 Opel Astra Electric tanıtıldı. 2023 yılında piyasada yer alacak olan model, oldukça güçlü özelliklere sahip ve araç, tek şarj ile 416 km mesafeye ulaşıyor.

  Genshin Impact'e Türkçe Dil Desteği Geliyor!

  Son yapılan açıklamalara göre Genshin Impact'e Türkçe dil desteği geliyor. Türkçe dil desteği, 7 Aralık'taki 3.3 güncellemesiyle kullanıcılara sunulacak!

  Xbox PC Uygulamasına Sevindiren Özellik Geliyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et