R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Xbox PC Uygulamasına Sevindiren Özellik Geliyor!

  Microsoft, Xbox için PC uygulamasında kullanıcılara kolaylık sağlayacak yeni özelliğini duyurdu. Artık oyunlar indirilmeden o kontrol pratik şekilde yapılabilecek.

  Yağız Özgün Kocabaş Yağız Özgün Kocabaş 18.06.2022 19:24 1097 2 dk okuma süresi
  Xbox PC Uygulamasına Sevindiren Özellik Geliyor!
  Son Düzenleme:

  Microsoft’un PC için geliştirdiği Xbox uygulamasına yeni özellikler gelmeye devam ediyor. Xbox Game Pass ve PC Game Pass üyeliğiyle kullanılabilen PC Xbox uygulamasında uzun süredir yaşadığı o zorluk sonunda ortadan kalkıyor. Kullanıcılar eskiden oynamak istedikleri oyunu Xbox uygulamasında aldıklarında, bilgisayarına indirmeden önce bilgisayarının oyunu kaldırıp, kaldıramayacağını göremiyordu. Bu durumda uzun indirme sürelerinin harcanmasına ve oynanamayacak oyun için uğraşılmasına neden oluyordu.

  Xbox PC Uygulamasında Yeni Gösterge

  Xbox ile ilgili Microsoft tarafından yapılan yeni açıklama kullanıcıları hayli sevindirdi. Uygulamaya gelecek yeni özellik sayesinde artık Xbox uygulamasında oyunları satın alırken, sistem uyumluluğu/uygunluğu kontrolü basit bir şekilde gerçekleştirilebilecek. Gelecek yeni özellik “Oyun Performans Göstergesi” olarak isimlendiriliyor.

  Xbox PC

  Yeni gelecek oyun performans göstergesi özelliği sayesinde Xbox uygulaması üzerinde kullanılan bilgisayar sisteminin özellikleri kategorize ediliyor. Gösterge mevcut bilgisayar verilerini, hemen hemen aynı teknik özellikleri içeren bilgisayarlarla karşılaştıracak. Böylelikle çok yüksek doğruluk payıyla kullanıcının oyun ile ilgili olarak bilgisayarında nasıl bir performans verimliliğini alabileceğini gösterecek.

  Sistem bilgisayardaki ekran kartı, işlemci, RAM ve diğer bileşenler üzerinden ilgili oyuna ilişki kapsamlı bir değerlendirme yapıyor. Yapılan karşılaştırma sayesinde hangi çözünürlük ayarında nasıl bir FPS performansının alınabileceği gösteriliyor. Eğer düşük FPS performansı söz konusuysa Xbox uygulamasında kırmızı uyarı ışığıyla performans yetersizliği kullanıcıya bildiriliyor.

  Duyurulan yeni PC Xbox uygulaması özelliğiyle ilgili Microsoft’tan açıklama geldi. Microsoft Kıdemli Ürün Müdürü Tila Nguyen yaptığı açıklamada; kullanıcının bilgisayarlarının grafik bakımından yüksek performans gerektiren işlemlere uygun olmaması halinde bunu sağlayabilmek için nelere gereksinimleri olduğunu görülebilmesinin mümkün olacağını belirtti.

  Xbox PC

  Nguyen açıklamasının devamında kullanıcıları bir konuda da uyardı. Nyugen kullanıcıların bu yeni özellik ile ilgili olarak mutlaka sistemin deneyim kazanması gerektiğini ve sistem donanımları üzerinden benzer sistemlerin oyun nezdindeki performansları için bilgi toplandığı belirtti. Bu nedenle bazı Xbox oyunları için söz konusu benzer sistem gereksinimlerinin oyundaki performanslarıyla ilgili bilgi toplanana kadar ilgili oyun için bu özellikten yararlanılamayacağını söyledi.

  Microsoft’un Xbox PC uygulaması için açıkladığı bu yeni özelliği nasıl buldunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından veya R10.NET Forum’dan iletebilirsiniz.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Xbox Game Studios

  Xbox Game Studios, Microsoft'un geliştirdiği video oyun üretim aracıdır. Xbox Game Studios’un çalışma prensibi, PlayStation Studios ile benzerdir.

  Xbox Game Pass

  Xbox Game Pass, doğrudan Xbox ekibi tarafından seçilen geniş bir oyun kataloğuna erişim sağlayan aylık bir abonelik hizmetidir.

  Samsung Galaxy Buds 2 Pro Özellikleri ve Türkiye Fiyatı

  Samsung Galaxy Buds 2 Pro kulaklıklar için ön sipariş kampanyası başladı. 26 Ağustos’tan itibaren satışları başlayacak olan kulaklıkların Türkiye fiyatı da belli oldu.

  Dev bataryalı Xiaomi Pad 5 Pro tanıtıldı! Özellikleri ve fiyatı

  Çin üretimindeki yeni tablet Xiaomi Pad 5 Pro tanıtıldı. Xiaomi Pad 5 Pro, 10.000 mAh batarya ve 12.4 inç ekrana sahip. Bu yeni modelde birçok özellik üzerinde iyileştirmeler yapıldığı söyleniyor.

  Xbox PC Uygulamasına Sevindiren Özellik Geliyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et