R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Yeni Nesil Xbox, 2026’da Geliyor: Call of Duty ile Birlikte Gelebilir!

  Dünyanın önde gelen konsol üreticilerinden Xbox, yeni nesil için hazırlıklarına hız kesmeden devam ediyor. Son yıllarda PlayStation'ın gerisinde kalan Xbox, Microsoft'un markaya olan güvenini sarsmadı. İşte detaylar!

  Gökhan Güler
  Gökhan Güler R10 Editörü
  19.05.2024 18:07 1128 3 dk okuma süresi
  Yeni Nesil Xbox, 2026’da Geliyor: Call of Duty ile Birlikte Gelebilir!
  Son Düzenleme:

  Xbox, hayranlarının beklentilerini karşılamak ve rekabeti artırmak için yeni nesil bir konsol üzerinde çalıştığını doğruladı. Yeni nesil Xbox'ın 2026 yılında çıkacağı ve bu çıkışa Call of Duty serisinin eşlik edeceği belirtiliyor.

  Xbox Hayranlarına Müjde: Yeni Nesil Konsol Yolda

  Son yıllarda PlayStation ve Nintendo'nun konsol satışlarındaki üstünlüğü, Xbox hayranları arasında endişeye neden olmuştu. Microsoft'un başarısızlıkla yüzleşeceği ve yeni bir Xbox konsolunun piyasaya sürülmeyeceği düşünceleri artarken, Xbox yöneticileri bu iddiaları yalanlayarak yeni bir nesil üzerinde çalıştıklarını açıkladı. Xbox Başkanı Sarah Bond, "Burada gerçekten odaklandığımız şey, bir donanım neslinde şimdiye kadar görebileceğiniz en büyük teknik atılımı sunmak," diyerek hayranlarının yüreğine su serpti.

  Yeni Xbox Konsolunun Çıkış Tarihi: 2026

  Geçtiğimiz aylarda ortaya atılan yeni nesil Xbox'ın 2026 yılında çıkacağına dair söylentiler, Activision kaynakları ve ünlü Call of Duty analisti Ghost of Hope tarafından doğrulandı. Yeni nesil Xbox'ın 2026 yılında piyasaya sürüleceği ve Call of Duty 2026'nın bu konsol için bir çıkış oyunu olacağı açıklandı. Call of Duty 2026, Modern Warfare serisi ile tanınan Infinity Ward tarafından geliştiriliyor. Bu oyunun nasıl bir yapım olacağı henüz bilinmemekle birlikte, Modern Warfare veya Ghosts serisine eklenecek bir yapım olması bekleniyor.

  Xbox, son aylarda birçok oyuncuyu rahatsız eden hamleler yapmış olsa da, yeni nesil konsoluyla oyuncuların gönlünü kazanmayı hedefliyor. Ancak Xbox'a özel oyunların PlayStation ve Nintendo sistemlerine gitmesi, Xbox konsolunun işlevini bir hayli düşürüyor. Microsoft, yeni nesil konsol stratejisinde nasıl bir yol izleyecek merak konusu. Bunun yanı sıra, 2026 yılından önce yenilenmiş bir Xbox Series X'in piyasaya sürüleceği de gelen bilgiler arasında.

  Yeni nesil Xbox'ın teknik özellikleri hakkında bilgi var mı? 

  Şu an için yeni nesil Xbox'ın teknik özellikleri hakkında resmi bir bilgi bulunmamakla birlikte, Xbox Başkanı Sarah Bond'un açıklamalarına göre donanım neslinde bugüne kadar görülen en büyük teknik atılımın sunulması hedefleniyor.

  Call of Duty 2026 hakkında ne biliyoruz? 

  Call of Duty 2026'nın Infinity Ward tarafından geliştirileceği ve yeni nesil Xbox için bir çıkış oyunu olacağı biliniyor. Oyunun Modern Warfare veya Ghosts serisine eklenmesi muhtemel.

  Xbox'ın yeni stratejisi nedir?

  Xbox, yeni nesil konsoluyla oyuncuların gönlünü yeniden kazanmayı ve konsol pazarında rekabeti artırmayı hedefliyor. Xbox'a özel oyunların diğer platformlara gitmesi, stratejilerini zorlaştırsa da, yeni nesil konsol ile bu durumu değiştirmeyi planlıyorlar.

  2026 yılı öncesinde yenilenmiş bir Xbox Series X çıkacak mı? 

  Evet, gelen bilgilere göre Microsoft, 2026 yılından önce yenilenmiş bir Xbox Series X piyasaya sürecek.

  Xbox'ın yeni nesil konsolu hangi platformlarla rekabet edecek? 

  Yeni nesil Xbox, başta PlayStation ve Nintendo olmak üzere diğer büyük oyun konsolları ile rekabet edecek. Bu rekabette, yeni nesil konsolun teknik üstünlükleri ve özel oyunlar önemli rol oynayacak.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Hidrojenle Çalışan Bisiklet Geliyor: Elektrikli Bisikletlere Yeni Bir Alternatif!

  İsviçreli HydroRide, hidrojenle çalışan yakıt hücreli bisikletiyle elektrikli bisikletlere hızlı dolum ve çevre dostu bir alternatif sunuyor.

  EA Sports FC 25 Geliyor: İşte Tüm Detaylar!

  EA Sports FC 25'in çıkış tarihi, platformları ve yeni özellikleri hakkında tüm detaylar belli oldu. Oyunun 24 Eylül 2024'te piyasaya sürülmesi bekleniyor.

  iOS 18 ile Mesajlar Uygulaması Yenileniyor: İşte Yeni Gelen Özellikler!

  iOS 18 ile Mesajlar uygulamasına gelen yenilikler arasında mesaj planlama, uydu üzerinden mesajlaşma ve RCS desteği gibi dikkat çeken özellikler bulunuyor.

  Samsung Galaxy Watch Ultra Render Görüntüleri Ortaya Çıktı: İşte Yeni Tasarım!

  Samsung Galaxy Watch Ultra'nın render görüntüleri paylaşıldı. Siyah ve Gümüş renk seçenekleriyle gelen model, 500 dolar fiyatla yakında piyasaya sürülecek.

  Yeni Nesil Xbox, 2026’da Geliyor: Call of Duty ile Birlikte Gelebilir!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et