R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Witcher 3 Geliştiricileri Yeni Oyununu Duyurdu! İşte Yeni Aksiyon Oyunu!

  Son dönemin popüler oyun stüdyosu CD Projekt Red şirketinden ayrılan bir grup geliştirici, yepyeni bir video oyun geliştirdiklerine ilişkin açıklama yaptı. Oyuncular, geliştirme aşamasında olan aksiyon kategorisindeki oyunla birlikte “feodal Japonya” dönemine gidecek.

  Yağız Özgün Kocabaş
  Yağız Özgün Kocabaş R10 Editörü
  31.07.2022 14:13 1177 2 dk okuma süresi
  Witcher 3 Geliştiricileri Yeni Oyununu Duyurdu! İşte Yeni Aksiyon Oyunu!
  Son Düzenleme:

  Son dönemde “CyberPunk 2077” ile çok ciddi bir çıkış yakalayan ancak önemli skandallara karışan “CD Projekt Red” şirketinden yakın dönemde bir grup geliştirici ayrılmıştı. Şirketten ayrılan geliştirme ekibindeki grubun özellikle büyük beğeni toplayan “The Witcher 3” video oyunun geliştirme sürecindeki sanat ekibinde yer alıyordu. Şirketten ayrılan grup, geçen hafta içerisinde oyun piyasasında bağımsız olarak yer alma kararı aldığını ve bu çerçevede de “Dark Passenger” isimli yeni bir oyun geliştirme şirketi kurduklarını açıklamıştı.

  Dark Passenger’ın İlk Oyunu Belli Oldu!

  The Witcher 3

  Deneyimli oyun geliştiricileri tarafından kuruluşu tamamlanan “Dark Passenger” şirketinin oyun sektörüne tam anlamıyla girişini sağlayacak ilk video oyun projesi de belli oldu. Ortaya çıkan bilgilere göre yeni kurulan oyun stüdyosu tarafından “feodal Japonya” döneminde geçecek yepyeni bir aksiyon oyunu geliştiriliyor.

  Açıklanan projeye ilişkin olarak şirketin yeni oyun geliştiricileri arayışında olduğu belirtildi. Bu noktada duyurulan projenin henüz “geliştirme” seviyesinin oldukça başında olduğu değerlendirmelerine neden oluyor. 

  Oyun içerisinde oyunculara feodal Japonya döneminde savaşçıların kullandıkları “Aitolon Katana”, “Kısa Tanto Hançer”, “Kusarigama Zincirleri”, “Shuriken” ve “Wakizashi” gibi dönem silahlarını kullanma deneyimi sunulacak

  Oyun Çevrimiçi Olacak!

  CyberPunk 2077

  Şirketin yeni olması ve proje için daha ekip arkadaşlarının arandığının belirtilmesi gibi hususlar çerçevesinde oyuna dair çok fazla bilgiye erişilemiyor. Ancak bazı küçük detaylar şimdiden açıklandı. Özellikle de şirketin kurucu ortakları “Jakub Ben” ve “Marcin Michalski” tarafından ilk projelerine ilişkin açıklamalarından oyunun “Unreal Engine 5” oyun motoruna sahip olacağı anlaşılıyor.

  Stüdyonun ilk oyun projesinin adı ise henüz açıklanmadı.

  Dark Passenger

  Oyuna dair ortaya çıkan bir diğer bilgi ise “FPS(First Person Shooter)” yani “Birinci Şahıs Nişancı(BŞN)” bakış açısında olacak. Ayrıca oyunun “PVP” ve “Co-Op” desteğine sahi “çevrimiçi” yapıda olacağı belirtildi. Bu bakımdan oyunun oldukça popüler olan “Titanfal” ve “Absolver” gibi aynı kategorideki oyunlardan aşina olunan “oyun mekanikleri” oyuncuları bekliyor.

  Dark Passenger tarafından oyunun çıkış tarihine ilişkin ise herhangi bir bilgi paylaşılmadı.

  Henüz detayları çok fazla ortaya çıkmamış olsa da yeni oyun stüdyosunun yer aldığı önceki oyunlar üzerinden başarılı olma ihtimallerine dair sizin düşünceniz nedir? Görüşlerinizi yorum kısmına veya R10.NET Forum’a iletebilirsiniz.

  2008'den bugüne profesyonel içerik yazarlığı!

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Xiaomi, HyperOS'a Yapay Zeka Özellikleri Getiriyor: İşte Detaylar!

  Xiaomi, HyperOS'a yapay zeka özellikleri ekliyor. Notlar uygulamasında metin özetleme ve internetten bilgi sağlama gibi yenilikler geliyor.

  EA Sports FC 25 Geliyor: İşte Tüm Detaylar!

  EA Sports FC 25'in çıkış tarihi, platformları ve yeni özellikleri hakkında tüm detaylar belli oldu. Oyunun 24 Eylül 2024'te piyasaya sürülmesi bekleniyor.

  iOS 18 ile Mesajlar Uygulaması Yenileniyor: İşte Yeni Gelen Özellikler!

  iOS 18 ile Mesajlar uygulamasına gelen yenilikler arasında mesaj planlama, uydu üzerinden mesajlaşma ve RCS desteği gibi dikkat çeken özellikler bulunuyor.

  Samsung Galaxy Watch Ultra Render Görüntüleri Ortaya Çıktı: İşte Yeni Tasarım!

  Samsung Galaxy Watch Ultra'nın render görüntüleri paylaşıldı. Siyah ve Gümüş renk seçenekleriyle gelen model, 500 dolar fiyatla yakında piyasaya sürülecek.

  Witcher 3 Geliştiricileri Yeni Oyununu Duyurdu! İşte Yeni Aksiyon Oyunu!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et