R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Tokyo Game Show 2022 Etkinliğinde Duyurulan Her Şey! Tekken 8, Resident Evil Village DLC ve Çok Daha Fazlası!

  Japonya’nın başkenti Tokyo’da geleneksel “Tokyo Game Show” etkinliği düzenlendi. Tokyo Game Show 2022, 15 Eylül ile 18 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirildi. Başta Japon oyun stüdyoları olmak üzere oyun stüdyolarının yeni oyun duyuruları yapıldı. İşte etkinlikte duyurulan Tekken 8, Resident Evil Village DLC’si ve çok daha fazlası!

  Yağız Özgün Kocabaş
  Yağız Özgün Kocabaş R10 Editörü
  20.09.2022 12:53 1692 8 dk okuma süresi
  Tokyo Game Show 2022 Etkinliğinde Duyurulan Her Şey! Tekken 8, Resident Evil Village DLC ve Çok Daha Fazlası!
  Son Düzenleme:

  Geleneksel “Tokyo Game Show(TGS)” etkinliği bu yıl 15.09.2022 ile 18.09.2022 tarihleri arasında düzenlendi. Her yıl olduğu gibi bu yılda etkinlikte oyun sektöründen önemli gelişmeler duyuruldu. Japonya merkezli oyun stüdyoları ve diğer stüdyolar tarafından yakında gelecek oyunlardan tanıtımlar paylaşıldı. İşte “Tokyo Game Show 2022” etkinliğinde duyurulan yeni oyunlar ve yayınlanan oyun fragmanları!

  Tokyo Game Show 2022 Etkinliğinde Duyurulanlar!

  Tokyo Game Show 2022

  Tokyo Game Show 2022 etkinliği 15-18 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirildi. Her gün belirli oyun stüdyolarının ve platformlarının oyunları tanıtıldı. TGS 2022 etkinliğinde “Xbox”, “Capcom”, “Konami”, “Sega” ve “505 Games” gibi oyun stüdyoları alındı.

  TGS 2022 etkinliğinin 1.gününde “Xbox” ve “Capcom” tanıtımları gerçekleştirildi. 2.gündeyse “Konami”, “Sega” ve “505 Games” tanıtımlarına yer verildi. Etkinliğin üçüncü günündeyse diğer oyun stüdyo ve platformlarının oyun tanıtımları gerçekleştirildi.

  TGS 2022 Xbox Tanıtımları

  Xbox

  TGS 2022 etkinliğinde Microsoft Xbox için önemli duyurulara yer verildi. Microsoft, etkinlikte “Xbox Game Pass” oyuncuları için yeni güncellemeleri açıkladı. İşte Tokyo Game Show 2022 etkinliğinde tanıtılan tüm yeni Xbox güncellemeleri ve yeni oyun tanıtımları!

  Assassin's Creed Odyssey Xbox’a Geldi!

  Ubisoft’un geliştirdiği popüler video oyun serisi Assassin's Creed’in “Odyssey” sürümü Xbox’a geldi. Oyun tutkunları 15 Eylül itibariyle “Assassin's Creed Odyssey” oyunu, “Xbox Game Pass” ile oynayabilecek. 

  Danganronpa V3: Killing Harmony Xbox’a Geldi!

  Danganronpa V3: Killing Harmony

  Xbox Game Pass oyun kütüphanesi büyümeye devam ediyor. Microsoft, TGS 2022 etkinliğinde “Danganronpa V3: Killing Harmony” oyununda Game Pass ile birlikte oynanabileceğini açıkladı. Ayrıca oyun için Xbox sürümünün yanı sıra PC sürümü de duyuruldu.

  Kiriko, Overwatch 2’ye Gelecek!

  Blizzard Entertainment oyunu “Overwatch 2” için yeni karakter duyurusu yapıldı. Etkinlikte Overwatch 2’ye “Kiriko” isimli yeni bir destek kahramanı geleceği açıklandı. Kiriko, serinin sevilen karakteri “Hanzo” ve “Genji” kardeşler gibi “Kanezaka” şehrinde büyümüştür. Yapılan duyuruya göre Overwatch 2 sahibi olan tüm oyunculara yeni Ninja karakteri ücretsiz olarak verilecek.

  Yeni Overwatch 2 oyuncuları ise Kiriko karakterine ücretli sahip olabilecek. Bu nedenle 10 Dolar ücreti olan “Battle Pass” almaları gerekecek. Firma yeni oyunculara diğer 32 Overwatch karakteriyle 55.seviyeye kadar çıkma seçeneği de sundu.

  Yeni Overwatch karakteri “Kiriko”, Overwatch 2’ye 04.10.2022 tarihinde gelecek.

  Ni no Kuni Wrath of the White Witch Remastered

  Ni no Kuni Wrath of the White Witch Remastered” Xbox ve Xbox Games Pass’e geldi. Hayranlarına yeni bir heyecan sunan oyun, “Xbox One” ve “Xbox Series X/S” konsollarında oynanabilecek. Ayrıca “Ni no Kuni 2 Revenant” oyunun çıkış tarihi de 2023 olarak duyuruldu.

  Yeni Persona 5 Royal Fragmanı Yayınlandı

  TGS 2022 etkinliğinde yeni “Persona 5 Royal” fragmanı da yayınlandı. Etkinlikte Persona 5 Royal çıkış tarihi 21.10.2022 olarak duyuruldu. Sabahları tamamen normal bir öğrenci olan bir öğrencinin geceleri hırsızlık yapmasının macerası işleniyor. Oyun atmosferi ve mekaniklerine dair fragmanda çok fazla detaya yer verildi.

  Persona 5 Royal fragmanının yanı sıra önceki sürümler içinde müjde geldi. “Persona 4: Golden” ve “Persona 3: Portable” oyunlarının Xbox’a ve yanı sıra PC’ye geldiği duyuruldu.

  Naraka: Bladepoint Güncellemeleri Duyuruldu!

  Etkinlikte “Naraka: Bladepoint” güncellemeleri hakkında bilgi verildi. 2022 Ekim ayında “Showdown” 2.bölümü yayınlanacağı açıklandı. Ayrıca “Holoroth” haritasında “Yushan Harabeleri” isimli bir bölümün getirileceği duyuruldu. Ayrıca Naraka: Bladepoint’in 22.12.2022 tarihinde “Xbox One” için geleceği de açıklandı.

  Wo Long Fallen Dynasty Fragmanı Yayınlandı!

  Wo Long Fallen Dynasty, Japonya merkezli “Team Ninja” ile “Keoi Tecmo” tarafından geliştiriliyor. Microsoft “Xbox One” ve “Xbox Series X/S” konsollarına gelecek. Oyun ayrıca Sony “PlayStation 5” ve “PlayStation 4” konsollarına da gelecek. Wo Long Fallen Dynasty PC sürümü de yayınlanacak.

  Aksiyon türündeki yeni “RPG(Role-Playing Game)” oyunundan yeni fragman TGS 2022’de yayınlandı. Oyuncular “Xbox Store” üzerinden “Wo Long Fallen Dynasty Demo” versiyonunu indirebiliyor. İşte, 2023 yılında yayınlanacak Wo Long Fallen Dynasty oyunun fragmanı!

  DEATHLOOP Xbox’a Geliyor!

  Çok sayıda ödülün sahibi olan 2021 yılında piyasaya sürülmüştü. 300’ü aşkın ödülün sahibi olan “DEATHLOOP” oyunu, suikast deneyimi sunuyor. “Arkane Studios” tarafından geliştirilen DEATHLOOP, 20.09.2022 itibariyle Xbox’ta da yer alacak. Hatta Xbox kullanıcıları, DEATHLOOP ön siparişi oluşturabiliyor.

  Forza Horizon 10.Yıl Kutlamaları!

  Playground Games”, “Turn 10 Studios”, “Sumo Digital” tarafından geliştirilen “Forza Horizon” 10.yılını kutluyor. Microsoft, TGS 2022 etkinliğinde Forzo Horizon 10.yıl kutlama etkinliklerine dair bir tanıtım yayınladı. “Horizon Festivali” olarak isimlendirilen etkinlik takvimi açıklandı. Buna göre “Fransa, “İngiltere”, “İtalya”, “Avustralya, “Meksika” ve “ABD(Colorado)” etkinlikleri gerçekleştirecek.

  Capcom Oyunlarının Fragman ve Güncellemeleri Duyuruldu!

  Capcom

  Dev oyun stüdyosu “Capcom” tarafından popüler oyunlarına güncellemeler ve yeni oyunlar duyuruldu. Capcom, TGS 2022’de “Resident Evil” ve “Monster Hunter” hayranlarını sevindirecek güncellemeleri duyurdu. İşte Tokyo Game Show’da duyurulan Capcom’un yenilikleri!

  Monster Hunter DLC’si Duyuruldu

  Capcom’un aksiyon türündeki “RPG” türündeki oyunu “Monster Hunter” için yeni DLC duyuruldu. TGS 2022’de “Monster Hunter Rise: Sunbreak” DLC’si tanıtımı yayınlandı. Yeni güncellemeyle birlikte oyuna yeni “canavarlar”, “silah katmanları”, “silah kozmetikleri” ve “ifadeler” gelecek.

  Resident Evil Village Gold Edition Duyuruldu!

  Capcom, TGS 2022 etkinliğinde “Resident Evil Village Gold Edition” duyurusunu yaptı. Resident Evil serisinin ana karakteri “Ethan Winters” için yolun sonu göründü. Duyurulan “Shadow of Rose” hikayesini içeren DLC, gelecek.

  Yeni Resident Evil Village DLC’si 3 önemli yeniliği getirecek.

  Shadows of the Rose(Ethan Winters’ın kızı Rose’nin hikayesi)
  Yeni Paralı Asker Ek Siparişleri
  Omuz Üstü Bakış Açısı

  Ayrıca Resident Evil Village DLC’sinin 28.10.2022 tarihinde yayınlanacağı açıklandı. Bunun dışında “Resident Evil 4 Remake” versiyonunun Sony “PlayStation 4” içinde geliştirildiği duyuruldu. 

  Exoprimal Fragmanı Yayınlandı!

  Capcom, 2023 yılında piyasaya süreceğini açıkladığı “Exoprimal” için fragman yayınladı. Yeni “hayatta kalma” oyunundan hikaye fragmanı yayınlandı. Exoprimal, “Üçüncü Şahıs Nişancı(ÜŞN)” olarak gelecek. İşte Exoprimal fragmanında öne çıkan karakter ve dinozor detayları!

  Exoprimal, Sony PlayStation 5 için gelecek. Ayrıca Xbox ve PC sürümleri de olacak.

  Street Fighter 6 Fragmanı Yayınlandı!

  Etkinlikte “Street Fighter 6” fragmanı yayınlandı. Street Fighter 6 fragmanında oyunda yer alacak 3 farklı mod seçeneği de tanıtıldı.

  Capcom tarafından Street Fighter 6 oyun modları;

  Street Fighter 6 World Tour
  Street Fighter 6 Fighting Ground
  Street Fighter 6 Battle Hub

  Street Fighter 6, 2023 yılında piyasaya sürülecek. Oyunun Microsoft “Xbox Series X/S” ve Sony “PS4” ve “PS5” için geleceği duyuruldu. Ayrıca Street Fighter 6 Steam” üzerinden de PC sürümünü yayınlayacak.

  TGS 2022 Konami Oyunlarından Duyurular!

  Konami

  Tokyo Game Show 2022 etkinliğinde Konami oyun stüdyosu da yer aldı. Etkinlikte Konami tarafından yapılan duyuruda “Yu-Gi-Oh” ve “Suikoden 1 ve 2 Remastered” oyunları dikkat çekti.

  Yu-Gi-Oh İçin Yenilikler Duyuruldu!

  Yu-Gi-Oh

  Konami, TGS 2022 etkinlikte “Yu-Gi-Oh” için 4 farklı oyun içi özellikleri duyurdu. İşte Yu-Gi-Oh’a gelecek yeni modlar ve özellikler!

  Yu-Gi-Oh Çapraz Düello
  Yu-Gi-Oh Düello Bağlantıları
  Yu-Gi-Oh Usta Düello
  Yu-Gi-Oh Rush Düello:Battle Royale’ın Şafağı

  Yu-Gi-Oh Mobil, “iOS” ve “Android” sürümlerinde “Düello Bağlantıları” zaten yer alıyordu. Ayrıca “Rush Düello” ise “Nintendo Switch” için yeni geldi. 

  Suikoden 1 ve 2 Remastered Fragmanı Yayınlandı!

  Konami tarafından geliştirilen popüler “RPG” türü “Suikoden” serisinin ilk ve ikinci oyunları yenilendi. TGS 2022 etkinliğinde “Suikoden 1 Remastered” ve “Suikoden 2 Remastered” duyuruldu. Yenilemenin “HD Remastered” şeklinde olacağı açıklandı. 2023 yılında gelecek Suikoden yenilenmiş versiyonları “PS”, “Xbox”, “Nintendo” ve “PC” sürümleriyle gelecek. İşte Suikoden 1-2 Remastered fragmanı!

  Tokyo Game Show’da Tanıtılan Sega Oyunları

  Sega

  Dünyaca ünlü Japon merkezli oyun stüdyosu Sega, sadece tek bir oyunla TGS 2022’de boy gösterdi. Şirket tarafından popüler karakter “Sonic” ile geri dönecek. 

  Sonic Frontiers Fragmanı Yayınlandı

  Sega tarafından TGS 2022 tarafından “Sonic Frontiers” fragmanı yayınlandı. Şirket Sonic Frontiers piyasaya çıkış tarihini de açıkladı. Yapılan açıklamaya göre Sonic Frontiers çıkış tarihi 08.11.2022 tarihi oldu. Sonic Frontiers, Sony “PS5” ve “PS4” konsollarının dışında “Xbox Series” ve “Xbox One” içinde gelecek. Ayrıca “Nintendo Switch” ve “PC” sürümleri de olacak.

  505 Games TGS 2022 Duyuruları

  Popüler oyun stüdyosu 505 Games, “Tokyo Games 2022” etkinliğinde gelecek oyunlarını duyurdu. İşte 505 Games’in duyurduğu tüm oyunlar!

  OyunPlatformÇıkış Tarihi
  Serial KillersPS4/PS/Xbox One/Xbox Series X-S/Nintendo Switch/PC23.09.2022
  Re: LegendXbox29.09.2022
  Asetto Corsa CompetizioneXbox Series/PlayStation 529.09.2022
  Gunfire RebornXbox27.10.2022
  Eiyuden Chronicles: Rising & Hundred Heroes-26.01.2023
  Rogue Spirit - Early AccessPS4/PS/Xbox One/Xbox Series X-S/Nintendo Switch/PC7.03.2023
  UnholyPlayStation 5/Xbox Series/PC2023
  Unheard: Voices of CrimePS4/Xbox 360/Nintendo Switch2023
  Stray BladePlayStation 5/Xbox Series/PCAçıklanmadı
  Miasma ChroniclesPS5/ Xbox Series/PCAçıklanmadı

  TGS 2022’de Tanıtılan Diğer Oyunlar

  Tokyo Game Show 2022 etkinliğinde “Tekken 8” ve “Star Wars: Eclipse” gibi oyunlar tanıtıldı. İşte TGS 2022’de öne çıkanlar!

  Tekken 8’den Yeni Fragman

  Sony, son olarak “State of Play” etkinliğinde yeni “Tekken 8” fragmanı yayınlamıştı. Tokyo Game Show 2022’de de yeni bir Tekken 8 fragmanı yayınlandı. “BNE Entertainment” tarafından geliştirilen ve dağıtılan oyundan gelen son fragman!

  Yakuza Serisi’nden 3 Yeni Oyun Duyuruldu!

  Esin kaynağı, dünyaca ünlü Japon mafya ailesi “Yakuza” olan video oyun serisinden de önemli gelişmeler paylaşıldı. “RGG Studio” tarafından geliştirilen “Yakuza” video oyun serisi “Like a Dragon” olarak biliniyor. Stüdyo isim değişikliğiyle birlikte 3 yeni oyunu da duyurdu. “Like a Dragon: Ishin!” ve “Like a Dragon 8” fragmanları yayınlandı. Ayrıca “Kazuma Kiryu” karakterinin olacağı bir yan oyunda duyuruldu.

  Like a Dragon: Ishin!

  Like a Dragon 8

  Yakuza serisinin “Samuray” temalı yan oyunu olarak duyuruldu.

  One Piece Odyssey Çıkış Tarihi Açıklandı

  ILCA” tarafından geliştirilen “One Piece Odyssey” çıkış tarihi sonunda açıklandı. TGS 2022’de oyunun çıkış tarihi 13.01.2022 olarak duyuruldu. One Piece Odyssey “PlayStation” haricinde “Xbox” ve “PC” sürümleriyle de gelecek.

  One Piece Odyssey oyunu, aynı isimli popüler manga serisinin “Eiichiro Oda” tarafından yazılan senaryosuna bağlı.

  Önce State of Play ve yanı sıra Tokyo Games 2022 etkinliğinde duyurulan oyunlara dair sizin düşünceleriniz neler? Görüşlerinizi yorum kısmına veya R10.NET Forum’a iletebilirsiniz.

  2008'den bugüne profesyonel içerik yazarlığı!

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Galaxy Z Flip 6'nın Fiyatı Şaşırttı: Beklenenden Çok Pahalı!

  Samsung Galaxy Z Flip 6'nın fiyatı beklenenden pahalı çıktı. Yeni model, gelişmiş özellikler ve şık tasarımıyla dikkat çekiyor. İşte detaylar!

  iOS 18, Yavaş Şarj Cihazlarını Tespit Ederek Kullanıcıları Uyaracak!

  iOS 18, iPhone'larda yavaş şarj cihazlarını tespit ederek kullanıcıları uyarıyor ve pil sağlığını iyileştirmek için yeni şarj sınırı ayarları sunuyor.

  Android 15 Güncellemesi Alacak Samsung, Xiaomi ve Diğer Telefonlar Belli Oldu: İşte Tam Liste!

  Android 15 güncellemesi alacak Samsung, Xiaomi ve diğer telefonlar açıklandı. Yeni özelliklerle donatılmış Android 15, yıl sonunda resmi olarak yayınlanacak.

  İşte Apple'ın WWDC 2024'te Tanıttığı En Büyük Özellikler ve Yenilikler!

  Apple, WWDC 2024'te yapay zeka sistemleri, Siri yenilikleri ve iOS 18'in özelleştirilebilir özellikleriyle dikkat çeken birçok yeni özelliği tanıttı.

  Tokyo Game Show 2022 Etkinliğinde Duyurulan Her Şey! Tekken 8, Resident Evil Village DLC ve Çok Daha Fazlası!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et