R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  The Last of Us Part 1 PC Sürümü Çıkış Tarihi Açıklandı!

  Popüler video oyun serisi The Last of Us’un ilk oyunu sonunda bilgisayara geliyor. Duyuru “The Game Awards 2022” etkinliğinde yapıldı. Sevilen oyunun PC versiyonunun çıkış tarihi de resmi olarak belli oldu. İşte The Last of Us Part 1 PC çıkış tarihi ve sistem gereksinimleri!

  Yağız Özgün Kocabaş
  Yağız Özgün Kocabaş R10 Editörü
  11.12.2022 18:24 2546 3 dk okuma süresi
  The Last of Us Part 1 PC Sürümü Çıkış Tarihi Açıklandı!
  Son Düzenleme:

  Oyun sektöründeki yılın en iyilerinin belirlendiği “The Game Awards 2022” etkinliği gerçekleştirildi. Etkinlikte yılın en iyileri belirlenirken, gelecek yeni oyunlara dair fragmanlarda yayınlandı. Etkinliğin en dikkat çeken oyun haberlerinden birisi “The Last of Part 1” için PC sürümünün geleceği haberi oldu.

  The Last of Us Part 1 PC Sürümü Geliyor

  The Last of Us

  Ödül töreninde gelecek yıl çıkacak oyunlara dair bilgi ve fragmanlarda yayınlandı. Etkinlik kapsamında duyurulan en dikkat çeken oyun “The Last of Us Part 1” oldu. Efsane oyun serisinin ilk oyunu uzun bir süre sonra sonunda PC sürümüne kavuşuyor. Duyuruda “The Last of Us” yeniden yapımının(remake) PC sürümünün yayınlanacağı tarihte açıklandı.

  Düzenlenen etkinlikte popüler oyun stüdyosu “Naughty Dog” tarafından da gelecek planlamaları açıklandı. Şirketin gelecek dönem hedefleri arasında “The Last of US Part 1” için PC sürümünün çıkış tarihi öne çıktı. “The Last of Us” ilk defa 2013 yılında “Naughty Dog” tarafından piyasaya sürüldü. Oyun ilk çıkışını SonyPlayStation” için yayınlandı. Serinin ilk oyunu Sony “PS3” ve “PS4” için yayınlanmıştı.

  Ayrıca 2022 Eylül ayı itibariyle stüdyo tarafından “The Last of US” için “PlayStation 5” sürümü de yayınlanmıştı. 

  Eylül ayında PlayStation 5 için “The Last of US Remake” versiyonu yayınlanmıştı. Ancak yenilenmiş bu versiyon PC için gelmemişti. Oyun stüdyosu, etkinlikte gelmesi beklenen müjdeyi verdi ve PC için çıkış tarihini açıkladı.

  The Last of US Part 1 PC Sürümü 2023’te Çıkacak

  The Last of Us

  Etkinlikte “The Last of Us Part 1PC çıkış tarihi 3.04.2023 olarak açıklandı. 3 Mart’ta PC sürümü “Steam” ve “Epic Store” mağazalarından satın alınabilecek.

  Stüdyo, The Last of Us Part 1 PC sürümünün fiyatına ilişkin ise herhangi bir açıklamada bulunmadı.

  Popüler video oyun serisinin ilk oyunun “remake” versiyonu “4K 60 FPS” görüntü kalitesi sunuyor. Ayrıca gelişmiş grafik performansı sağlıyor. Yeniden yapılan versiyonda 1 adet yeni “oyun modu” ve “ zorluk seviyesi” güncellemesi yer alıyor.

  The Last of Us Part 2 sistem gereksinimleri ile ilgili ise bilgi verilmedi. 2023 Mart ayı öncesinde sistem gereksinimleri bilgisinin paylaşılması bekleniyor.

  The Last of Us Serisi

  The Last of Us

  Aksiyon ve macera türündeki popüler video oyun serisi “The Last of Us” ilk kez 2013 yılında yayınlandı. İlk oyun o dönem “PlayStation 3” ve “PlayStation 4” için yayınlanmıştı. Serinin ikinci oyunu ise “The Last of Us Part 2” adıyla piyasaya sürüldü. Serinin ikinci oyunu 2020 yılında yayınlandı. Part 2, Sony “PlayStation 4” için gelmişti.

  Seride yer alan her 2 oyunda tüm “Naughty Dogs” oyunlarında olduğu gibi “Türkçe Dil Desteği” ile geliyor.

  Son dönemin popüler oyunlarından “God of War” için PC sürümü yayınlanmıştı. Oyun piyasasında “The Last of Us Part 1” için PC sürümünün gelmesi, ikinci oyun içinde beklenti yarattı. Böylelikle PlayStation evrenindeki dikkat çeken “AAA” kalite oyunlar PC’ye gelmeye devam ediyor.

  The Last of Us Part 2 standart sürüm dışında “Deluxe Sürüm” seçeneğine de sahiptir.

  The Last of Us Fiyatı

  The Last of Us

  Dünyanın en çok oynanan video oyunları arasında yer alan “The Last of Us” şu an için Sony PlayStation’da yer alıyor. Sony tarafından “PlayStation Store” üzerinden satışı gerçekleştiriliyor.

  OyunPlatformFiyat
  The Last of Us Part 1 Standart Edition PS5PS5799 TL
  The Last of Us Part 1 Deluxe Edition PS5 PS5899 TL
  The Last of Us Remastered-199 TL
  The Last of Us Part 2 Standard EditionPS4399 TL
  The Last of Us Part 2 Deluxe EditionPS4439 TL

  The Last of Us serisiyle ilgili siz ne düşünüyorsunuz? The Last of Us Part 1 PC sürümünün beklentileri karşılanacağını düşünüyor musunuz? Görüşlerinizi yorum kısmına veya R10.NET Forum’a yazabilirsiniz.

  2008'den bugüne profesyonel içerik yazarlığı!

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  iPhone 17 Serisi, 120Hz Ekranla Gelebilir: İşte Detaylar!

  En son elde edilen verilere göre, iPhone 17 ve iPhone 17 Plus modellerinin 120Hz ProMotion ekran özelliği ile piyasaya sürülmesi mümkün görünüyor.

  Apple'ın Yeni İşletim Sistemi iOS 18 ile Büyük Değişiklikler Geliyor: Tasarım Tamamen Değişiyor!

  iOS 18 ile Apple, tasarımı ve AI özellikleriyle yenilik getiriyor. iPhone 16 için A18 çip ve gelişmiş Siri, kullanıcı deneyimini zenginleştiriyor.

  Microsoft’dan Dev Adım: Windows 11'de WiFi 7 Desteğini Test Ediyor!

  Windows 11, WiFi 7 desteğiyle internet deneyimini yüksek hız, düşük gecikme ve üstün güvenlikle yeniden tanımlıyor.

  Windows 11 ile Beraber Artık Bilgisayarlar Yeniden Başlatılmadan Güncellenebilecek!

  Windows 11'in yenilikçi "hot patching" özelliği ile kesintisiz güncellemeler dönemi başlıyor. Güvenlik yamaları artık yeniden başlatma gerektirmiyor.

  The Last of Us Part 1 PC Sürümü Çıkış Tarihi Açıklandı!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et