R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  The Last of Us Part 1 PC için Hayal Kırıklığı: Optimizasyon Sorunları Yaşanıyor

  Naughty Dog'un başarılı oyunu The Last of Us Part 1, nihayet PC platformu için yayınlandı ancak beklenen performansı sergileyemedi. Oyun, optimizasyon sorunları ile dolu olduğu için eleştirilerin hedefinde.

  Yigit Aksüt
  Yigit Aksüt R10 Editörü
  29.03.2023 14:28 1441 2 dk okuma süresi
  The Last of Us Part 1 PC için Hayal Kırıklığı: Optimizasyon Sorunları Yaşanıyor
  Son Düzenleme:

  25 gün gecikme sonrasında PC platformu için piyasaya sürülen The Last of Us Part 1, Steam'de "çoğunlukla olumsuz" yorumlar aldı. Oyunda ciddi optimizasyon sorunları olduğu için oyuncuların beklentilerini karşılamadığı görüldü. Oyunu satın alanların yüzde 68'inin olumsuz yorum yaptığı dikkat çekti.

  Ertelenmesine rağmen Optimizasyon Sorunları mevcut

  Oyunda, eski ekran kartlarından kaynaklı performans sorunları yaşandığı ve gölgelerin yüklenmesinde zorluklar yaşandığı belirtiliyor. Minimum sistem gereksinimlerinin karşılanmasına rağmen oyuncular bazı durumlarda oyunu hiç açamadıklarını dile getirdi. Bunun yanı sıra, oyun sırasında bellek sızıntısı da yaşanabiliyor.

  Naughty Dog'un açıklamasına göre, tüm bu sorunların farkında olduklarını ve yama üzerinde çalıştıklarını açıkladılar. Geliştirici firma, oyunculara sabırlı olmalarını ve sorunların çözüleceğine dair söz verdi.

  Iron Galaxy stüdyosunun daha önce 2015 yılında Batman Arkham Knight oyununu da PC platformuna portlamıştı. Ancak bu oyunda da optimizasyon sorunları nedeniyle eleştirilerin hedefi olmuştu. The Last of Us Part 1'in PC sürümü de aynı şekilde ağır eleştiriler aldı.

  Oyuncular çökme problemi yaşıyor

  Oyuncular, oyunu oynarken işlemcinin yüzde 100 kullanıldığı ve oyunun çökme sorunları yaşadığına dair şikayetlerini dile getirdi. Bazı oyuncular, oyun menüsünde bile sorun yaşadıklarını söyledi. Yine de The Last of Us Part 1, ticari olarak güçlü bir başlangıç ​​yaparak ilk gün 36.496 kullanıcı ile zirve yaptı.

  Sonuç olarak, The Last of Us Part 1 PC sürümü çıkışı, hayal kırıklığı yarattı. Oyuncular, optimizasyon sorunlarından dolayı oyunu oynarken ciddi sıkıntılar yaşadılar. Ancak geliştirici firma, sorunların farkında olduğunu ve kısa sürede çözüm bulacaklarını söyledi. Oyunseverler ise sabırla yamaları beklemek zorunda kalacak.

  SEO Danışmanı - İçerik Yöneticisi / R10.net

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Microsoft Cortana'yı Emekliye Ayırıyor: Windows'un Yeni Yapay Zeka Asistanı Copilot Geliyor!

  Microsoft, yılın sonuna doğru Cortana sesli asistanının Windows üzerindeki desteğini sonlandırıyor. Bunun yerine modern yapay zeka destekli araçlar geliyor!

  Android Kullanıcıları İçin Uyarı: 100'den Fazla Tehlikeli Uygulama Bulundu!

  Google Play'de ortaya çıkan SpinOk adı verilen kötü amaçlı bir yazılım, Android kullanıcılarını hedef alıyor. Yazılım, 400 milyondan fazla kullanıcıyı etkiledi.

  Lords of the Fallen PC Sistem Gereksinimleri Açıklandı!

  En iyi Dark Souls klonlarından biri olarak kabul edilen Lords of the Fallen'ın PC sistem gereksinimleri artık belirlendi.

  Apple Watch watchOS 9.5.1 Güncellemesi Yayınlandı!

  Apple, uyumlu bütün Apple Watch'lar için odaklanılan iyileştirmeler ve hata düzeltmeleri sunan küçük bir güncelleme yayınladı.

  The Last of Us Part 1 PC için Hayal Kırıklığı: Optimizasyon Sorunları Yaşanıyor

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et