R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Güncelleme Alarmı: Steam, Eski macOS Sürümlerine Veda Ediyor!

  Eski macOS sürümleriyle uyumlu çalışan Steam, 1 Eylül 2023'ten itibaren macOS 10.11 ("El Capitan") ve 10.12 ("Sierra") sürümlerine desteğini sonlandıracağını açıkladı. Kullanıcıların güncel kalabilmek için sistemlerini yenilemeleri gerekiyor. İşte bu kararın ayrıntıları ve etkileri!

  Yigit Aksüt
  Yigit Aksüt R10 Editörü
  07.04.2023 13:31 1616 1 dk okuma süresi
  Güncelleme Alarmı: Steam, Eski macOS Sürümlerine Veda Ediyor!
  Son Düzenleme:

  Valve tarafından yapılan son duyuruya göre, şirket 1 Ocak 2024'ten itibaren Windows 7, 8 ve 8.1 sürümleri için Steam desteğini keseceğini açıklamıştı. Ardından gelen yeni bir açıklamayla da 1 Eylül 2023'ten itibaren macOS 10.11 ("El Capitan") ve 10.12 ("Sierra") sürümlerini desteklemeyeceklerini belirtti.

  Steam İstemcisi Artık Eski macOS Sürümlerinde Çalışmayacak

  Bu durum, Steam istemcisinin macOS'in belirtilen sürümlerinde çalışamayacağı anlamına geliyor. Kullanıcıların, Steam üzerinden satın aldıkları oyunları oynamaya ve diğer ürünleri kullanmaya devam edebilmeleri için daha yeni bir macOS sürümüne yükseltmeleri gerekiyor. Bu kararın ardından, platform tarafından desteklenen en düşük macOS sürümü 10.13 High Sierra olacak.

  Google Chrome, Eski macOS Sürümlerinin Sonunu Getiriyor

  Bu kararın ana nedeni, önceki durumlarda olduğu gibi, Google Chrome olarak gösterildi. Steam'deki en yeni özelliklerin kullanılabilmesi için macOS'in eski sürümlerinde artık çalışmayan Google Chrome'un yeni sürümleri gerekiyor. Bu durum, Steam'i doğrudan etkileyerek eski sürümler için yolun sonunu getiriyor.

  Steam'in bu kararının ardından, eski macOS sürümlerini kullananlar için sistemlerini güncellemek zorunlu hale geldi. Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

  SEO Danışmanı - İçerik Yöneticisi / R10.net

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  iOS 17.0.2 Güncellemesi Herkes İçin Yayınlandı!

  Apple, iOS 17.0.2 güncellemesini şimdi tüm uyumlu iPhone'lara sundu. Başlangıçta iPhone kurulumu esnasında meydana gelen kritik bir sorun da giderilmiş oldu!

  Apple, iOS 17.0.1 ve iOS 17.0.2 Güncellemelerini Yayınladı!

  Apple, iPhone için ardı ardına iki yeni güncelleme sundu. iOS 17.0.1 ve iOS 17.0.2 güncellemeleri bazı hataları gideriyor ve güvenlik eksikliklerini tamamlıyor.

  iOS 17, Eski iPhone'ların Pil Ömrünü Kötüleştirdi: Peki, Ne Yapılmalı?

  iOS 17'nin, eski iPhone'larda pil ömrü üzerinde olumsuz bir etkiye sahip olduğu görüldü. Kullanıcılara şimdilik güncelleme yapmamaları tavsiye edildi.

  Eski iPhone'lar İçin Yeni Bir Güncelleme Yayınlandı: İşte iOS 15.7.9 Güncellemesi!

  Apple iPhone, iPad ve Mac için güvenlik sorununu gideren yeni güncelleme çıkardı. iOS 15.7.9 başta olmak üzere diğer güncellemelerin alınması tavsiye ediliyor.

  Güncelleme Alarmı: Steam, Eski macOS Sürümlerine Veda Ediyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et