R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Heyecanlandıran İddia: Sony Yeni PlayStation Modeli Geliştiriyor Olabilir!

  Sony yeni PlayStation modeli için çalışmalara başladı. Yapılan açıklamada firmanın maliyetleri düşürmek için yenilikler yapacağı vurgulanıyor.

  Mucosoft
  Mucosoft R10 Editörü
  20.12.2022 20:53 1578 2 dk okuma süresi
  Heyecanlandıran İddia: Sony Yeni PlayStation Modeli Geliştiriyor Olabilir!
  Son Düzenleme:

  Sony, 2020 yılında PlayStation 5 modelini piyasaya sürmüştü. Üzerinden yaklaşık 2 yıl geçmesine rağmen satışlar ilk konsolları geçemedi. Bunun en önemli sebepleri arasında tedarik krizi yer alıyor. Tedarik krizinin de pek çok nedeni bulunuyor. Şirket, maliyetleri daha da azaltıp daha hızlı üretim yapmak adına çalışmalar gerçekleştiriyor. Sony yetkililerinden birisi olan Hideaki Nishino, önemli açıklamalara değindi. Yapılan açıklamada yeni model geliştirileceği de bildirildi.

  Sony yeni PlayStation modeli tanıtabilir

  Sony, her sene konsolda belirli revizyonlar yapıyor. 2023’te ise daha ciddi bir revizyon beklentisi bulunmakta. Henüz resmî olarak doğrulanmasa da Hideaki Nishino’nun bir açıklaması gündeme oturdu. Japon oyun sitesi Famitsu’ya konuk olan Nishino, firma ile röportaj gerçekleştirdi.

  2020 yılında piyasaya sürülen PS5, 2021 ve 2022’de revizyonlar ile karşılaştı. 2020 yılında diskli sürümü 4,5 kilogram olan konsolun dijital sürümü 3,9 kilogramdı. 2021’de ise ağırlıklar sırayla 4,2 kilogram ve 3,6 kilogram oldu. 2022 yılına geldiğimizde ise konsolun 3,9 kilogram ve 3,4 kilogram olduğu görülüyor.

  2023 yılı için ise ciddi adımlar atılması bekleniyor. Henüz resmî açıklama yapılmadı. Ancak Hideaki Nishino, kısmen de olsa bilgi verdi. Nishino, verdiği röportajda yeni oyuncuların yeni yılı sabırsızlıkla bekleyeceğini belirtti. Bu da şirketin yeni yılda ciddi bir konsol geliştirmesi yapacağı anlamına gelebilir.

  Amaç maliyetleri düşürmek

  Sony yeni PlayStation modeli olarak kesin bir bilgi vermedi. Belirli bilgiler ışığında bu tahmin yürütülüyor. Buna rağmen oyuncular, şimdiden heyecanlanmış durumda. Yeni nesil konsolların öne çıkan özellikleri arasında dijital sürüm yer alacağı belirtilmekte. Her geçen yıl revize edilerek hafifleyen konsol, daha da hafifleyecek gibi görünüyor. Tabii bunlar bir tahmin. Henüz kesinleşmedi.

  Sony’nin oyun konsolu PlayStation 5 ile ilgili dikkat çeken diğer bilgiye geçelim. Buna göre firma, diskli sürümü tamamen kaldıracak. Şirketin böyle bir karar almasındaki nedenlerden birisi maliyeti azaltmak olabilir. Maliyetin düşmesi ile beraber daha hafif konsol üretmek de mümkün olacak.

  Amaç her ne kadar maliyeti düşürmek olsa da bazıları disk kullanmak istiyor. Tahminlere göre yeni nesil konsollar dijital sürüm ile birlikte gelecek. Bu doğrultuda disksiz sürüm alanların taşınabilir disk okuyucu alması gerekecek.

  Sony yeni PlayStation modeli henüz çıkmasa da güncel fiyatlara bir göz atalım. Şu anda diskli sürüm 499 dolar olarak yer alıyor. Dijital konsol sürümü ise 399 dolardan satışa sunuluyor. Yani ikisi arasında 100 dolarlık fark mevcut.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  iOS 18 ile Mesajlar Uygulaması Yenileniyor: İşte Yeni Gelen Özellikler!

  iOS 18 ile Mesajlar uygulamasına gelen yenilikler arasında mesaj planlama, uydu üzerinden mesajlaşma ve RCS desteği gibi dikkat çeken özellikler bulunuyor.

  Samsung Galaxy Watch Ultra Render Görüntüleri Ortaya Çıktı: İşte Yeni Tasarım!

  Samsung Galaxy Watch Ultra'nın render görüntüleri paylaşıldı. Siyah ve Gümüş renk seçenekleriyle gelen model, 500 dolar fiyatla yakında piyasaya sürülecek.

  HMD'nin Yeni Tableti: Snapdragon 7 Gen 2 İle Geliyor!

  HMD Global, Snapdragon 7 Gen 2 işlemcili yeni tableti HMD Slate Tab'ı tanıtmaya hazırlanıyor. Güçlü teknik özellikleri ve yenilikçi tasarımıyla dikkat çekiyor.

  iOS 18 ile Eski iPhone'lara Yeni Nefes! İşte Kullanabileceğiniz Özellikler

  Apple'ın yeni işletim sistemi iOS 18, iPhone XR ve XS gibi eski modellere de güncelleme imkanı sunuyor. Peki, bu eski cihazlarda hangi yeni özellikleri kullanabileceksiniz? İşte detaylar...

  Heyecanlandıran İddia: Sony Yeni PlayStation Modeli Geliştiriyor Olabilir!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et