R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Heyecanlandıran İddia: Sony Yeni PlayStation Modeli Geliştiriyor Olabilir!

  Sony yeni PlayStation modeli için çalışmalara başladı. Yapılan açıklamada firmanın maliyetleri düşürmek için yenilikler yapacağı vurgulanıyor.

  Mucosoft
  Mucosoft R10 Editörü
  20.12.2022 20:53 1547 2 dk okuma süresi
  Heyecanlandıran İddia: Sony Yeni PlayStation Modeli Geliştiriyor Olabilir!
  Son Düzenleme:

  Sony, 2020 yılında PlayStation 5 modelini piyasaya sürmüştü. Üzerinden yaklaşık 2 yıl geçmesine rağmen satışlar ilk konsolları geçemedi. Bunun en önemli sebepleri arasında tedarik krizi yer alıyor. Tedarik krizinin de pek çok nedeni bulunuyor. Şirket, maliyetleri daha da azaltıp daha hızlı üretim yapmak adına çalışmalar gerçekleştiriyor. Sony yetkililerinden birisi olan Hideaki Nishino, önemli açıklamalara değindi. Yapılan açıklamada yeni model geliştirileceği de bildirildi.

  Sony yeni PlayStation modeli tanıtabilir

  Sony, her sene konsolda belirli revizyonlar yapıyor. 2023’te ise daha ciddi bir revizyon beklentisi bulunmakta. Henüz resmî olarak doğrulanmasa da Hideaki Nishino’nun bir açıklaması gündeme oturdu. Japon oyun sitesi Famitsu’ya konuk olan Nishino, firma ile röportaj gerçekleştirdi.

  2020 yılında piyasaya sürülen PS5, 2021 ve 2022’de revizyonlar ile karşılaştı. 2020 yılında diskli sürümü 4,5 kilogram olan konsolun dijital sürümü 3,9 kilogramdı. 2021’de ise ağırlıklar sırayla 4,2 kilogram ve 3,6 kilogram oldu. 2022 yılına geldiğimizde ise konsolun 3,9 kilogram ve 3,4 kilogram olduğu görülüyor.

  2023 yılı için ise ciddi adımlar atılması bekleniyor. Henüz resmî açıklama yapılmadı. Ancak Hideaki Nishino, kısmen de olsa bilgi verdi. Nishino, verdiği röportajda yeni oyuncuların yeni yılı sabırsızlıkla bekleyeceğini belirtti. Bu da şirketin yeni yılda ciddi bir konsol geliştirmesi yapacağı anlamına gelebilir.

  Amaç maliyetleri düşürmek

  Sony yeni PlayStation modeli olarak kesin bir bilgi vermedi. Belirli bilgiler ışığında bu tahmin yürütülüyor. Buna rağmen oyuncular, şimdiden heyecanlanmış durumda. Yeni nesil konsolların öne çıkan özellikleri arasında dijital sürüm yer alacağı belirtilmekte. Her geçen yıl revize edilerek hafifleyen konsol, daha da hafifleyecek gibi görünüyor. Tabii bunlar bir tahmin. Henüz kesinleşmedi.

  Sony’nin oyun konsolu PlayStation 5 ile ilgili dikkat çeken diğer bilgiye geçelim. Buna göre firma, diskli sürümü tamamen kaldıracak. Şirketin böyle bir karar almasındaki nedenlerden birisi maliyeti azaltmak olabilir. Maliyetin düşmesi ile beraber daha hafif konsol üretmek de mümkün olacak.

  Amaç her ne kadar maliyeti düşürmek olsa da bazıları disk kullanmak istiyor. Tahminlere göre yeni nesil konsollar dijital sürüm ile birlikte gelecek. Bu doğrultuda disksiz sürüm alanların taşınabilir disk okuyucu alması gerekecek.

  Sony yeni PlayStation modeli henüz çıkmasa da güncel fiyatlara bir göz atalım. Şu anda diskli sürüm 499 dolar olarak yer alıyor. Dijital konsol sürümü ise 399 dolardan satışa sunuluyor. Yani ikisi arasında 100 dolarlık fark mevcut.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Yeni Hyundai Kona Elektrik Türkiye’de Satışta: İşte Fiyatı ve Özellikleri!

  Hyundai Kona Elektrik, Türkiye'de satışa sunuldu. 377 km menzil, modern teknoloji ve 1.499.000 TL fiyat avantajıyla öne çıkıyor.

  Yeni Yapay Zeka Google Gemma Tanıtıldı: İşte Özellikleri!

  Google'ın yeni yapay zeka modeli Gemma, yerel cihazlarda üstün performans için geliştirildi. Sorumlu AI gelişimine katkı sağlayan araç seti ile tanıtıldı.

  WhatsApp Yenilikleri Devam Ediyor: Yüksek Kaliteli Fotoğraf ve Video Paylaşımı Kolaylaşacak!

  WhatsApp artık fotoğraf ve video paylaşımlarınızı varsayılan olarak yüksek kalitede yapmanıza olanak tanıyor.

  Oyun Dünyasında Yeni Fenomen Palworld: İlk Ayında 25 Milyon Oyuncuyu Geçti!

  Palworld, ilk ayında 25 milyon oyuncuya ulaşarak oyun dünyasında fırtına gibi esiyor. Steam ve Xbox'ta rekorlar kıran bu fenomeni keşfedebilirsiniz.

  Heyecanlandıran İddia: Sony Yeni PlayStation Modeli Geliştiriyor Olabilir!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et