R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Sandbox Güvenlik Uyarısı Yayınladı!

  Sandbox güvenlik uyarısı yayınlayarak kullanıcıları riskli bir duruma karşı uyardı. Eğer bir Sandbox oyuncusuysanız bu uyarıya kulak asmalısınız.

  Mucosoft
  Mucosoft R10 Editörü
  05.03.2023 17:30 1650 3 dk okuma süresi
  Sandbox Güvenlik Uyarısı Yayınladı!
  Son Düzenleme:

  Sandbox, yıllardır aramızda olan bir platform. Oyuna benzese de aslında oyundan öte bir teknolojiyi bizlere sunuyor. Metaverse evreni olarak kendinden söz eden uygulamada insanlar arazi alıyor. Aldıkları araziyi ise istedikleri gibi yönetip ziyaretçilerin erişimine açıyor. Kullanıcılar, bu platform sayesinde kendi arazileri üzerinden kazanç elde edebilmekte. Ayrıca platform, sanal gerçeklik gözlüğü ile de kullanılabiliyor.

  The Sandbox ekibi, yaptığı bir duyuruda kullanıcıları bekleyen bir tehlikeye karşı uyardı. Yakın zamanda firma, bir güvenlik açığından dolayı etkilendi. Bu açığa karşı kullanıcıların neler yapması gerektiği belirtilmiş oldu.

  Sandbox kullanıcılarının güvenliği için güvenlik uyarısı paylaştı

  Kendi kripto parası bulunan Sandbox, kullanıcılarına önemli bir uyarı gönderdi. Bu uyarıya göre bazı kullanıcılar, kimlik avı e-postası ile karşılaştı. Bu e-posta, Sandbox ekibinden geldi. Yani güvenilir olarak görülen bir mail. Bu e-postanın içeriğinde bir uygulama yer alıyor. Eğer bu uygulama kurulursa bilgisayara erişim sağlanıyor. Ardından kişisel veriler ele geçiriliyor.

  Şirket, bu olayın nasıl gerçekleştiğinden de bahsetti. Olayın gerçekleşme nedeni bir şirket çalışanının bilgisayarına erişilmesi. Çalışanın bilgisayarına ulaşan insanlar, platform kullanıcılarına e-posta gönderme işlemi uyguladı.

  The Sandbox ekibi, kullanıcıların bu e-postayı önemsememesi gerektiğini bildirdi. Ayrıca her kullanıcının daha güçlü bir şifre kullanması gerektiğini de söyledi. Bununla beraber firma, çift faktörlü doğrulamanın da kullanılması gerektiğini belirtti.

  Sonuç olarak Sandbox güvenlik uyarısı ile insanları bilinçlendirmiş oldu. Bu haberden anlaşılacağı üzere bir mesaj, güvenilir bir kaynaktan gelse de tehlike saçabilir. Bunun nedeni hack olaylarına dayanıyor. Eğer hackerlar, sunuculara bir şekilde erişirse mail gönderebiliyor.

  Sandbox nedir?

  Sandbox, metaverse destekli bir platform. Bu platformda kullanıcılar, haritadan faydalanabiliyor. Haritada alınabilecek araziler yer alıyor. Arazi alan bir kişi, o araziyi istediği gibi değerlendiriyor.

  Platformun bir diğer özelliği oyun yapmak. Game Maker adında bir uygulamaya yer veren ekip, oyun yapmaya pratiklik katıyor. Oyun geliştirmek hiç bu kadar kolay olmamıştı.

  The Sandbox kullanıcıları, çeşitli yollardan para kazanabilir. Bunlardan birisi oyun geliştirerek. Bir diğeri de arazi satarak veya arazi işlemleri ile beraber. Bunların dışında ekip, zaman zaman etkinlikler düzenleyerek token dağıtımı gerçekleştiriyor. Kazanç elde etmenin bir diğer yolu ise ürün satmaktan geçiyor.

  Oyunu oynamak için hesaba giriş yapılmalı. Ardından oyun için gerekli kurulum dosyası indirilmeli. Oyun kurulduktan sonra giriş yapma adımlarının ardından oyun oynanabilir hale geliyor.

  Sandbox değeri

  Sandbox güvenlik uyarısı dışında değeri ile de merak edilen bir platform olmakta. Uygulama, 2021 yılının sonuna doğru büyük bir popülerlik kazanmıştı. Bunun sebebi metaverse etkinlikleriydi. Metaverse coinlerden birisi olan Sandbox da bu dönemde çok değerlendi. Sonrasında ise değer kaybı yaşanmaya başladı.

  Kripto para birimi, 2021 yılının sonunda 6 doların üzerinde yer alıyordu. Bu dönemden sonra düşüş yaşayan SAND, ciddi bir erime kaydetti. 2023 yılının başında ise SAND’ın değeri 0,45 dolar civarında yer aldı. Kripto para birimlerinin yükselişe geçtiği bu dönemlerde SAND, 0,90 doların üzerine çıkmayı başardı. Güncel olarak ise 0,60 doların üzerinde değerlenmiş durumda.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Google Chrome, Gerçek Zamanlı Güvenlik Kalkanı Sunmaya Başladı!

  Google Chrome, zararlı sitelerden koruyan gerçek zamanlı URL koruması ile kullanıcı güvenliğini üst seviyeye taşıyor.

  ChatGPT Güvenlik Duvarını Yükseltti: Yeni Dönem Başlıyor!

  OpenAI, güvenlik önlemlerini güçlendirerek sevilen yapay zeka platformu ChatGPT için çok faktörlü kimlik doğrulama özelliğini devreye aldı.

  iPhone’larda Güvenlik Açığı Keşfedildi: ‘Operation Triangulation’ Detayları ve Etkileri

  iPhone'larda, iMessage yoluyla yapılan karmaşık bir güvenlik açığı bulundu ve ilk defa gün yüzüne çıktı. Bu olay, Operation Triangulation ismiyle tanımlanıyor.

  Apple, iTunes İçin Güvenlik Güncellemesi Yayınladı: İşte Detaylar!

  Apple, iTunes için güvenlik güncellemesi yayınladı. iTunes 12.13.1 sürümü, Windows kullanıcılarının güvenliğini artırmayı hedefliyor.

  Sandbox Güvenlik Uyarısı Yayınladı!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et