R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Kullanıcılar Üzgün: PlayStation Oyunlarına Reklam Geliyor

  Sony'nin PlayStation oyunlarına reklam koymayı planladığı bildiriliyor. Sony, oynaması ücretsiz oyunlara reklam entegre etmek için çalışmalara başladı.

  Omer Dursun Omer Dursun 21.04.2022 15:01 604 2 dk okuma süresi
  Kullanıcılar Üzgün: PlayStation Oyunlarına Reklam Geliyor
  Son Düzenleme:

  Bu haftanın başlarında Microsoft'un Xbox'ta ücretsiz oynanabilen oyunlara reklam eklemeyi düşündüğüne ilişkin raporlar gelmişti. Sony'nin de benzer bir adım atacağı iddia edildi. 

  Sony'nin PlayStation oyunlarına reklam getirmek için kendi planı üzerinde çalıştığını iddia eden yeni bir rapor ortaya çıktı. Sony planlarına dahil olan üç kişi, Business Insider'a açıklamalarda bulundu.

  PlayStation'ın ücretsiz oyunları reklamlı olacak

  Japon şirket, şu anda geliştiricileri ücretsiz oynanabilen oyunlar yapmaya teşvik etmenin yollarını araştırıyor. Şirket, pandemi sırasında popülaritesinin arttığı söylenen ücretsiz oyunlardan para kazanmak istiyor.

  PlayStation'ın reklam envanteri halihazırda çok geniş değil. Yayıncılar ve geliştiriciler tarafından PlayStation Store'da kendi oyunlarını tanıtmak için kullanılabilecek menü içi reklamlar ve belirli uygulamalarda video yoluyla sunulan reklamlar yer alıyor.

  Bununla birlikte Sony'nin şu anda reklam teknolojisi ortaklarıyla birlikte çalışarak, ücretsiz oyun geliştiricileri için doğrudan oyun içinde sunulabilecek yeni reklam fırsatları yaratmak istediği iddia edildi. 

  Ancak hedefin, bu reklamları oyunun doğal bir parçası gibi hissettirmek olduğu söyleniyor, örnek olarak ise spor oyunlarında dijital reklam panoları gösterildi.

  PlayStation ücretsiz oyunlar reklam

  PlayStation oyun içi reklamlar nasıl görünecek?

  Sony'nin 18 ay önce dikkate almaya başladığı ve yıl sonuna kadar kullanıma sunmayı planladığı girişim, geliştiricilerin oyuncuları, avatar görünümleri gibi oyun içi öğelerle reklamları ve promosyonları izledikleri için ödüllendirme seçeneklerini de içerebilir.

  Sony'nin şu anda kendi özel pazarı için reklam teknolojisi şirketlerini inceleme konusunda katı davrandığı ve e-postalar ve kullanıcı isimleri gibi kişisel bilgileri toplamayı reddettiği bildirildi. 

  Ancak şirketin, gelirlerden nasıl bir pay almayı seçebileceğine ilişkin sorular hala devam ediyor. Bir kaynak, şirketin PlayStation'daki tüketici faaliyetleriyle ilgili verileri geliştiricilere ve yayıncılara satmayı düşündüğünü iddia ediyor.

  Sony'nin para kazanma girişimi hakkında ortaklarla görüşmelerde olduğu bildirilirken, Microsoft'un Xbox reklamlarımı sunmaya başlayıp başlamadığı veya planlarının henüz hangi aşamada olup olmadığı net değil. 

  Her iki durumda da Microsoft'un oyunculardan gelebilecek olası bir tepkiyi önlemek için temkinli hareket ettiği söylendi. Sony'nin de PlayStation'a reklam yerleştirme konusunda dikkatli olacağı düşünülüyor.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  Tüm Yorumlar
  Toplam 1 Yorum

  İlgili İçerikler:

  Android Telefon Kullanıcıları Artık “Arşiv” Özelliğinden Yararlanabilecekler!

  Google, Android kullanıcılarını sevindirecek yeni bir özelliği daha duyurdu. Buna göre Play Store merkezli 'Arşiv' özelliği kullanıcılara sunulacak.

  MIUI 14 Güncellemesi Geliyor! Yeni Güncellemeyi İlk Alacak Olan Akıllı Telefon Modelleri Açıklandı!

  Yapılan açıklamalara göre MIUI 14 güncellemesi çok yakında tanıtılacak. Çin merkezli sosyal medya ağı Weibo, güncellemeyi ilk alacak modelleri paylaştı.

  Twitter Renkli Onay Rozetleri Geliyor

  Twitter, yakın dönemde renkli rozet sistemine geçiyor. Elon Musk'ın yaptığı açıklamaya göre uygulamada artık mavi, gri ve altın renkte rozetler bulunacak.

  Apple Safari'deki Problemi Çözdü: Kullanıcılar Bu Kelimeleri Tekrar Aratabilecek!

  Apple Safari uygulaması, belirli arama terimleri girildiğinde çökerek ilginç bir hata vermeye başlamıştı. Ancak Apple yetkilileri, kısa sürede sorunu çözdü.

  Kullanıcılar Üzgün: PlayStation Oyunlarına Reklam Geliyor

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et