R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Kullanıcılar Üzgün: PlayStation Oyunlarına Reklam Geliyor

  Sony'nin PlayStation oyunlarına reklam koymayı planladığı bildiriliyor. Sony, oynaması ücretsiz oyunlara reklam entegre etmek için çalışmalara başladı.

  Omer Dursun Omer Dursun 21.04.2022 15:01 202 2 dk okuma süresi
  Kullanıcılar Üzgün: PlayStation Oyunlarına Reklam Geliyor
  Son Düzenleme:

  Bu haftanın başlarında Microsoft'un Xbox'ta ücretsiz oynanabilen oyunlara reklam eklemeyi düşündüğüne ilişkin raporlar gelmişti. Sony'nin de benzer bir adım atacağı iddia edildi. 

  Sony'nin PlayStation oyunlarına reklam getirmek için kendi planı üzerinde çalıştığını iddia eden yeni bir rapor ortaya çıktı. Sony planlarına dahil olan üç kişi, Business Insider'a açıklamalarda bulundu.

  PlayStation'ın ücretsiz oyunları reklamlı olacak

  Japon şirket, şu anda geliştiricileri ücretsiz oynanabilen oyunlar yapmaya teşvik etmenin yollarını araştırıyor. Şirket, pandemi sırasında popülaritesinin arttığı söylenen ücretsiz oyunlardan para kazanmak istiyor.

  PlayStation'ın reklam envanteri halihazırda çok geniş değil. Yayıncılar ve geliştiriciler tarafından PlayStation Store'da kendi oyunlarını tanıtmak için kullanılabilecek menü içi reklamlar ve belirli uygulamalarda video yoluyla sunulan reklamlar yer alıyor.

  Bununla birlikte Sony'nin şu anda reklam teknolojisi ortaklarıyla birlikte çalışarak, ücretsiz oyun geliştiricileri için doğrudan oyun içinde sunulabilecek yeni reklam fırsatları yaratmak istediği iddia edildi. 

  Ancak hedefin, bu reklamları oyunun doğal bir parçası gibi hissettirmek olduğu söyleniyor, örnek olarak ise spor oyunlarında dijital reklam panoları gösterildi.

  PlayStation ücretsiz oyunlar reklam

  PlayStation oyun içi reklamlar nasıl görünecek?

  Sony'nin 18 ay önce dikkate almaya başladığı ve yıl sonuna kadar kullanıma sunmayı planladığı girişim, geliştiricilerin oyuncuları, avatar görünümleri gibi oyun içi öğelerle reklamları ve promosyonları izledikleri için ödüllendirme seçeneklerini de içerebilir.

  Sony'nin şu anda kendi özel pazarı için reklam teknolojisi şirketlerini inceleme konusunda katı davrandığı ve e-postalar ve kullanıcı isimleri gibi kişisel bilgileri toplamayı reddettiği bildirildi. 

  Ancak şirketin, gelirlerden nasıl bir pay almayı seçebileceğine ilişkin sorular hala devam ediyor. Bir kaynak, şirketin PlayStation'daki tüketici faaliyetleriyle ilgili verileri geliştiricilere ve yayıncılara satmayı düşündüğünü iddia ediyor.

  Sony'nin para kazanma girişimi hakkında ortaklarla görüşmelerde olduğu bildirilirken, Microsoft'un Xbox reklamlarımı sunmaya başlayıp başlamadığı veya planlarının henüz hangi aşamada olup olmadığı net değil. 

  Her iki durumda da Microsoft'un oyunculardan gelebilecek olası bir tepkiyi önlemek için temkinli hareket ettiği söylendi. Sony'nin de PlayStation'a reklam yerleştirme konusunda dikkatli olacağı düşünülüyor.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  Tüm Yorumlar
  Toplam 1 Yorum

  İlgili İçerikler:

  Twitch’e Yeni Rakip Geliyor! Meta Canlı Yayın Platformunu Deniyor!

  Meta, WhatsApp, Instagram ve Facebook ile yakaladığı internet hakimiyetini yeni canlı yayın platformu Super ile Twitch'e rakip olarak, daha da genişletmeyi hedefliyor. İşte Meta'nın test aşamasındaki canlı yayın platformu!

  Xbox Series S Kullananlara İyi Haber: Performans Güncellemesi Geliyor!

  Oyun tutkunlarının performans konusunda yetersizlik yaşadığı Xbox Series S için Microsoft, yeni bir performans güncellemesi getirecek.

  Elif 1026

  Spotify’a Tercih Edilen Mod Özelliği Geliyor!

  Spotify, uzun süredir tartışmaların odağında olan "Oynat/Karışık Çal" butonu için yeni bir güncelleme getiriyor. Platform artık kullanıcılarına albüm ve çalma listeleri sayfasında 2 farklı butonu "tercih edilen mod" özelliğiyle sunacak.

  Intel Ürünlerine Zam Geliyor!

  Intel, 2022 yılında artan üretim maliyetleri ve düşen kar marjları nedeniyle 2022 yılının 3.çeyreğinden itibaren geçerli olacak şekilde ağırlıklı olarak "son kullanıcı" ürünlerinde %20'leri bulacak fiyat artışı yapacak.

  Kullanıcılar Üzgün: PlayStation Oyunlarına Reklam Geliyor

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et