R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  PlayStation 5 Satışları 18 Ayda 20 Milyona Ulaştı

  Sony, PS5 küresel satışlarının 20 milyon birimi aştığını doğruladı. Yeni nesil PS5 hala PS4'ün gerisinde.

  Miraç Yılmaz
  Miraç Yılmaz R10 Editörü
  04.06.2022 12:35 2777 2 dk okuma süresi
  PlayStation 5 Satışları 18 Ayda 20 Milyona Ulaştı
  Son Düzenleme:

  Sony, birkaç on yıldır PlayStation'da her zaman yeni ve benzersiz deneyimler sunuyor. Konsol üreticisi her zaman yarışın zirvesinde kalmaya çalışsa da, PS5 kesinlikle bu hedeflere ulaştı. 

  Konsol hala ağır kıtlıklar ve üretim gecikmeleri altındayken, Sony bunları PS4'ten çok daha hızlı ve daha hızlı bir hacimde satmaya devam etti. Artık PS5 eski neslin yerini aldığına göre, Sony sadece PlayStation 5 birimleri üretmeye odaklanabilir. 

  Sony'nin yeni bir kazanç raporunda, PS5 20 milyonun üzerinde satış yaptı ve üretimin yakında artması bekleniyor.

  Sony, PS5 tedariki için söz verdi

  Konsol beklentileri karşılamış olsa da, arz henüz bu yüksekliğe ulaşmış değil. Raporda ayrıca PS5'in 2014'teki PS4 lansmanına kıyasla olağanüstü talep gördüğü belirtiliyor. Son nesil cihaz iki haftadan kısa bir sürede 80 bin adet satmakta zorlanırken, Sony'nin PS5'i bu kadar çok satışı ve milyonlarca daha fazlasını 2 saatten kısa bir sürede başardı. 

  Sony, PS5 tedariki için söz verdi

  Sony Interactive Entertainment (SIE) küresel satış ve iş operasyonları direktörü ve kıdemli başkan yardımcısı Veronica Rogers,, Sony'nin dünya çapında 20 milyondan fazla PlayStation 5 konsolu sattığını bildirmekten memnuniyet duyduklarını aktardı.

  “PS5 duyurulduğundan beri, ekibimiz dünyayı kazanmış gerçek anlamda yeni nesil bir konsol sunmak için yorulmadan çalıştı. Bu fırsatı, PlayStation tutkunuz için hayranlarımıza teşekkür etmek istiyoruz. Bizi yenilik yapmaya, teknolojide yenilik yapmaya, oyunlar tasarlamaya ve oynamak için en iyi yerleri yaratmaya iten şey budur.”

  PS5 stokları ne zaman dolacak?

  Dünya hala küresel salgınla mücadele ederken, günlük hayatımızda bile eksiklikler ve gecikmeler var. Ancak bunun hayatın tüm sektörlerinde bir gerçek olduğunu göz ardı etmeyin.

  Mikroçip sıkıntısı üreticiler için yeni sorunlar yaratmaya devam ederken, Sony'nin PlayStation 5 ünitelerinin tedariği birkaç yıl daha gecikebilir.

  2024 yılına kadar normale dönüşü görmeyi bekleyen Sony, mümkün olduğunda konsolları teslim etme nihai hedefi üzerine bahse giriyor. PS4 satışları en düşük seviyelerine inerken, yeni sistemlere olan talep de açık. Yine de şu anda PlayStation doğrudan kuyruğu, bir PS5 satın almanın en güvenilir yolu olmaya devam ediyor.

  Peki Sony'nin 20 milyonun üzerinde PS5 satışını duyurması hakkında ne düşünüyorsunuz? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bizimle paylaşabilirsiniz!

  Profesyonel editörlük kariyerime R10'da devam ediyorum.

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Motorola Edge 50 Neo Geliyor: İşte RAM ve Renk Seçenekleri!

  Motorola Edge 50 Neo, yeni RAM ve renk seçenekleriyle ortaya çıktı. 8/128GB ve 12/256GB depolama, Gri, Mavi, Süt ve Poinciana renkleriyle dikkat çekiyor.

  NBA 2K25 Resmi Olarak Duyuruldu: İşte Fiyatı ve Çıkış Tarihi!

  NBA 2K25, 6 Eylül 2024'te çıkıyor. PS5, Xbox Series X/S ve PC'de yeni nesil özellikler sunacak. Fiyatı 2.900 TL, Steam'de 69.99 dolar.

  Kredi Kartı Gecikme Faizi Hesaplama - 2024

  Kredi kartı gecikme faizi 2024'te nasıl hesaplanır? %4,55 faiz oranıyla örnek hesaplamalar ve gecikme faizini azaltmanın yolları bu yazıda.

  GeForce RTX 5090 Geliyor: Yeni Nesil Ekran Kartında Devrim Niteliğinde Özellikler!

  Nvidia'nın yeni GeForce RTX 5090 ekran kartı, 3 GHz üzeri hızlarla ve %50-70 performans artışıyla yıl sonunda tanıtılacak. 28GB GDDR7 bellekle devrim yaratacak.

  PlayStation 5 Satışları 18 Ayda 20 Milyona Ulaştı

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et