R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Oyun severleri üzecek haber! Breath of the Wild’ın devam oyunu 2023’e ertelendi

  Uzun süredir sosyal medya ve forumlarda dedikodusu dönen erteleme resmi olarak açıklandı. Nintendo, The Legend of Zelda: Breath of the Wild 2’ nin çıkış tarihinin ertelendiğini duyurdu.

  Rokito
  Rokito R10 Editörü
  01.04.2022 17:36 847 2 dk okuma süresi
  Oyun severleri üzecek haber! Breath of the Wild’ın devam oyunu 2023’e ertelendi
  Son Düzenleme:

  BOTW Efsanesinin Devamı 2023’e Ertelendi

  Nintendo, BOTW 2' yi 2022 takviminden çıkartılarak, 2023 takvimine alındığını duyurdu. Böylelikle 2022’de çıkıp, çıkmayacağına dair forumlarda anketlerin bile açıldığı devam oyunu, zamanında piyasaya sürülemeyecek. Oyunun erteleme duyurusu şirket adına serinin yapımcısı Eiji Aonuma tarafından bir video yayınıyla yapıldı.

  Nintendo'nun uzun zamandır beklenen The Legend of Zelda: Breath of the Wild'ın 2023’ün bahar ayında piyasaya çıkması hedefleniyor. Oyun serisinin yapımcısı Eiji Aonuma, oyunun hayranlarına "Bu yıl yayınlanmasını dört gözle bekleyenleriniz için özür dileriz." açıklamasında bulundu. Videoda daha sonra "Devam oyunundaki macera, önceki oyunda olduğu gibi sadece yerde değil, aynı zamanda yukarıdaki gökyüzünde de gerçekleşecek. Ancak, genişletilmiş dünya bunun ötesine geçiyor ve keyfini çıkarabileceğiniz çok daha çeşitli özellikler olacağını ve oyuncuları yeni karşılaşmaların ve yeni oyun öğelerinin beklediğini" dile getirdi.

  Aonuma konuşmasında ayrıca oyun deneyiminin oyuncular için "özel bir şey" olduğundan emin olmak için gecikmenin gerekli arz ettiğini söyledi. Geliştirme ekibinin oyun üzerinde özenle çalışmaya devam ettiğini ve çıkacak devam oyununun, beklentileri fazlasıyla karşılayacağına dikkat çekti.

  Breath of the Wild’ın Devamı Halen İsimsiz

  İlk oyunun yakaladığı başarının ardından devam serisinin çıkışı merakla beklenen The Legend of Zelda: Breath of the Wild gelecek yıla ertelendi. Açıklanan ertelemeyle birlikte devam oyunun adının ne olacağı da halen netlik kazanmadı. Nintendo’ dan yapılan açıklamada The Legend of Zelda isimlerinin önem taşıdığı ve doğru tercih için isminin duyurulmasından “kasıtlı” kaçınıldığı belirtildi. Serinin devamının isminin “steno” olacağı belirtildi. ,

  Orijinal The Legend of Zelda: Breath of the Wild 2017’de Çıkmıştı

   

  Erteleme duyurusu yapılan oyunun ilk versiyonu 2017’de Nintendo Switch ve Wii U için piyasaya sürülmüştü. Oyun, Zelda serisine keşfedilecek geniş bir açık dünya vererek oyuncuların Hyrule dünyasını kendi hızlarında fethetmelerine ve kendi hızlarını geliştirmelerine izin verdi. 

  Breath of the Wild, şirket için ticari ve kritik bir başarı oluşturdu. 2017'de “Yılın Oyunu” olarak seçilirken, açık dünya oyunlarının tasarımı üzerinde de derin bir etkisi oldu. Breath of the Wild, 2017'de Switch için bir lansman oyunuydu. 31 Aralık 2021 itibarıyla dünya çapında 25,8 milyon kopya satarak şimdiye kadarki en çok satan Switch oyunlarından biri oldu.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  TCL, Yeni Oyuncu Monitörünü Tanıttı: İşte İlk Görüntüler!

  TCL, yeni monitör serisini tanıttı. Seride 31 inç büyüklüğe, 4K çözünürlüğe ve 120Hz yenileme hızıyla kubbe şeklinde kavisli OLED oyuncu monitörü öne çıktı.

  GeForce Now’a 17 Yeni Game Pass Oyunu Ekleniyor: İşte Detaylar!

  GeForce Now by Game+ hizmeti, kütüphanesini genişletiyor. Platforma tam 17 yeni oyun ekleniyor ve bunlar arasında popüler Game Pass oyunları da bulunuyor.

  Microsoft Copilot, GPT-4 Turbo ve DALL-E 3 ile Güncellendi: İşte Yeni Özellikler!

  Microsoft Copilot'un GPT-4 Turbo ve DALL-E 3 güncellemesiyle kullanıcı deneyimi, özellikle metin ve görsel işleme alanlarında önemli ölçüde geliştirildi.

  GTA 6 Çıkış Tarihi: Oyun Dünyasını Heyecanlandıran Duyuru!

  Rockstar Games, GTA 6'nın tanıtım videosunu sonunda yayınladı. Bu tanıtım ile merakla beklenen GTA 6 çıkış tarihi de açığa çıktı.

  Oyun severleri üzecek haber! Breath of the Wild’ın devam oyunu 2023’e ertelendi

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et