R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Oyun Dünyasında Dev Satın Alımlar Yaşanıyor! Sony PlayStation O Şirketi Satın Aldı!

  2022 oyun dünyası için çok hareketli geçmeye devam ediyor. Teknoloji devleti oyun sektörünün öne çıkan şirketlerini bünyesine katmaya devam ediyor. Son iddia ise Sony’nin Microsoft’un Activison Blizzard’ı satın almasına bir yanıt olarak PlayStation bünyesine o büyük oyun şirketini satın aldığı yönünde oldu.

  Yağız Özgün Kocabaş Yağız Özgün Kocabaş 01.05.2022 15:21 1254 2 dk okuma süresi
  Oyun Dünyasında Dev Satın Alımlar Yaşanıyor! Sony PlayStation O Şirketi Satın Aldı!
  Son Düzenleme:

  Dijital oyun sektörüne damga vuran bir satın alım kısa bir süre önce açıklanmıştı. Açıklamaya göre teknoloji devi Microsoft, oyun sektörünün popüler ve değerli şirketlerinden Activision Blizzard’ı ciddi bir rakamla satın almıştı. Microsoft bu şekilde şirketin elinde bulunan Call of Duty gibi oyunların Xbox kullanıcı deneyimini arttırmak ve daha iyi oyunlar geliştirebilmek amacıyla gerçekleştirmişti.

  Microsoft’un Xbox için yaptığı bu satın alım Sony’i rahatsız etmişti. Sony’nin bu satın alıma karşı yeni bir adım atacağı bekleniyordu. Bu adımın Warner Games şirketini satın almakla gerçekleştirildiği iddia ediliyor. Sony, Warner Games şirketini PlayStation’ın çatısı altına soktuğu iddia ediliyor.

  Warner Games

  Dünyanın en popüler ve en büyük oyun dağıtıcı stüdyolarından birisi olan Warner Bros, pek çok sevilen oyunun geliştiricisi oldu. Bunlar arasında Batman ve Injustice serilerinin oyun versiyonları öne çıkıyor. Ortaya çıkan iddialara göre Sony, Warner Games’in bir bölümünün satışa çıkartılmasını fırsat bildi ve satın amaya çalışıyor. 

  Dünyaca ünlü analist İmran Khan’ın resmi Twitter hesabından yaptığı paylaşımda Warner Bros şirketinin oyun departmanının satışta olduğu ve Sony’nin de bu satışla çok ilgili olduğuna dikkat çekti. 

  Sony’nin Warner Games’in satın alımında başarılı olarak Microsoft’un rahatsız eden son hamlelerine karşı önemli bir yanıt vermiş olacağı belirtiliyor. 

  Oyun piyasasındaki son gelişmeler hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Gelecekte bizleri neler bekliyor olabilir? Görüşlerinizi yorumlar kısmından veya R10.NET Forum’dan bizimle paylaşabilirsiniz.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  OS (Operating System)

  OS veya Operating System, klavye, fare, yazıcı gibi donanımlar ile belleği, diski, depolama ve farklı çevre birimlerini yönetmeyi sağlayan bir dizi programdır.

  Optimize

  Optimize, herhangi bir şeyi, en iyi hale getirmektir. Ayrıca optimize etmek, herhangi bir formun en uygun halidir.

  Dijital Ticaret Odası

  Dijital Ticaret Odası, dijital varlıklar ile beraber blockhain endüstrisini temsil eden geniş çaplı bir ticaret birliğidir.

  Steam’den Üzen Haber Geldi! Steam Oyun Fiyatlarına Zam!

  Uzun zamandır tüm oyun sektöründen bağımsız zam yapmayan Steam, herkesi üzdü. Steam, açıkladığı son zamla birlikte oyun fiyatlarında %800'ü bulan artış meydana geldi. İşte zamlanan Steam oyunları!

  Oyun Dünyasında Dev Satın Alımlar Yaşanıyor! Sony PlayStation O Şirketi Satın Aldı!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et