R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Overwatch 2 Oyunu 10 Günde 25 Milyondan Fazla Oyuncu Tarafından Oynandı!

  Overwatch 2 oyununun zor geçen lansmanından sonra beklenmeyen bir başarı yakalandı. Oyun ilk 10 günde 25 milyondan fazla oyuncuya ulaşmayı başardı. Zorluklara rağmen yayın hayatına oldukça güçlü başlayan oyun, rekor kırmaya devam edecek.

  Dide Su Kaya Dide Su Kaya 17.10.2022 19:37 1185 2 dk okuma süresi
  Overwatch 2 Oyunu 10 Günde 25 Milyondan Fazla Oyuncu Tarafından Oynandı!
  Son Düzenleme:

  Overwatch 2, ilk 10 günde 25 milyondan fazla oyuncu tarafından oynanmayı başardı. Orijinal Overwatch oyunu; EMEA, Asya ve Amerika’ya eşit olarak yayılmıştı. Orijinal yapımdaki günlük oyuncu zirvesi ise, Overwatch 2’nin 3’te 1’i kadardı. Yani Overwatch 2, orjinal Overwatch oyununun üç katı kadar bir günlük oyuncu sayısına ulaştı. 

  Blizzard tarafından bu rakamlar bir basın açıklaması ile duyuruldu. Lansmanı oldukça zor geçen oyunun sonrasındaki oynanma sayıları çok şaşırttı. Oyuncular oyuna sürüler halinde akın ettiler. Blizzard Entertainment’in başkanı Mike Ybarra, konu ile ilgili şunları söyledi:

  “Blizzard Entertainment olarak, Overwatch 2 oyununun piyasaya sürülmesine çok önem verdik. Piyasaya sürdüğümüz Overwatch 2 oyunu bizler için çok önemli. Dünyanın her tarafından yeni oyuncular, Overwatch 2’nin canlı evrenine dahil oluyorlar. Mevcut Blizzard topluluğunu ve aramıza yeni katılan oyuncuları ağırlamak bizler için onur verici. Bu ağırlama sürecinden çok hoşnutuz ve heyecanlıyız.”

  Zorlu geçen lansman

  Lansman sürecinde ortaya çıkan sorunlar sebebi ile, Blizzard oyunculardan özür diledi. Bu sorunların yol açtığı problemlerin telafisi için uğraştıkları belirtildi. 25 Ekim’de birinci sezon sonuna kadar giriş yapan oyuncuların tamamına hediyeler verileceği söylendi. Tamamen yeni Lanetli Kaptan Reaper Efsanevi görünümü verilecek hediyeler arasında. Aynı zamanda Sağlık Paketi Silah Tılsımı da oyunculara hediye olarak verilecek. Bu şekilde Blizzard, oyuncuların yaşadığı sıkıntıları telafi etmeye çalışacak. 

  Bunun yanında Blizzard, çift maç XP hafta sonlarının tarihlerini de doğruladı. Bu tarihler aşağıda yer aldığı gibidir:

  • 21 Ekim pasifik saat dilimine göre 11:00'de başlayıp 24 Ekim pasifik saat dilimine göre 11:00'de sona eriyor
  • 28 Ekim pasifik saat dilimine göre 11:00'de başlayıp 31 Ekim pasifik saat dilimine göre 11:00'de sona eriyor
  • 24 Kasım pasifik saat dilimine göre 11:00'de başlayıp 28 Kasım pasifik saat dilimine göre 11:00'de sona eriyor

  Overwatch 2 oyunu 

  Overwatch 2, Blizzard Entertainment tarafından geliştirilmiştir. Yayınlandığı anda bazı korsan saldırılarına uğramıştır. Fakat Blizzard bunların telafisi için çalışmalar yapmaktadır. Overwatch 2, bir birinci şahıs nişancı oyunudur. 2016 senesinde yayınlanan Overwatch’ın devamı niteliğinde piyasaya sunulmuştur. Oyun ile ilgili bilgilerin yer aldığı tablo aşağıda verilmiştir:

  GeliştiriciBlizzard Entertainment
  YayımcıBlizzard Entertainment
  PlatformMicrosoft Windows, PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch
  Çıkış4 Ekim 2022 
  TürBirinci şahıs nişancı
  ModÇok oyunculu
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Twitter’da Yeni Bir Dönem Başlıyor! Twitter 2.0 Resmen Duyuruldu!

  Twitter’ı satın aldıktan sonra gündemden düşmeyen Elon Musk, yeni bir yeniliğe imza attı. Musk, resmi olarak Twitter 2.0 dönemini duyurdu!

  OPPO Pad 2 Özellikleri Sızdırıldı!

  Digital Chat Station, yakın zamanda OPPO Pad 2 özelliklerini sızdırdı. Bilgilere göre cihaz, beğenilecek özelliklerle gelecek ve orta segmente hitap edecek!

  Windows 10 22H2 Güncellemesi Yayınlandı

  Microsoft, Windows 10 22H2 güncellemesini herkes için yayınladı. Bu yeni güncelleme, birçok hatayı çözerken aynı zamanda küçük değişikliklere de yer verdi.

  Epic Games’te Bu Hafta 2 Oyun Ücretsiz

  Epic Games'in 24 Kasım'a kadar ücretsiz yaptığı oyunlar belli oldu. Oyun tutkunları, kalıcı olarak Epic Games Kütüphanesi'ne bu hafta toplam değeri 98 TL olan oyunları ekleyebilecek. Ayrıca bu hafta 1 tanede oyun eklentisi ücretsiz oldu. İşte o oyunlar!

  Overwatch 2 Oyunu 10 Günde 25 Milyondan Fazla Oyuncu Tarafından Oynandı!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et