R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Nisan Ayında En Fazla İndirilen Mobil Oyunlar Listesi Yayınlandı! İşte Popüler Mobil Oyunların Sıralamaları!

  2022 Nisan ayı en fazla indirme alan mobil oyunlar listesi yayınlandı. Subway Surfers liderlikteki yerini korumaya devam etti. İşte ilk 10’da yer alan diğer mobil oyunlar!

  Yağız Özgün Kocabaş Yağız Özgün Kocabaş 19.05.2022 22:23 1373 2 dk okuma süresi
  Nisan Ayında En Fazla İndirilen Mobil Oyunlar Listesi Yayınlandı! İşte Popüler Mobil Oyunların Sıralamaları!
  Son Düzenleme:

  Dünya genelinde mobil piyasasına ilişkin değerlendirmelerin en popüler aracı Sensor Tower, bu kez 2022 Nisan en fazla indirilen mobil oyunlar listesini yayınladı. Yayınlanan listede mobil platformun efsaneleşmiş oyunu Subway Surfers, Nisan ayını zirvede tamamlayan oyun olarak öne çıktı.

  Nisan’da En Fazla İndirilen Mobil Oyunlar

  Nisan 2022 en fazla indirilen mobil oyunlar listesi yine şaşırtmadı. Özellikle “Kiloo” ve “SYBO Games” tarafından geliştirilen ve yayınlanan Subway Surfers, 2 listede zirveyi yakalarken, 1 listede de ikinci sırada kendisine yer buldu. Nisan ayı boyunca Subway Surfers oyunu yeniden popülerliğini yakalayarak, toplamda 26.2 milyon indirme almayı başardı. 

  Yayınlanan 3 listenin 1’inde ikinci sırada, 1’inde lider olarak yer alan Garena Free Fire, dikkat çeken oyunlardan birisi oldu. Garena Free Fire Nisan 2022 listesiyle birlikte, geçtiğimiz yılın aynı ayına oranla %41.8 oranında bir yükseliş grafiği yakaladı.

  Mobil Platformda 4.7 Milyar İndirme

  En çok indirilen mobil oyunlar

  Oyun sektöründe her geçen gün daha fazla ağırlık kazanan ve hacmini büyüten mobil oyun sektörü, zengin çeşitliliği ve popüler oyunlarıyla oyun dünyasının geleceğini şekillendiriyor. Sadece Nisan ayı içerisinde hem App Store hem de Google Play Store sanal mağazalarında toplamda 4.7 Milyar gibi devasa bir indirme istatistiğini yakaladı. Bu rakam 2021’in Nisan ayı verilerine göre %2.6 oranında bir büyüme anlamına geliyor.

  Mobil Oyun İndirmede Lider Hindistan

  Küresel boyutta yapılan mobil oyun indirme değerlendirmelerine göre 783 Milyon gibi büyük bir indirme sayısı ile Hindistan her zaman olduğu gibi liderliği aldı. Hindistan’ın bu indirme sayısı toplam indirme sayısının %16.6 oranındaki kısmını oluşturuyor. Listenin ikinci sırasında ise Hindistan’ın neredeyse yarı oranındaki %8.4’lük oranıyla ABD yer alırken, üçüncü sırada %7.8 oranındaki indirmeyle Brezilya üçüncü sırayı aldı. 

  Mobil oyun sektörünün gelişimine devam etmesi ve popülerliğini arttırmasıyla ilgili siz neler düşünüyorsunuz? Teknolojinin bu gelişiminden memnun musunuz? Görüşlerinizi yorum kısmından veya R10.NET Forum’dan paylaşabilirsiniz.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Xiaomi 13 Serisinin Fiyatı Belli Oldu! İşte Xiaomi 13 ve 13 Pro!

  Xiaomi, 1 Aralık'ta gerçekleştireceği Xiaomi 13 serisi tanıtımını ertelemişti. Erteleme kararı eski Çin devlet başkanının hayatını kaybetmesi nedeniyle alınmıştı. Yeni lansmanın tarihi ne zaman açıklanmasa da Xiaomi 13 ve 13 Pro fiyatı sızdırıldı.

  En İyi 5 E-Ticaret Yazılımı İncelemesi

  E-ticaret yazılımları ile ister kurumlar isterse de bireyler kendi internet sitelerini kolayca kurabilir. E-ticaret yazılımları ile sadece site kurulması değil sitenin kişiselleştirilerek özgün hale getirilmesi de sağlanır.

  DJI’dan Yeni Drone Geliyor! İşte DJI Mini 3 Özellikleri ve Fiyatı!

  DJI, kısa bir süre önce piyasaya sürdüğü DJI Mini 3 Pro modelinin standart versiyonunu piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Şirketin yeni drone modeli DJI Mini özellikleri ve fiyatı da ortaya çıktı.

  2022 Yılının En İyi Android Uygulama ve Oyunları Belli Oldu!

  Google Play, 2022 yılının en iyi oyun ve uygulamalarını açıkladı. Yayınlanan listede kullanıcılar tarafından beğenilen uygulama ve oyunlar yer aldı.

  Nisan Ayında En Fazla İndirilen Mobil Oyunlar Listesi Yayınlandı! İşte Popüler Mobil Oyunların Sıralamaları!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et