R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Nisan Ayında En Fazla İndirilen Mobil Oyunlar Listesi Yayınlandı! İşte Popüler Mobil Oyunların Sıralamaları!

  2022 Nisan ayı en fazla indirme alan mobil oyunlar listesi yayınlandı. Subway Surfers liderlikteki yerini korumaya devam etti. İşte ilk 10’da yer alan diğer mobil oyunlar!

  Yağız Özgün Kocabaş
  Yağız Özgün Kocabaş R10 Editörü
  19.05.2022 22:23 1575 2 dk okuma süresi
  Nisan Ayında En Fazla İndirilen Mobil Oyunlar Listesi Yayınlandı! İşte Popüler Mobil Oyunların Sıralamaları!
  Son Düzenleme:

  Dünya genelinde mobil piyasasına ilişkin değerlendirmelerin en popüler aracı Sensor Tower, bu kez 2022 Nisan en fazla indirilen mobil oyunlar listesini yayınladı. Yayınlanan listede mobil platformun efsaneleşmiş oyunu Subway Surfers, Nisan ayını zirvede tamamlayan oyun olarak öne çıktı.

  Nisan’da En Fazla İndirilen Mobil Oyunlar

  Nisan 2022 en fazla indirilen mobil oyunlar listesi yine şaşırtmadı. Özellikle “Kiloo” ve “SYBO Games” tarafından geliştirilen ve yayınlanan Subway Surfers, 2 listede zirveyi yakalarken, 1 listede de ikinci sırada kendisine yer buldu. Nisan ayı boyunca Subway Surfers oyunu yeniden popülerliğini yakalayarak, toplamda 26.2 milyon indirme almayı başardı. 

  Yayınlanan 3 listenin 1’inde ikinci sırada, 1’inde lider olarak yer alan Garena Free Fire, dikkat çeken oyunlardan birisi oldu. Garena Free Fire Nisan 2022 listesiyle birlikte, geçtiğimiz yılın aynı ayına oranla %41.8 oranında bir yükseliş grafiği yakaladı.

  Mobil Platformda 4.7 Milyar İndirme

  En çok indirilen mobil oyunlar

  Oyun sektöründe her geçen gün daha fazla ağırlık kazanan ve hacmini büyüten mobil oyun sektörü, zengin çeşitliliği ve popüler oyunlarıyla oyun dünyasının geleceğini şekillendiriyor. Sadece Nisan ayı içerisinde hem App Store hem de Google Play Store sanal mağazalarında toplamda 4.7 Milyar gibi devasa bir indirme istatistiğini yakaladı. Bu rakam 2021’in Nisan ayı verilerine göre %2.6 oranında bir büyüme anlamına geliyor.

  Mobil Oyun İndirmede Lider Hindistan

  Küresel boyutta yapılan mobil oyun indirme değerlendirmelerine göre 783 Milyon gibi büyük bir indirme sayısı ile Hindistan her zaman olduğu gibi liderliği aldı. Hindistan’ın bu indirme sayısı toplam indirme sayısının %16.6 oranındaki kısmını oluşturuyor. Listenin ikinci sırasında ise Hindistan’ın neredeyse yarı oranındaki %8.4’lük oranıyla ABD yer alırken, üçüncü sırada %7.8 oranındaki indirmeyle Brezilya üçüncü sırayı aldı. 

  Mobil oyun sektörünün gelişimine devam etmesi ve popülerliğini arttırmasıyla ilgili siz neler düşünüyorsunuz? Teknolojinin bu gelişiminden memnun musunuz? Görüşlerinizi yorum kısmından veya R10.NET Forum’dan paylaşabilirsiniz.

  2008'den bugüne profesyonel içerik yazarlığı!

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Samsung Galaxy Z Fold 6 İlk Defa Görüntülendi: İşte Yeni Tasarımı!

  Samsung Galaxy Z Fold 6'nın canlı görüntüleri ortaya çıktı. Yeni tasarımı, daha kompakt yapısı ve geliştirilmiş özellikleri ile dikkat çekiyor.

  iOS 18 ile iPhone'u Kapatmak Daha Kolay Olacak: İşte Gelecek Yeni Özellik!

  iOS 18 ile gelen yenilikler arasında, iPhone'u kapatmanın kolay yolu ve Denetim Merkezi'nde daha fazla özelleştirme imkanı bulunuyor.

  YouTube'a Yeni Özellikler Geliyor: İşte Detaylar!

  YouTube, yapay zeka destekli canlı sohbet özetleri, Google Lens araması, kanal QR kodları ve Shorts için yeni efektler gibi özellikler test ediyor.

  Samsung Galaxy Z Flip 6 Geliyor: İşte Tüm Özellikleri!

  Samsung Galaxy Z Flip 6, güçlü Snapdragon 8 Gen 3 işlemci, 120 Hz Dinamik AMOLED ekran ve gelişmiş kamera özellikleriyle tanıtıldı. Fiyat ve detaylar sızdırıldı.

  Nisan Ayında En Fazla İndirilen Mobil Oyunlar Listesi Yayınlandı! İşte Popüler Mobil Oyunların Sıralamaları!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et