R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Minecraft'tan Radikal Karar: NFT Faaliyetlerine Yasak Getirildi!

  Minecraft oyun severleri üzen bir açıklamada bulundu. Oyun içerisinde NFT satışı ve faaliyetlerine izin verilmeyeceği kesin bir dille açıklandı.

  Ecem Ecem 27.07.2022 13:33 1215 2 dk okuma süresi
  Minecraft'tan Radikal Karar: NFT Faaliyetlerine Yasak Getirildi!
  Son Düzenleme:

  Kripto para dünyasında NFT’ler adından sıklıkla söz ettirmeye devam ediyor. NFT dünyası teknolojinin gelişmesi ile birlikte tüm dünyayı etkisi altına almış durumda. NFT dünyası içinde farklı projeler göze çarpmaya devam ediyor. Oyun projeleri ile adını duyuran NFT süreci yine aynı şekilde büyümeye devam ediyor. Daha önce “Roblox” gibi popüler oyunlarda adından söz ettiriyordu. Bazı oyunların ise NFT faaliyetlerinden ısrarla uzak durmaları dikkat çekiyor. 

  Minecraft NFT Dünyasından Uzak Duruyor!

  Minecraft üzerinden son zamanlarda bazı NFT faaliyetleri tespit edildi. Bu faaliyetlerin tespit edilmesinin ardından Minecraft geliştiricisi stüdyo tarafından yeni bir açıklama yapıldı. Bazı sunucular üzerinden blok zinciri teknolojileri kullanılarak "NFT görünüm paketi" adı altında koleksiyonlar satıldığı öğrenildi. Oyunun geliştiricisi oyun içerisinde bu tür faaliyetlere kesinlikle izin verilmeyeceğini duyurdu. 

  Oyuncuların Mağdur Olması Engellenecek!

  NFT dünyasında manipülasyon sürecinin yaşanabilir olması, ücretlendirme sisteminin bir merkez üzerinden kontrol edilmemesi gibi sebeplerden dolayı sorunlar yaşanabileceği belirlendi. Oyuncuların ilerleyen dönemlerde ciddi mağduriyetler yaşayabilecekleri düşünüldüğü zaman izin verilmediği belirtildi. 

  Minecraft bu konuda kesin davranarak blok zinciri teknolojisinden uzak durduğunu açıkladı. Oyun içinde yapılan kontroller sırasında NFT satışının yapıldığı tespit edilirse engellenecek. NFT cephesinden ise alınan karar doğrultusunda tepki sesleri yükselmeye başladı. NFT toplulukları Minecraft sözleşmesi üzerine yoğunlaşarak satışların devam ettirilmesi için çalışmalar yapacaklarını açıkladılar.

  Sosyal medyada da konu hakkında bazı fikir ayrılıkları ve tartışmalar gündeme gelmeye başladı. Oyun geliştiricisinin ise yaptığı açıklamalar dikkate alındığı zaman geri adım atmaya niyetinin olmadığı belirlendi.  

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Nokia, Çinli Şirketleri Bir Ülkede Daha Yasaklatabilmek İçin Harekete Geçti

  Nokia, 5G alanındaki hamleleri ve açtıkları patent davalarıyla bir süredir gündem. Nokia, OPPO ve OnePlus'ın Avustralya'da yasaklanması için hareket geçti.

  Türk Telekom'dan Hediye: Polygon İş Birliğiyle Üretilen 1000 NFT Playstore’da Sahiplerini Bekliyor

  Türk Telekom, NFT fanlarını oldukça sevindirdi. Buna göre Türk Telekom, Play Store'dan AAA (Triple-A) oyununu satın alanlara NFT dağıtacak.

  Sony Music'ten Yeni NFT Adımı! O Logo için Ticari Marka Başvurusu Yaptı!

  Sony şirketlerinden Sony Music'ten önemli NFT adımı geldi. Şirket 2022 yılı başından beri devam eden NFT yatırımlarına bir yenisini daha ekledi.

  F1 Yönetiminden Kripto Para ve NFT Adımı!

  Formula 1 gelecek sezon geri dönecek Las Vegas Grand Prix'inin sevincini yaşıyor. F1 yönetimi kült yarışlardan Las Vegas Grand Prix'i için NFT ve kripto para başvurusu yaptı. İşte F1 NFT başvurusunun detayları!

  Minecraft'tan Radikal Karar: NFT Faaliyetlerine Yasak Getirildi!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et