R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Minecraft'tan Radikal Karar: NFT Faaliyetlerine Yasak Getirildi!

  Minecraft oyun severleri üzen bir açıklamada bulundu. Oyun içerisinde NFT satışı ve faaliyetlerine izin verilmeyeceği kesin bir dille açıklandı.

  Ecem
  Ecem R10 Editörü
  27.07.2022 13:33 1784 2 dk okuma süresi
  Minecraft'tan Radikal Karar: NFT Faaliyetlerine Yasak Getirildi!
  Son Düzenleme:

  Kripto para dünyasında NFT’ler adından sıklıkla söz ettirmeye devam ediyor. NFT dünyası teknolojinin gelişmesi ile birlikte tüm dünyayı etkisi altına almış durumda. NFT dünyası içinde farklı projeler göze çarpmaya devam ediyor. Oyun projeleri ile adını duyuran NFT süreci yine aynı şekilde büyümeye devam ediyor. Daha önce “Roblox” gibi popüler oyunlarda adından söz ettiriyordu. Bazı oyunların ise NFT faaliyetlerinden ısrarla uzak durmaları dikkat çekiyor. 

  Minecraft NFT Dünyasından Uzak Duruyor!

  Minecraft üzerinden son zamanlarda bazı NFT faaliyetleri tespit edildi. Bu faaliyetlerin tespit edilmesinin ardından Minecraft geliştiricisi stüdyo tarafından yeni bir açıklama yapıldı. Bazı sunucular üzerinden blok zinciri teknolojileri kullanılarak "NFT görünüm paketi" adı altında koleksiyonlar satıldığı öğrenildi. Oyunun geliştiricisi oyun içerisinde bu tür faaliyetlere kesinlikle izin verilmeyeceğini duyurdu. 

  Oyuncuların Mağdur Olması Engellenecek!

  NFT dünyasında manipülasyon sürecinin yaşanabilir olması, ücretlendirme sisteminin bir merkez üzerinden kontrol edilmemesi gibi sebeplerden dolayı sorunlar yaşanabileceği belirlendi. Oyuncuların ilerleyen dönemlerde ciddi mağduriyetler yaşayabilecekleri düşünüldüğü zaman izin verilmediği belirtildi. 

  Minecraft bu konuda kesin davranarak blok zinciri teknolojisinden uzak durduğunu açıkladı. Oyun içinde yapılan kontroller sırasında NFT satışının yapıldığı tespit edilirse engellenecek. NFT cephesinden ise alınan karar doğrultusunda tepki sesleri yükselmeye başladı. NFT toplulukları Minecraft sözleşmesi üzerine yoğunlaşarak satışların devam ettirilmesi için çalışmalar yapacaklarını açıkladılar.

  Sosyal medyada da konu hakkında bazı fikir ayrılıkları ve tartışmalar gündeme gelmeye başladı. Oyun geliştiricisinin ise yaptığı açıklamalar dikkate alındığı zaman geri adım atmaya niyetinin olmadığı belirlendi.  

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Arama Motoru Bing, Disney Kelimesini Yasakladı!

  Bing, Disney kelimesini yasakladı. Bing'in 'Disney' kelimesini yasaklama kararı, telif hakları ve ifade özgürlüğü arasındaki dengeyi sorgulatıyor.

  Microsoft'tan Xbox Kullanıcılarına Büyük Uyarı: Xbox'ta Üçüncü Taraf Aksesuarların Kullanımı Yasaklanıyor!

  Microsoft, Xbox konsollarında lisanssız üçüncü taraf aksesuarların kullanımını 12 Kasım 2023'te yasaklıyor. Firma, kullanıcılara uyarı mesajı gösterecek!

  iPhone 12, Fransa'da Ani Bir Şekilde Yasaklandı: Yasağın Nedeni Ne?

  Apple'ın popüler cihazı iPhone 12, Fransa'da yüksek radyasyon emisyonu nedeniyle satışı yasaklandı. Peki, iPhone 12 Fransa'da neden yasaklandı?

  Samsung’dan Radikal Karar: Galaxy S24 ve S24 Plus'ın Tasarımı Değişiyor!

  Samsung'un yeni Galaxy S24 serisinin tasarımında yapılacak değişiklikler, heyecan yaratacak. İşte yeni tasarımıyla Samsung Galaxy S24 ve S24 Plus!

  Minecraft'tan Radikal Karar: NFT Faaliyetlerine Yasak Getirildi!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et