R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Microsoft, Ücretsiz Oyunlara Reklam Eklemeyi Düşünüyor!

  Ücretsiz oyunları yapanların da para kazanabilmesini isteyen Microsoft, oyunlara reklam ekleyeceğini belirtti.

  unnamed unnamed 18.04.2022 16:15 402 1 dk okuma süresi
  Microsoft, Ücretsiz Oyunlara Reklam Eklemeyi Düşünüyor!
  Son Düzenleme:

  Microsoft, XBOX üzerinde sunduğu ücretsiz oyunların geliştiricilerine daha fazla para kazandırabilmek için oyunların içine reklam ekleyeceğini belirtti.

  VideoGamesChronicle adlı sitenin yaptığı habere göre, yapılan bu reklam kampanyasından şimdilik kesinti yapmayacağını söyleyen Microsoft, eklenen reklamların oynanabilirliği etkilemeyeceğini, oyuncuların rahatsız olmayacağını belirtti.

  Aslında bu reklam olayları en başından beri var. Oyun geliştiricileri 2000’li yıllardan beri reklam alıp, oyunun içine yerleştiriyor.

  Mesela EA Games, bahsedilen reklam anlaşmalarının ilk yapıldığı şirketlerden biri, eğer şirketin herhangi bir oyununu oynadıysanız mutlaka reklam görmüşsünüzdür.

  Tabii Microsoft, bu duruma çok temkinli bir şekilde yaklaşacakmış, yalnızca belirli markalar reklam ekleyecekmiş, hatta bu reklamlar için özel bir pazar planlanıyor.

  Sizce oyunların içerisine reklam eklenmeli mi? Eklenirse bile hangi türde eklenmeli? Yorumlarda fikrinizi belirtmeyi unutmayın!

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Epic Games’te Bu Hafta 2 Oyun Ücretsiz

  Epic Games'in 24 Kasım'a kadar ücretsiz yaptığı oyunlar belli oldu. Oyun tutkunları, kalıcı olarak Epic Games Kütüphanesi'ne bu hafta toplam değeri 98 TL olan oyunları ekleyebilecek. Ayrıca bu hafta 1 tanede oyun eklentisi ücretsiz oldu. İşte o oyunlar!

  Ahrefs Web Sitesi Denetleme Aracını Kullanıma Sundu, Üstelik Ücretsiz!

  Ahrefs, ücretsiz web site trafik denetleme aracını kullanıma açtı. Geliştirilen bu ücretsiz araç, web site trafiği hakkında özet analizler sunacak!

  2022 En İyi Ücretsiz VPN Programları

  VPN programları, internet üzerinde gizli bir şekilde gezinilmesini sağlar. En iyi ücretsiz VPN programları ile anonim olarak sörf yapılabilir.

  Epic Games’te Haftanın Ücretsiz Oyunları Açıklandı!

  Epic Games, geleneksel haftada 2 ücretsiz oyunu kapsamında yeni ücretsiz oyunları açıkladı. İşte 17 Kasım'a kadar ücretsiz olarak Epic Games Kütüphanesine eklenebilen haftanın ücretsiz oyunları!

  Microsoft, Ücretsiz Oyunlara Reklam Eklemeyi Düşünüyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et