R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Microsoft, Ücretsiz Oyunlara Reklam Eklemeyi Düşünüyor!

  Ücretsiz oyunları yapanların da para kazanabilmesini isteyen Microsoft, oyunlara reklam ekleyeceğini belirtti.

  unnamed
  unnamed R10 Editörü
  18.04.2022 16:15 934 1 dk okuma süresi
  Microsoft, Ücretsiz Oyunlara Reklam Eklemeyi Düşünüyor!
  Son Düzenleme:

  Microsoft, XBOX üzerinde sunduğu ücretsiz oyunların geliştiricilerine daha fazla para kazandırabilmek için oyunların içine reklam ekleyeceğini belirtti.

  VideoGamesChronicle adlı sitenin yaptığı habere göre, yapılan bu reklam kampanyasından şimdilik kesinti yapmayacağını söyleyen Microsoft, eklenen reklamların oynanabilirliği etkilemeyeceğini, oyuncuların rahatsız olmayacağını belirtti.

  Aslında bu reklam olayları en başından beri var. Oyun geliştiricileri 2000’li yıllardan beri reklam alıp, oyunun içine yerleştiriyor.

  Mesela EA Games, bahsedilen reklam anlaşmalarının ilk yapıldığı şirketlerden biri, eğer şirketin herhangi bir oyununu oynadıysanız mutlaka reklam görmüşsünüzdür.

  Tabii Microsoft, bu duruma çok temkinli bir şekilde yaklaşacakmış, yalnızca belirli markalar reklam ekleyecekmiş, hatta bu reklamlar için özel bir pazar planlanıyor.

  Sizce oyunların içerisine reklam eklenmeli mi? Eklenirse bile hangi türde eklenmeli? Yorumlarda fikrinizi belirtmeyi unutmayın!

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  YouTube Reklam Engelleme Dönemi Tamamen Sona Eriyor!

  YouTube, reklam engelleyicilere karşı sunucu tabanlı reklam enjeksiyonunu test ediyor. Bu yeni yöntemle reklam engellemek neredeyse imkansız hale gelecek.

  Microsoft, Windows 11 24H2 Güncellemesini Durdurdu: Hatalarla Dolu Bir Sürüm!

  Microsoft, hatalar nedeniyle Windows 11 24H2 güncellemesini durdurdu. Güncelleme, performans sorunları ve VPN hataları gibi problemler içeriyor.

  Microsoft, Xbox Series X Konsolunu Tanıttı: Disksiz ve Tamamen Dijital!

  Microsoft, disksiz ve tamamen dijital Xbox Series X'i tanıttı. Beyaz renkli 1TB kapasiteli bu konsol, sonbahar tatil sezonunda 450 dolar fiyatla satışa sunulacak.

  Instagram'da Reklam Dönemi Başlıyor: Geçilemeyen Reklamlar Geliyor!

  Instagram, 'Ad Break' adlı yeni özelliğiyle 3-5 saniyelik geçilemeyen reklamları test ediyor. Kullanıcılar, akışlarında bu reklamları izlemek zorunda kalacak

  Microsoft, Ücretsiz Oyunlara Reklam Eklemeyi Düşünüyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et