R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Microsoft, Ücretsiz Oyunlara Reklam Eklemeyi Düşünüyor!

  Ücretsiz oyunları yapanların da para kazanabilmesini isteyen Microsoft, oyunlara reklam ekleyeceğini belirtti.

  unnamed
  unnamed R10 Editörü
  18.04.2022 16:15 914 1 dk okuma süresi
  Microsoft, Ücretsiz Oyunlara Reklam Eklemeyi Düşünüyor!
  Son Düzenleme:

  Microsoft, XBOX üzerinde sunduğu ücretsiz oyunların geliştiricilerine daha fazla para kazandırabilmek için oyunların içine reklam ekleyeceğini belirtti.

  VideoGamesChronicle adlı sitenin yaptığı habere göre, yapılan bu reklam kampanyasından şimdilik kesinti yapmayacağını söyleyen Microsoft, eklenen reklamların oynanabilirliği etkilemeyeceğini, oyuncuların rahatsız olmayacağını belirtti.

  Aslında bu reklam olayları en başından beri var. Oyun geliştiricileri 2000’li yıllardan beri reklam alıp, oyunun içine yerleştiriyor.

  Mesela EA Games, bahsedilen reklam anlaşmalarının ilk yapıldığı şirketlerden biri, eğer şirketin herhangi bir oyununu oynadıysanız mutlaka reklam görmüşsünüzdür.

  Tabii Microsoft, bu duruma çok temkinli bir şekilde yaklaşacakmış, yalnızca belirli markalar reklam ekleyecekmiş, hatta bu reklamlar için özel bir pazar planlanıyor.

  Sizce oyunların içerisine reklam eklenmeli mi? Eklenirse bile hangi türde eklenmeli? Yorumlarda fikrinizi belirtmeyi unutmayın!

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Microsoft, Windows 11 Yüklü Olsa Bile Eski Bilgisayarların Açılmasını Engelleyecek: İşte Detaylar!

  Microsoft, Windows 11 24H2 ile eski bilgisayarların açılmasını engelleyerek teknoloji ve güvenlik standartlarını yükseltiyor.

  Copilot Güncelleniyor: Microsoft, Yeni Özellikleri Duyurdu!

  Microsoft, Copilot'a eklenerek kullanıcı deneyimini geliştiren, yeniden tasarlanmış arayüz gibi yeni özellikler ve yenilikler hakkında bilgi verdi.

  Microsoft, Outlook'ta Oturum Açma Sorununu Çözdü: İşte Detaylar!

  Outlook oturum açma sorunu çözüldü. Microsoft, e-posta istemcilerindeki bağlantı problemlerini düzeltti, kullanıcılar rahat bir nefes aldı..

  Amazon Prime Gaming Şubat Ayı Oyunları Belli Oldu: Tam 7 Oyun Ücretsiz Erişime Açılacak!

  Şubat 2024'te Amazon Prime Gaming, üyelerine özel 7 yeni ücretsiz oyun sunacak. İşte Prime Gaming'in bu ayki zengin oyun seçkisi!

  Microsoft, Ücretsiz Oyunlara Reklam Eklemeyi Düşünüyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et