R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Logitech ve Tencent’ten İşbirliği! Yeni Nesil Bulut Tabanlı Oyun Cihazı Geliştiriliyor!

  Teknoloji devi Logitech ile oyun şirketi Tencent arasında yeni bir işbirliği için imza atıldı. İki şirket oyun piyasasına yönelik elde taşınabilir “bulut tabanlı” bir oyuncu cihazı geliştirecek. İşte o elde taşınabilir oyun konsolu ve özellikleri!

  Yağız Özgün Kocabaş Yağız Özgün Kocabaş 03.08.2022 13:51 1367 2 dk okuma süresi
  Logitech ve Tencent’ten İşbirliği! Yeni Nesil Bulut Tabanlı Oyun Cihazı Geliştiriliyor!
  Son Düzenleme:

  Bilgisayar donanım ve çevre birimleri alanında dünyanın en çok tercih edilen markası Logitech, yepyeni bir projeye daha imza atıyor. Logitech çatısı altında faaliyet gösteren markalardan birisi olan “Logitech G” kısa bir süre önce merkezi Çin’de bulunan Tencent isimli oyun şirketiyle yeni bir işbirliği anlaşması yaptı. Anlaşmaya göre 2 şirket ortaklaşa yeni nesil taşınabilir oyun konsolu geliştirecek. Bulut tabanlı olacağı belirtilen yeni portatif oyun konsoluyla ilgili detaylarda ortaya çıkmaya başladı.

  Bulut Tabanlı Oyun Konsolu

  Logitech G

  Logitech G ve Tencent arasında imzalanan anlaşmaya ilişkin olarak Logitech cephesinden ilk açıklama geldi. Şirketten yapılan açıklamada oyun piyasasında mobil ağırlığın her geçen gün artmaya devam ettiğine dikkat çekildi. Bu nedenle yeni anlaşma kapsamında “bulut tabanlı” özelliği olacak elde taşınabilir oyun konsolu geliştirilecek. Ayrıca yapılan anlaşmaya ilişkin açıklamada cihazın piyasadaki her bir “Bulut Oyun Servisi” hizmetine ilişkin desteğe de sahip olacağı belirtildi.

  Logitech ve Tencent, çalışmaları kapsamında bulut oyun servisleri arasında dünyanın en popüler şirketleri Microsoft’un “Xbox Cloud Gaming(Xbox Bulut Oyun)” servisiyle ve yanı sıra “Nvidia GeForce Now” servisiyle görüşme gerçekleştiriyor. Görüşmelerin başarılı şekilde sonuçlanmasının ardından ortak proje kapsamında “AAA” oyunları oynamayı sağlayacak mobil oyun konsolu cihazı geliştirilecek.

  Yapılan açıklamalarda yeni nesil bulut tabanlı oyun konsolunda kullanılacak işletim sistemi ve diğer teknik özelliklerine ilişkin şu ana kadar resmi bir bilgiye yer verilmedi.

  Oyun piyasasında hizmet veren bulut oyun servisleri, özellikle genel tüketicinin video oyun oynamak için veri merkezindeki sunuculardan yararlanması ve oyunu indirmesine gerek olmamasını sağlıyor. Böylelikle kullanıcılar PC’den uzakta olduğu zaman dilimlerinde yüksek kapasiteli donanım gerektiren video oyunlarının dahi bu oyun konsolundan oynanabilir olması hedefleniyor.

  Logitech şirketi çatısı altındaki “Logeitech G” şirketinin Genel Müdürü “Desai” tarafından söz konusu anlaşmaya ve projeye ilişkin detaylı bilgiler sağlandı. Desai açıklamasında oyun sektörünün en popüler kuruluşu Tencet Games ile anlaşma sağlandığını resmi olarak duyurdu. Şirketin Tencent gibi “oyun geliştirme”, “oyun yayınlama “ alanlarında değerli bir şirkettir. Desai açıklamasının devamında oyun sektöründe daha güçlü yer alabilmek için “AAA” oyunları kapsayan oyun cihazına dair çok fazla heyecan taşıdıklarını ifade etti.

  Logitech ve Tencent arasındaki iş birliğini siz nasıl buldunuz? Görüşlerinizi yorum kısmına veya R10.NET Foruma iletebilirsiniz.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Cook, Serve, Delicious! 3?! Sistem Gereksinimleri

  Cook, Serve, Delicious! 3?! epey uğraştırıcı bir restoran simülasyonu oyunudur. Oyunu oynamak için minimum sistem gereksinimlerini karşılamalısınız. Cook, Serve, Delicious! 3?! sistem gereksinimleri nelerdir? Hemen öğrenin.

  Kung Fu Panda Geri Dönüyor! İşte Kung Fu Ustası Po’nun Yeni Hikayesi

  Dreamworks, 2010 yılında açıklanan Kung Fu Panda'nın 2. üçlemesinin ilk filmini doğruladı. Stüdyo Kung Fu Panda 4 çalışmalarını doğruladı ve vizyon tarihini açıkladı. İşte Kung Fu Panda 4 vizyon tarihi ve konusu!

  Steam’den Üzen Haber Geldi! Steam Oyun Fiyatlarına Zam!

  Uzun zamandır tüm oyun sektöründen bağımsız zam yapmayan Steam, herkesi üzdü. Steam, açıkladığı son zamla birlikte oyun fiyatlarında %800'ü bulan artış meydana geldi. İşte zamlanan Steam oyunları!

  Samsung Galaxy Buds 2 Pro Özellikleri ve Türkiye Fiyatı

  Samsung Galaxy Buds 2 Pro kulaklıklar için ön sipariş kampanyası başladı. 26 Ağustos’tan itibaren satışları başlayacak olan kulaklıkların Türkiye fiyatı da belli oldu.

  Logitech ve Tencent’ten İşbirliği! Yeni Nesil Bulut Tabanlı Oyun Cihazı Geliştiriliyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et