R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  League of Legends Kaynak Kodları Çalındı: Fidye İstiyorlar!

  League of Legends kaynak kodları sızdırıldı. Yaşanan bu olay ile beraber Riot Games’ten resmî bir açıklama da yapılmış oldu.

  Mucosoft
  Mucosoft R10 Editörü
  26.01.2023 21:36 2115 1 dk okuma süresi
  League of Legends Kaynak Kodları Çalındı: Fidye İstiyorlar!
  Son Düzenleme:

  E-spor açısından önemli bir oyun olan League of Legends, dünya genelinde oynanıyor. Riot Games’in geliştirmiş olduğu bu yapım, geçtiğimiz hafta büyük bir siber saldırıya uğramıştı. Yaşanan bu olayın ardından Riot Games, resmî bir açıklamaya yer verdi. Bu açıklamada çalınan bilgiler hakkında detaylar paylaşıldı. Ayrıca hackerların fidye istedikleri de belirtildi. Ekip, ayrıca bundan sonra nasıl bir yol izleyeceğini açıkladı.

  League of Legends kaynak kodları sızdırıldı

  Riot Games, League of Legends ve Teamfight Tactics oyunlarının kodlarının çalındığını doğruladı. Oyunların kaynak kodlarına ek olarak hile korumasının kodları da sızdırıldı. Ekibin yaptığı önemli açıklamalardan birisi kişisel veriler ile alakalı oldu. Riot Games, kişisel verilerin ve oyuncu hesaplarının sızdırılmadığını duyurdu. Bu durum, oyuncuların içinin ferahlamasını sağladı.

  Sızdırılan kodlar ile ilgili ortaya çıkan bir diğer bilgi henüz yayınlanmayan özellikler. Kodlar içerisinde deneysel olarak bulunan özellikler de mevcut. Yani hackerlar, gelecekte paylaşılması muhtemel yeniliklere de sahip.

  Hackerlar 10 milyon dolar talep ediyor

  Riot Games, kendisine iletilen e-postada hackerların fidye talep ettiğini söyledi. Belirtilen talebe göre 10 milyon dolar isteniyor. Şirket, hackerların bu talebini kabul etmeyeceklerini dile getiriyor.

  Firmanın asıl korktuğu nokta, kodlara göre yeni hilelerin geliştirilmesi. Kodların ele geçirilmesi, güvenlik zafiyetlerinin hızlı tespit edilmesi anlamına geliyor. Firma, bundan dolayı gelecek güncellemelerde sorunlar yaşanmaması adına elinden geleni yapacağını belirtiyor.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Microsoft, Windows 11 Yüklü Olsa Bile Eski Bilgisayarların Açılmasını Engelleyecek: İşte Detaylar!

  Microsoft, Windows 11 24H2 ile eski bilgisayarların açılmasını engelleyerek teknoloji ve güvenlik standartlarını yükseltiyor.

  Windows 12, Bu Yıl Gelmeyebilir: Microsoft'tan Büyük Güncelleme Hamlesi!

  Microsoft, Windows 12 yerine, yapay zeka özellikleriyle güçlendirilmiş Windows 11 24H2 güncellemesine odaklanıyor.

  Copilot Güncelleniyor: Microsoft, Yeni Özellikleri Duyurdu!

  Microsoft, Copilot'a eklenerek kullanıcı deneyimini geliştiren, yeniden tasarlanmış arayüz gibi yeni özellikler ve yenilikler hakkında bilgi verdi.

  YouTube, Çok İlginç Bir Özelliği Test Ediyor: Renk Kodlarıyla Video Akışı Geliyor!

  YouTube, renklere göre video önerileri sunan yeni bir özelliği test ediyor. Kullanıcılar kırmızı, yeşil, mavi seçeneklerle kişiselleştirilmiş içerik keşfedecek.

  League of Legends Kaynak Kodları Çalındı: Fidye İstiyorlar!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et