R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Geçtiğimiz Hafta Steam’de En Çok Satanlar Belli Oldu!

  12 Eylül - 18 Eylül haftasında Steam üzerinden en çok satın alınanlar açıklandı. Geçtiğimiz haftanın en çok satanları Valve tarafından paylaşılan liste ile duyuruldu.

  Dide Su Kaya
  Dide Su Kaya R10 Editörü
  21.09.2022 22:54 1444 8 dk okuma süresi
  Geçtiğimiz Hafta Steam’de En Çok Satanlar Belli Oldu!
  Son Düzenleme:

  Her hafta Steam’de en çok satılanların yer aldığı liste, geçtiğimiz hafta neredeyse tamamıyla değişti. Yeni listede, PlayStation oyunları rakiplerine karşı ezici bir üstünlüğe sahip. 12 Eylül - 18 Eylül haftasını kapsayan bu listeye göre en çok satan Steam Deck oldu. Bir önceki haftalarda da zirvede yer alan Steam Deck, bir süre daha pozisyonunu koruyacağa benziyor. Valve’nin paylaştığı listeye göre en çok satanlar ise şu şekilde:

  12 Eylül - 18 Eylül Haftası Steam’de En Çok Satanlar
  1Steam Deck
  2Cyberpunk 2077
  3Call of Duty Modern Warfare 2
  4Call of Duty Modern Warfare 2
  5NBA 2K23
  6God of War
  7Metal: Hellsinger
  8Horizon Zero Dawn Complete Edition
  9Days Gone
  10Marvel’s Spider-Man Remastered

  Steam Deck’in zirveden inmediği bu haftada, geçen hafta da listede olan farklı yapımlar da var. İlk 10’a girmeyi yine başaran yapımlar Marvels’ Spider-Man Remastered ve NBA 2K23 olarak listede yer aldılar. 

  Bu son liste, bir önceki haftalara göre oldukça farklı. Bir süredir ilk 10’a giremeyen yapımların tekrar popülerlik kazanması da gözlerden kaçmadı. Örnek vermek gerekirse Cyberpunk 2077 bir süredir diğer oyunların gölgesinde kalmaktaydı. Son zamanlarda sevdiklerine bir genişletme paketinin haberi duyurulmuştu. Açık dünya rol-yapma oyununun bu genişletme paketi ile tekrar ilk sıralara yükselmesi dikkatleri çekti. 12 Eylül haftasında ilk 10 listesine 2. sıradan girmeyi böylece başarmış oldu. 

  İlk 10 listesinde 2 sırayı “Call of Duty: Modern Warfare 2” oyunu işgal etti

  Listenin 3. ve 4. sıralarını ise Call of Duty: Modern Warfare 2 işgal etmekte. Bu iki sıranın aynı oyunla işgal edilmesinin sebebi ise, oyunun iki farklı sürüme sahip olması. Steam üzerinden oyunun birbirinden farklı iki sürümüne erişim imkanı bulunmakta. İki farklı oyun gibi kategorize edildikleri için ise, listede farklı sıralarda yer alıyorlar. İki sürümün de ilk 10 listesine girebilmesi ise üstün bir başarı örneği olarak karşımıza çıkıyor. 

  NBA 2K23 oyunu ise bir önceki haftaya göre sırasını koruyan bir yapım olarak listede yer aldı. Geçtiğimiz hafta da ilk 10 listesine 5. sıradan giren oyun, 12 Eylül haftasında yine 5. sırada yer aldı. Listenin devamı ise God of War ve Metal: Hellsinger yapımları ile devam etmekte. 

  Listede ilk 10’a sonlardan giren yapımlar ise yine PlayStation 4 ve PlayStation 5 için yaratılmış yapımlar oldu. 

  Steam Deck

  Steam Deck ile bilgisayar oyunları oynarken, bilgisayarların oyuncuların karşılığı çıkardığı birtakım problemlerin ortadan kaldırılması hedeflendi. Oyun zevkini bölen ve oyuncuların mutsuz olmasına neden olacak her türlü problem Steam Deck ile ortadan kaldırılmaya çalışıldı. 

  Steam Deck nedir?

  Steam Deck, Valve tarafından çıkarılan bir oyun konsoludur. Oyun camiası tarafından uzun süredir beklenmekte olan bu ürün, bir süredir en çok satılanlar listesinden inmiyor. Bir önceki hafta da en çok satılan ilk 10 listesinin zirvesinde yer almıştı. 12 Eylül haftasında da yine ilk sırada Steam Deck yer aldı. Oyuncu bilgisayarlarına da bir rakip olarak piyasaya sürülen Steam Deck, oyun tutkunları tarafından oldukça beğenildi.


   

  Steam Deck, sıradan oyun konsollarından farklı olarak, oyunculara sunmuş olduğu esnekliklerle öne çıkıyor. Bu esnekliklerden biri, Steam Deck’in herhangi bir monitör ya da televizyona kolaylıkla bağlanabilmesi. Ayrıca neredeyse bütün USB-C hub’larına bağlanabilme özelliği sayesinde de oyuncuların beğenisini kazanmış durumda. Geniş ve büyük ekranlarda oyun oynayabilme imkanı sağlamasının yanında masaüstü modunda da kullanılabilir. Linux işletim sistemi tabanlı çeşitli uygulamaların da Steam Deck üzerinde kurulmaları mümkün. Böylece aslında küçük bir bilgisayar işlevi görebilmesi de oyuncuların bu denli beğenmesinin sebepleri arasında. 

  Steam Deck fiyatı

  Şu an için Türkiye’de satışı gerçekleşmeyen Steam Deck’in, Türkiye fiyatı da henüz belli değildir. 3 farklı modele sahip olan ürün için, 3 farklı fiyatlandırma uygulanmaktadır. Bu modellerin dolar cinsinden fiyat tablosu aşağıda yer almaktadır:


   

  ModellerFiyat ( $ cinsinden)
  64 GB dahili hafıza$399
  256 GB dahili hafıza$529 
  512 GB dahili hafıza$649

  Cyberpunk 2077

  Cyberpunk 2077, 2020 senesinde CD Projekt Red tarafından geliştirilen ve yayınlanan bir rol yapma oyunudur. Cyberpunk serisinden uyarlanan olarak oluşturulan bir oyundur. Oyun, distopik bir açık dünya olan Night City’de geçer ve 6 farklı bölgeye sahiptir. Cyberpunk 2077,  birinci şahıs bakış açısı ile oynanan bir video oyunudur. Oyuncular V  karakterine bürünerek oyunu oynarlar. V karakteri canlandırılarak korsanlık, silah kullanımı ve yakın dövüş gibi seçenekler arasından seçim yapılır. Araç sürüş sahnelerinde ise üçüncü şahıs bakış açısıyla da oyun oynanabilir.

  Cyberpunk 2077 fiyatı 

  Cyberpunk 2077 oyununun şu an Steam üzerinde indirimsiz fiyatı 249.00 TL olarak görünmekte. 25 Eylül’e kadar geçerli olan bir kampanya kapsamında ise bu fiyat 124.50 TL olarak oyunculara sunulmakta. 

  Call of Duty: Modern Warfare 2

  Call of Duty: Modern Warfare 2, 2009 senesinden beri oyuncuların severek oynadığı bir oyundur. Infinity Ward tarafından tasarlanmıştır ve birinci şahıs bakış açısında oynanan bir video oyunudur. 


   

  Call of Duty: Modern Warfare 2 fiyatı

  Call of Duty: Modern Warfare 2 oyunu, şu an için Türkiye’de Steam üzerinden satın alınamamaktadır. Oyunun satışı ise Steam’de yazan bilgiye göre 28 Ekim tarihinde başlayacak. Şu an için Steam üzerinden oyunun farklı sürümlerine ait ön siparişler verilebilmekte. Bu ön siparişlerin Steam üzerinde yer alan fiyat tablosu ise aşağıda yer almaktadır:   

  Oyun sürümleriTürkiye ön sipariş fiyatı
  Call of Duty®: Modern Warfare® II için ön sipariş fiyatı1099.00 TL
  Call of Duty®: Modern Warfare® II - Vault Edition için ön sipariş fiyatı1499.00 TL
  Call of Duty®: Modern Warfare® II - Upgrade to Vault Edition için ön sipariş fiyatı 400.00 TL

   

  Call of Duty: Modern Warfare II 

  Call of Duty: Modern Warfare II, 2022 Senesinde piyasaya sürülmüş ve oyuncular tarafından oldukça beğenilmiştir. Call of Duty: Modern Warfare’in devamı niteliğinde bir yeni sürüm olarak piyasada yer almıştır. Microsoft Windows, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox Series X, Xbox Series S ve Xbox X için uygun olarak tasarlanmıştır. Oyun, farklı milletlerden oluşturulan özel bir operasyon biriminin çatışmalarını ve hikayelerini ele almaktadır. 

  NBA 2K23

  Dünyaca ünlü NBA oyuncularının olağanüstü gerçekçi grafiklerle bir oyuna çevrilmesi de oyun camiası tarafından oldukça beğenildi. Basketbol oyunları arasında şu ana kadarki en iyi görsel grafiklere sahip olan bu oyun, ilk 10 listesine girebilmeyi başardı. Oyundaki gelişmiş oyuncu yapay zekası sayesinde gerçeği aratmayan hamleler yapabilmek mümkün. 

  NBA 2K23 fiyatı

  NBA 2K23 oyununun Steam üzerinde Türkiye satışına açık iki farklı sürümü bulunmaktadır. Bu sürümlerin fiyatları arasında ise kayda değer bir fark mevcut. Her iki sürüme ait Türkiye fiyat tablosu aşağıda verilmiştir:

  Oyun sürümleriTürkiye fiyatı
  NBA 2K23 699.00 TL
  NBA 2K23 Michael Jordan Edition 1099.00 TL

  God of War 

  God of War, 2018 yapımı bir aksiyon macera video oyunudur. İskandinav mitolojisini ele alan oyun, Kratos'u ve oğlu Atreus’u oyuncularla buluşturmaktadır. 2018 senesinde yılın oyunu ödülüne layık görülen bu video oyunu, günümüzde hala en çok oynanan oyunlar arasında yer almaktadır.

  God of War fiyatı 

  God of War oyununun şu an Steam üzerindeki Türkiye satış fiyatı 329.00 TL olarak oyunculara sunulmaktadır. 

  Metal: Hellsinger

  Bu oyunda ise yarı insan yarı şeytan bir karakter oyuncuların karşısına çıkmaktadır. Karakter, intikam alabilmek için cehennemin en zorlu alemlerinde savaşmak zorunda kalmıştır. Müziğin ritmi ile beraber hareket edebilme kabiliyeti ise oyun içerisindeki yıkımı arttırır.

  Metal: Hellsinger fiyatı 

  Metal: Hellsinger oyununun şu an Steam üzerindeki Türkiye satış fiyatı 139.00 TL olarak oyunculara sunulmaktadır. Bu oyunun ücretsiz demo versiyonu da yine Steam üzerinden oyuncuların erişimine açıktır. 

  Horizon Zero Dawn Complete Edition

  Yıkıcı makineler tarafından yönetilen gizemli bir dünyada hayatta kalabilmek için oyuncuların bir görevi vardır. Oyuncular, yabani hayat ve tehditlerle dolu bir dünyanın keşfine çıkarken bir taraftan da makinelerle savaşmak durumunda kalırlar.


   


   

  Oyun PlayStation 4 Pro için özel olarak tasarlanmıştır ve içeriğinde aşağıda sıralanan özellikler bulunmaktadır:

  • Horizon Zero Dawn.

  • The Frozen Wilds genişlemesi.

  • Carja Fırtına Korucusu ve Carja Güçlü Yaylı.

  • Carja Tüccar Paketi.

  • Banuk Öncü Kıyafeti ve Banuk Ayırma Yayı.

  • Banuk Gezgin Paketi.

  • Nora Korucu Paketi.

  • Dijital sanat kitabı.

  • PS4™ teması.

  Horizon Zero Dawn Complete Edition fiyatı 

  Horizon Zero Dawn Complete Edition oyunu Steam üzerinden Türkiye’de 329.00 TL’ye satılmaktadır. Steam’in uyguladığı bazı kampanyalar kapsamında birkaç saatlik indirimler uygulanmaktadır. Oyunu satın alacaklar bu kampanya duyurularını takip ederek çok daha uygun fiyatlara oyuna sahip olabilirler. 

  Days Gone

  Days Gone, PlayStation 4 ve Microsoft Windows için özel olarak tasarlanmış bir aksiyon macera video oyunudur. Oyun genel olarak hayatta kalma ve korku temalarına sahiptir. Oyundaki karakterler küresel bir salgından sonra hayatta kalabilmek için maceradan maceraya atılırlar.  oyuncuların açık dünya ortamını keşfedebilecekleri şekilde tasarlanan oyunda üçüncü şahıs bakış açısı kullanılmaktadır. Ateşli silahlar ve yakın dövüş teknikleri ile karakterlerin hayatta kalabilmesi ise oyuncuları nihai amaçlarıdır. 


   

  Days Gone fiyatı 

  Days Gone oyunu Steam Türkiye platformunda şu an için 329.00 TL’ye satılmaktadır. Steam tarafından yapılan bazı kampanyalar kapsamında belirli süreler içerisinde özel indirimler uygulanmaktadır. Days Gone oyununun ücretsiz demo versiyonu da yine Steam platformunda oyunculara sunulmaktadır. 

  Marvel’s Spider-Man Remastered

  Marvel’s Spider-Man Remastered, Insomniac Games şirketi tarafından tasarlanan tek oyunculu bir aksiyon macera video oyunudur. PlayStation 4, PlayStation 5 ve Microsoft Windows platformlarına uygun olarak tasarlanmıştır. 

   

  Marvel’s Spider-Man Remastered, uzun süredir devam etmekte olan çizgi roman mitolojisi üzerine temel atmıştır. New York'ta bulunan yeraltı dünyasına karşı mücadeleler ile oyuncular heyecanlı bir oyun deneyimi yaşarlar. Bir taraftan kişisel problemlerini çözmeye çalışan Peter Parker, diğer taraftan da azılı düşmanlarına karşı mücadele etmek zorundadır.

  Marvel’s Spider-Man Remastered fiyatı 

  Marvel’s Spider-Man Remastered oyunu Steam platformunda 499.00 TL’ye satışa sunulmaktadır. Steam üzerinden oyunun ücretsiz bir demo versiyonuna ulaşmak ise, maalesef mümkün değildir. 


   

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  iPhone 16 Modellerinin Tüm Boyutları Belli Oldu: İşte Detaylar!

  Apple'ın iPhone 16 serisi boyutları sızdırıldı. iPhone 16 Pro ve Pro Max modellerinde yan boyutlar büyüdü. Yeni modeller bu sonbaharda piyasaya sürülecek.

  HyperOS 2.0 Güncellemesi Alacak Xiaomi, Redmi ve POCO Telefonlar Belli Oldu!

  Xiaomi, Android 15 tabanlı HyperOS 2.0 güncellemesiyle cihazlarını yeniliyor. İşte güncellemeyi alacak Xiaomi, Redmi ve POCO modellerinin tam listesi!

  Samsung Galaxy S25'in Pil Kapasitesi Belli Oldu: İşte Detaylar!

  Samsung Galaxy S25'in 4.000mAh pil kapasitesi ile geleceği ortaya çıktı. Bu durum, artış bekleyen kullanıcıları hayal kırıklığına uğratabilir.

  YouTube Reklam Engelleme Dönemi Tamamen Sona Eriyor!

  YouTube, reklam engelleyicilere karşı sunucu tabanlı reklam enjeksiyonunu test ediyor. Bu yeni yöntemle reklam engellemek neredeyse imkansız hale gelecek.

  Geçtiğimiz Hafta Steam’de En Çok Satanlar Belli Oldu!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et