R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Fall Guys Oyununu Durdurabilene Aşk Olsun! Oyun Rekor Kırıyor!

  Son zamanların yükselişini devam ettiren Fall Guys oyunu, oyuncu sayısıyla yeni bir rekora imza attı. Oyunu durdurabilene aşkolsun!

  Ecem
  Ecem R10 Editörü
  17.07.2022 19:08 1980 2 dk okuma süresi
  Fall Guys Oyununu Durdurabilene Aşk Olsun! Oyun Rekor Kırıyor!
  Son Düzenleme:

  Fall Guys oyunu ilk olarak 2 yıl önce çıkış yapmıştı. O tarihten bu yana oyunun kendi içerisinde yükselişinin devam ettiği öğrenildi. Oyunun çıkışı salgın yasaklarının sert şekilde uygulandığı döneme denk gelmişti. Bu durumda oyun için ciddi bir avantaj oluşturmuş ve o zaman rekor sayılabilecek bir satış elde etmesini sağlamıştı.

  Aradan geçen zamana rağmen oyuna olan ilgi devam ediyor. Epic Games tarafından bünyesine dahil edilen oyun sadece 2 günlük istatistiklere göre 20 milyon oyuncuya ulaşmayı başardı. Büyük oyun yapımları düşünüldüğü zaman bu oldukça ciddi bir rakam olarak değerlendiriliyor. 

  Fall Guys Oyunu Oyuncu Rekoru Kırdı!

  Fall Guys oyununu diğer oyunlardan ayıran en önemli özelliklerden birisi de eğlenceli bir tarzının olması. Oyunun 2 hafta içerisinde oyuncu sayısında rekor sayılan bir artış yaşadığı belirlendi. 50 milyon oyuncu sayısı ile birlikte tüm oyunları geride bırakmayı başardı. 

  Efsane oyunlar arasında bulunan “Call of Duty” ve “Apex Legends” oyunları bile hazırlanan rapora göre 50 milyon oyuncu sayısına ulaşmak için 4 hafta beklemek zorunda kalmıştı. Uzun zamandır heyecanla beklenen “Fortnite” oyunu 45 bin oyuncu için 16 hafta beklemek zorunda kalmıştı. 

  Oyun piyasasında Fall Guys oyuncu sayısına bakılarak en hızlı büyüyen ücretsiz oyun unvanını almayı başardı. Pandemi döneminde oyunun çıkış yapmasının da avantajlarının olduğu düşünülüyor.

  PlayStation cephesinde ücretli olması nedeniyle beklenildiği gibi bir oyuncu kitlesi elde edemedi. Xbox oyun konsollarıyla birlikte hemen ardından oyuncu sayısında büyük patlama meydana geldi. Oyuna yönelik ilgi her geçen gün artarak devam ediyor. 

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Oyun Dünyasında Yeni Fenomen Palworld: İlk Ayında 25 Milyon Oyuncuyu Geçti!

  Palworld, ilk ayında 25 milyon oyuncuya ulaşarak oyun dünyasında fırtına gibi esiyor. Steam ve Xbox'ta rekorlar kıran bu fenomeni keşfedebilirsiniz.

  Disney+ Türkiye Fiyatlarına Rekor Zam Geldi: İşte Yeni Fiyatlar!

  Disney+ Türkiye, abonelik fiyatlarını önemli ölçüde artırdı. Bu zam sonucunda platformun aylık kullanım bedeli, en düşük 134,99 TL olarak belirlendi.

  Popüler Oyun Elden Ring, Mobil Sürümüyle Oyuncu Kalplerini Fethetmeye Hazırlanıyor!

  Elden Ring'in mobil sürümü geliyor! Tencent'in geliştirdiği ve merakla beklenen bu oyun, mobil platformlarda yeni bir fenomen olmaya aday!

  Amazon Prime Gaming Şubat Ayı Oyunları Belli Oldu: Tam 7 Oyun Ücretsiz Erişime Açılacak!

  Şubat 2024'te Amazon Prime Gaming, üyelerine özel 7 yeni ücretsiz oyun sunacak. İşte Prime Gaming'in bu ayki zengin oyun seçkisi!

  Fall Guys Oyununu Durdurabilene Aşk Olsun! Oyun Rekor Kırıyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et