R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Epic Games 17 Oyun Sunucusunu Kapatıyor! Artık Online Oynanamayacak Oyunları Listeledik!

  Popüler oyun platformu Epic Games, oyun tutkunlarını üzecek bir karara imza attı. Platform eski oyunlar için online servis ve sunucu desteği vermeyi kesecek. Platformdan yapılan açıklamada çevrimiçi oynama desteği bulunan bazı eski oyunların 2023’te kapatılacağı belirtildi. İşte çevrimiçi oynanabilen ancak sunucuları kapatılacağı açıklanan o oyunlar!

  Yağız Özgün Kocabaş
  Yağız Özgün Kocabaş R10 Editörü
  18.12.2022 15:25 1379 2 dk okuma süresi
  Epic Games 17 Oyun Sunucusunu Kapatıyor! Artık Online Oynanamayacak Oyunları Listeledik!
  Son Düzenleme:

  Oyun sektörünün en önemli platformlarından “Epic Games”, oyun tutkunlarını üzen açıklamaya imza attı. 2018’den beri her hafta ücretsiz oyunlar veren Epic Games, tüm dünyada tercih ediliyor. Oyun tutkunları için oyuna erişim kolaylığı ve oyunlara dair önemli avantajlar sunuyor. Bu avantajlar arasında da online oynama imkanı sağlayan hizmeti de yer alıyordu.

  Epic Games tarafından yapılan açıklamada bazı eski oyunlara yönelik çevrimiçi “servis” ve “sunucu” desteği sona erdirileceği belirtildi. Alınan karar ile birlikte Epic Games’te sunucu desteği kesilecek oyunlar arasında bir dönemin en popüler oyunları da yer alıyor.

  Epic Games Sunucusu Kapatılacak Oyunlar

  Epic Games

  Oyun platformu tarafından gerçekleştirilen açıklamada, kararın bir sürece yayılarak, uygulanacağı belirtildi. Yani “Rock Band ve Unreal Tournament” gibi oyunların kapatılacak oyunlar arasında yer aldığı bu karar yavaş yavaş uygulanacak.

  Söz konusu oyunların online hizmetlerinin kapatılması sürecinin “24.01.2023” tarihine kadar devam edeceği belirtildi. Epic Games, 24 Ocak’a kadar toplam 17 oyunun sunucu hizmetini sona erdirecek. Bununla birlikte hizmeti kapatılacak oyunların her birinde geçerli değil ancak bazıları oynanmaya devam edilebilecek. Oyunlar “çevrimiçi” veya “yerel çocuklu oyun modu” ile oynanmaya devam edebilecek.

  Epic Games, hizmetten kaldırılacağı belirtilen oyunlara ilişkin “DLC” satın alımını durdurdu. Ayrıca söz konusu oyunlar Epic Games dijital vitrininden kaldırılıyor.

  Unreal Tournament: Game of the Year Edition 
  Unreal Tournament 2003 
  Unreal Tournament 2004 
  Unreal Tournament 3 (Epic, Epic Online Services ile geri gelecek.) 
  Unreal Gold 
  Unreal II: The Awakening 
  Supersonic Acrobatic Rocket-Powered Battle-Cars 
  The Beatles: Rock Band 
  Rock Band 1 – 3 (Rock Band 4’ün multiplayer özelliği devam edecek) 
  Monster (Probably) Stole My Princess 
  Green Day: Rock Band 
  Dance Central 1 – 3 (Dance Central VR’ın multiplayer özelliği devam edecek) 
  1000 Tiny Claws 

  Epic Games’te Sunucusu Kapatılan Oyunlar!

  Hatoful Boyfriend

  Epic Games şu ana kadar söz konusu 17 oyun haricinde de diğer oyunlara ilişkin kapatmalar gerçekleştiriyor. Örneğin platformda “Hatoful Boyfriend” ve “Hatoful Boyfriend: Holiday Star” oyunlarının kaldırıldı belirtildi. Her 2 oyununda Epic Games’teki AppleMacOS” ve “Linux” sürümleri kaldırıldı.

  Platformda kaldırılan bir diğer oyun ise popüler müzik oyunu “DropMix” oldu. Satıştan kaldırılan oyunları daha önce satın almış oyuncular, oynamaya devam edebilecek.

  Platformda “Battle Breakers” oyununda kapatılacağı da açıklandı. Söz konusu oyunsa 30.12.2022 tarihinde erişime kapatılacak. Hatta son 180 günlük periyottaki “oyun içi satın alım” için geri iade gerçekleştirileceği belirtildi.

  Epic Games “Rock Band Blitz” ve “Rock Band Companion” uygulamalarını 24.01.2023 tarihinde sonlandıracak. Şirket 24 Ocak’a kadar “SingSpace” oyununda erişime kapatılacağını açıkladı.

  Epic Games’in online oynanan oyunlara ilişkin aldığı kararla ilgili siz ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorum kısmına veya R10.NET Forum’a yazabilirsiniz.

  2008'den bugüne profesyonel içerik yazarlığı!

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  Tüm Yorumlar
  Toplam 2 Yorum
  • Songül Koç
   Songül Koç 1 ay önce
   Gerçekten üzüldüm, gereksiz yere oyun kaldırılmasını doğru bulamıyorum cidden.
  • Hitdown Info
   Hitdown Info 1 ay önce
   Hatoful Boyfriend” ve “Hatoful Boyfriend: Holiday Star” oyunlarının kaldırılmasına ilişkin karara çok üzüldüm. iphone 15 çıkana kadar açılır heralde

  İlgili İçerikler:

  Razer Viper Mini Signature Edition Oyuncu Faresi Tanıtıldı! Sadece 49 Gram!

  Dünyaca ünlü oyuncu ekipmanları markası Razer, bugüne kadarki en hafif oyuncu faresini tanıttı. İşte Razer Viper Mini Signature Edition adıyla çıkacak yeni oyuncu faresinin teknik özellikleri ve fiyatı!

  GeForce Now Yeni Oyunlar ile Oyuncuları Sevindirdi!

  Nvidia GeForce Now için yeni oyun listesini açıkladı. İşte 2023 Şubat ayında GeForce Now için açıklanan yeni oyunlar!

  PlayStation 5 Oyuncuları Discord Özelliğine Kavuşuyor !

  PlayStation 5 oyuncuları, Discord özelliğine kavuşuyor. ABD, Kanada, Japonya ve İngiltere’deki oyuncular, Discord sesli arama sistemini test edebilecekler!

  Playstation Plus 1000 TL’lik Oyun Veriyor!

  PlayStation Plus, Şubat ayına özel 1.002 TL değerindeki 4 yeni oyunu ücretsiz olarak dağıtıyor. Oyunlar arasında Mafia gibi büyük yapımlar yer alıyor!

  Epic Games 17 Oyun Sunucusunu Kapatıyor! Artık Online Oynanamayacak Oyunları Listeledik!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et