R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Call of Duty Modern Warfare 2 İçin Şok Eden Karar!

  Popüler oyun stüdyosu Activision, Ekim ayı sonunda Call of Duty serisinin yeni oyununu piyasaya sürecek. Birkaç ay önce resmi lansmanı yapılan Call of Duty: Modern Warfare 28 Ekim’de piyasaya sunulacak. Oyun çıkmadan evvel, şu ana kadar çok sayıda bilgi ortaya çıkmıştı. Şimdiyse COD: Modern Warfare için Activision’un aldığı karar şok etti. İşte oyuncuların yapmadan oynayamayacağı o şaşırtan karar ve nedeni!

  Yağız Özgün Kocabaş
  Yağız Özgün Kocabaş R10 Editörü
  12.10.2022 14:42 1920 4 dk okuma süresi
  Call of Duty Modern Warfare 2 İçin Şok Eden Karar!
  Son Düzenleme:

  Video oyun sektörünün en önemli şirketleri arasındaki Activision, yeni bir oyunla geliyor. Şirket, video oyunların gelişiminde önemli yeri olan “Call of Duty(COD)” oyun serisine sahiptir. Bugüne kadar farklı oyunlarla her dönem kendisine geniş oyuncu kitleleri bulmayı başarmıştı. Activision, CoD serisinin yeni oyununu da birkaç ay önce resmi olarak duyurmuştu. Oyun tutkunlarının uzun zamandır gelmesini beklediği yeni oyun, büyük ilgi görmüştü.

  Activision tarafından yeni oyunun adı “Call of Duty: Modern Warfare 2” olarak açıklanmıştı. İlk CoD: Modern Warfare oyununun ardından gelecek oyun, sektörde büyük bir heyecan yaratmıştı. Hatta yakın zamanda Activision tarafından “CoD Modern Wafare 2 Beta” sürümleri piyasaya sürülmüştü. Yakında piyasaya sürülecek CoD Modern Warfare 2 ile ilgili bu kez çok şaşırtan bir karar ortaya çıktı. Yapılan açıklamalara göre Activision, oyunu oynayabilmek için telefon şartı koydu.

  Activision tarafından Call of Duty Modern Warfare 2 çıkış tarihi 28.10.2022 olarak duyurulmuştu. Oyun Sony “PS5” ve “PS4” için gelecek. Ayrıca Microsoft “Xbox One” ve “Xbox Series X/S” için gelecek. Oyun klasik olarak PC içinde gelecek ve erişimi “battle.net” ve “Steam” üzerinden olacak.

  COD Modern Warfare 2 Telefon Doğrulama Şartı

  cod modern warfare 2

  Ekim ayı sonunda çıkacak oyun için Activision’dan şaşırtan karar geldi. Şirket tarafından “battle.net” için yeni bir güncellemeyi duyurdu. Söz konusu güncelleme ile birlikte oyuncular artık belirli oyunlara erişmek için ekstra şartı tamamlamak zorunda. Bu şartın ise “cep telefonu numarası doğrulama” olduğu belirtildi.

  Şirket tarafından yapılan açıklamada oyun istemcisindeki söz konusu oyunlara 2 yeni oyun daha eklendi. Yani kullanıcılar, 2 yeni oyuna daha erişmek için cep telefonu doğrulama yapmak zorunda olacak. Bu oyunlar arasında 4.10.2022 tarihinde yayınlanan “Owerwatch 2” yer aldı. Ayrıca ikinci oyunun 28 Ekim’de çıkacak “CoD: Modern Warfare 2” olduğu belirtildi. Oyuncular “battle.net” hesabına cep telefonunu bağlamadığı takdirde bu oyunlara erişemeyecek.

  Neden Telefon Doğrulama Zorunluluğu Geldi?

  cod modern warfare 2

  Söz konusu karara ilişkin Activision tarafından kapsamlı bir açıklama yapıldı. Açıklamaya göre Call of Duty gibi “Battlegrounds” oyunlarda hile sorunu, oyuncuların en büyük sorunu oluyor. Alınan karar ile bunun bir nebzede olsa önüne geçilmesi hedeflendiği belirtildi. Zira oyuncu hile yaptıktan sonra telefon doğrulaması sayesinde yeni bir hesap alamayacak veya alması zorlaşacak. Bu şekilde oyun içinde hileye karşı ekstra bir önlem daha sağlanabilmiş olacak. Şirket tarafından gerçekleştirilen açıklamada;

  Bir oyuncunun açabileceği “ücretsizhesap sayısı sınırlandı. Bu şekilde oyuncuların, tüm oyun içi eylemlerinden sorumlu tutulabilmesi mümkün olacak. Söz konusu uygulamayla birlikte oyun içi “toksik” hareketler ve en önemlisi de “hile” olaylarında düşüş yaşanacak. Böylelikle daha temiz bir oyun topluluğu yaratılarak, oyun deneyimi daha da iyileştirilebilecek.

  Çoğu oyuncu, bu önlemin kolayca atlatılabileceğini düşünüyor. Ancak şirket bunun önüne geçebilmek için ilginç bir detaya yer verdi. Hesapta cep telefonu doğrulaması için kullanılacak telefon numarasının “faturalı hat” olması gerekiyor. Bu sayede kolayca edinilebilen faturasız hat gibi yöntemlerle önlemin delinmesinin önüne geçilecek. 

  Hile ve diğer oyun deneyimini bozan durumlara karşı alınan iyi bir yaklaşım oldu. Ancak söz konusu uygulama faturalı hat sahibi olmadan CoD Modern Warfare 2 oynanamayacağı anlamına da geliyor. Yeni uygulama bu açıdan da eleştirildi.

  CoD Modern Warfare 2 Fiyatı

  cod modern warfare 2

  Activision, COD Modern Warfare 2’ yi Microsoft Xbox One ve Xbox Series X/S için piyasaya sunacak. Ayrıca Sony PlayStation 4 ve PlayStation 5 için gelecek. Her 2 oyun konsoluna da “Cross-Gen Bundle” ve “Vault Edition” sürümleriyle gelecek. Oyun battle.net ve Steam üzerinden ise “Standard” ve “Vault Edition” olarak çıkacak.

  PlatformCross-Gen BundleVault EditionStandart Edition
  PlayStation 5699 TL869 TL-
  PlayStation 4699 TL869 TL-
  Xbox One699 TL869 TL-
  Xbox Series X/S699 TL869 TL-
  Steam-1.499 TL1.099 TL
  Battle.net-1.499 TL1.099 TL

  Steam’de CoD: Modern Warfare 2 Upgrade to Vault Edition seçeneği 400 TL’ye satışa sunuluyor.

  Call of Duty Modern Warfare 2 Sistem Gereksinimleri

  COD serisine yeni bir deneyim getirecek oyunun sistem gereksinimleri de belli oldu. İşte Call of Duty Modern Warfare 2 sistem gereksinimleri!

  Call of Duty Modern Warfare 2 minimum sistem gereksinimleri

  İşletim SistemiWindows 10 "64-bit"
  İşlemciIntel Core i5 3570 / AMD Ryzen 5 1600X
  Ekran KartıNvidia GeForce GTX 960 /AMD Radeon RX 470
  VRAM3 GB
  RAM16 GB RAM
  Depolama25 GB
  Ses KartıDirectX uyumlu

  Call of Duty Modern Warfare 2 önerilen sistem gereksinimleri

  İşletim SistemiWindows 10 “64-bit”
  İşlemciIntel Core i7-4770K /AMD Ryzen 7 1800X
  Ekran KartıNvidia GeForce GTX 1060 /AMD Radeon RX 580
  VRAM3 GB
  RAM16 GB RAM
  Depolama25 GB
  Ses KartıDirectX uyumlu

  Siz Actvision’un Owerwatch 2 ve COD Modern Warfare 2 için telefon doğrulaması kararı hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorum kısmına veya R10.NET Forum’a yazabilirsiniz.

  2008'den bugüne profesyonel içerik yazarlığı!

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Microsoft'un Yeni Hamlesi: Xbox Mobil Oyun Mağazası Resmen Geliyor!

  Microsoft, Xbox mobil oyun mağazası ile Apple ve Google'a meydan okuyacak gibi görünüyor. Yeni mağaza, mobil oyun dünyasında devrim yaratmayı hedefliyor!

  Windows Paint’e Yapay Zeka Görüntü Oluşturucu Geldi: Herkes İçin Yeni Bir Dönem Başlıyor!

  Microsoft, Paint uygulamasına OpenAI teknolojisi ile güçlendirilmiş 'Cocreator' isimli yeni bir görüntü oluşturma aracı ekledi.

  Apple Açıkladı: İşte 2023'ün En İyi Oyunları ve Uygulamaları!

  Apple, 2023'ün en iyi uygulama ve oyunlarını belirleyerek ödüllendirdi. Bu ödüller, iPhone ve iPad ile beraber Mac ve Apple Watch uygulamalarını da kapsıyor.

  Google Açıkladı: İşte 2023'ün En İyi Android Oyunları ve Uygulamaları!

  Google Play Store, 2023'ün en iyi Android uygulamaları ve oyunları listesini yayınlandı. Geçen yıllardan farklı olarak bu yılın trendine yeni kategoriler eklendi.

  Call of Duty Modern Warfare 2 İçin Şok Eden Karar!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et