R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Blizzard’dan Türk Lirası İçin Önemli Hamle Geldi! CoD ve WoW Dahil Pek Çok Oyuna Türk Lirasıyla Fiyatlandırma

  Blizzard, çok uzun zamandır oyuncuların şikayet ettiği bir konu olan Türk Lirası desteğinin olmaması sorununu sonunda çözüyor. Blizzard, oyunlarının satış platformunda Türk Lirası ile alışveriş desteği getiriyor.

  Yağız Özgün Kocabaş
  Yağız Özgün Kocabaş R10 Editörü
  30.04.2022 16:48 893 1 dk okuma süresi
  Blizzard’dan Türk Lirası İçin Önemli Hamle Geldi! CoD ve WoW Dahil Pek Çok Oyuna Türk Lirasıyla Fiyatlandırma
  Son Düzenleme:

  Türkiye’de çok geniş bir oyuncu kitlesine sahip olan Blizzard, çok uzun zamandır Türk Lirası desteği olmaması nedeniyle eleştiriliyordu. Word of Warcraft, Call of Duty ve Overwatch gibi Türkiye’de çok oynanan oyunları bulunuyor olmasına rağmen resmi satış portalı Battle.net’te Türk Lirası ile satış sağlamıyordu. Platformda Türk Lirası desteğinin bulunmaması Türkiye’deki oyuncular için yüksek döviz kuruyla alışveriş yapmak zorunda kalmalarına neden oluyordu.

  Blizzard

  Blizzard, uzun süredir kendisine gelen Türk Lirası konusundaki şikayet ve taleplere daha fazla kayıtsız kalamadı. Blizzard, Türkiye’deki tüm oyuncularına e-posta göndererek, bir duyuru yayınladı. Gönderilen duyuru mailinde oyuncular artık Battle.net platformundaki desteklenen para birimlerinin sayısında artış yapılacağı belirtiliyor. Mail içerisinde destek gelecek para birimlerine dair bir listede paylaşılmış ve bu listede Türk oyuncuları çok sevindirecek Türk Lirası da yer alıyor.

  Blizzard’ın yeni desteklenen para birimleri listesinde Türk lirası haricinde Gürcü Larisi, Kazakistan Tengesi ve Ukrayna Grivnası da bulunuyor.

  4 Mayıs’ta Başlayacak

  Blizzard, Battlen.net platformunda Türk Lirası desteğine 04 Mayıs 2022 tarihinde başlayacak. Battle.net platformunda oyun satışına gelen Türk Lirası desteğiyle birlikte şirketin oyun içi satın alımlara yönelik olarak da Türkiye’ye özel bölgesel fiyatlandırma desteği getirebilmesinin de önünü açtı. 

   

  2008'den bugüne profesyonel içerik yazarlığı!

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Apple, Güvenlik Gerekçesiyle Android için iMessage Uygulaması Beeper Mini'yi Engelledi!

  Apple, Android cihazlarda iMessage deneyimini sunan Beeper Mini uygulamasını, kullanıcı güvenliği ve gizliliği endişeleri nedeniyle engelledi.

  Vivo Y36i Tanıtıldı: İşte Fiyatı ve Özellikleri!

  Vivo, ürün yelpazesini zenginleştiriyor. S18 serisinin kamera yeteneklerini benimseyen firma orta segmente hitap eden yeni akıllı telefonu Vivo Y36i'yi duyurdu.

  Google, Drive'da Dosya Kaybolma Sorunu İçin Düzeltme Yayınladı!

  Google Drive'da bir süre önce meydana gelen ve kullanıcıların veri kaybı yaşamalarına sebep olan sorun için Google tarafından bir düzeltme yayınlandı!

  Google Bard ve Gemini AI Modeli Geldi: Yapay Zekada Devrim Yaratan İnovasyon!

  Google Bard ve yeni Gemini AI modeli ile yapay zeka alanında devrimsel adımlar atılıyor. Google Bard, artık daha zeki ve yetenekli.

  Blizzard’dan Türk Lirası İçin Önemli Hamle Geldi! CoD ve WoW Dahil Pek Çok Oyuna Türk Lirasıyla Fiyatlandırma

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et