R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Apex Legends Mobile Tüm Rakiplerini Geri Bıraktı! PUBG Rekorunu Geçti!

  Apex Legends Mobile geçtiğimiz hafta içerisinde meraklılarının beğenisine sunulmuştu. Mobil versiyonu uzun zamandır beklenen oyun ilk haftasında rakiplerinin ulaşamadığı rakamları yakaladı. İşte rekor kıran Apex Legends Mobile’nin ilk hafta verileri!

  Yağız Özgün Kocabaş
  Yağız Özgün Kocabaş R10 Editörü
  29.05.2022 13:37 1594 2 dk okuma süresi
  Apex Legends Mobile Tüm Rakiplerini Geri Bıraktı! PUBG Rekorunu Geçti!
  Son Düzenleme:

  PUBG Mobile, Fortnite gibi çok güçlü rakiplerin yer aldığı Battle Royale oyun türüne yeni bir isim daha geldi. Uzun süredir mobil versiyonu merakla beklenen Apex Legends Mobile, 12 gün önce App Store ve PlayStore mağazalarından indirilmeye başlandı.

  İlk 1 haftalık sürecinde türündeki güçlü rakiplerine adeta diş gösterdiği belirtiliyor. Çünkü oyun rakipleri hem Fortnite hem de PUBG Mobile’nin başaramadığı, başardı. Oyun ilk haftasında rekor gelir elde etmeyi başardı.

  PUBG Mobile Rekorunu Kırdı

  Mobil oyun dünyasında çok uzun zamandır PUBG Mobile hegemonyası devam ediyor. Pek çok alanda liderliğine devam eden PUBG Mobile, COD Mobile'ye dahi geçit vermemişti. Ancak verilere bakıldığında karşısında daha güçlü bir rakip var gibi görünüyor.

  Apex Legends Mobile ise popüler oyunun elinde bulunduğu önemli rekorlardan birisini kırmayı başardı. Apex Legends Mobile 8 kat daha yükseğe çıktı. Böylelikle 1 haftada 4.8 Milyon Dolar gelir elde etti.

  PUBG Mobile piyasaya sunulduğu ilk haftada 600.000 Dolar gelir elde etmeyi başarmıştı. 

  Apex Legends Mobil bu geliri oyun içi satın alımları kapsayan “kostüm”, “silah bileti” ve “silah/skin”  şeklinde satışlardan elde etti.

  Apex Legends Mobile, gelirinin neredeyse yarısını ABD’den elde etti. Apex Legends Mobile’yi en çok indiren ülkelerden birisi olmasıyla ABD, gelirin %44’lük kısmını oluşturarak 2.1 Milyon Dolar getirdi. ABD’nin ardından ise en büyük gelir payı Japonya’dan ve Tayland’dan geldi. 

  Apex, Geçen Haftanın En Çok İndirilen Oyunu Oldu

  Apex Legends Mobile

  Apex Legends Mobile ilk haftasında en çok indirilen oyunlar listelerinde zirveye oturmayı başardı. App Store mağazası baz alınarak oluşturulan listede 60 ülkede en çok indirilen oyun Apex Legends Mobile oldu. Listeyi 89 ülke üzerinden bakıldığında ise en çok indirilen 10 oyundan birisi olmayı başardı.

  Apex Legends Mobile'yi siz denediniz mi? Beklentileri karşılıyor mu? Sizce piyasada tutunarak, uzun vadede liderliği ele geçirebilecek mi? Görüşlerinizi yorum kısmından veya R10.NET Forum'dan iletebilirsiniz.

  2008'den bugüne profesyonel içerik yazarlığı!

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Samsung Galaxy Z Flip 6 Geliyor: İşte Tüm Özellikleri!

  Samsung Galaxy Z Flip 6, güçlü Snapdragon 8 Gen 3 işlemci, 120 Hz Dinamik AMOLED ekran ve gelişmiş kamera özellikleriyle tanıtıldı. Fiyat ve detaylar sızdırıldı.

  Nokia Lumia 920 Geri Dönüyor: HMD Skyline Görücüye Çıktı!

  Nokia, ikonik Lumia 920'nin tasarımını taşıyan HMD Skyline'ı tanıttı. Yeni model, modern özelliklerle bu sonbahar piyasaya çıkacak.

  Apple, iOS 18 ile Sürpriz Yapacak: Sevilen Duvar Kağıtları Geri Geliyor!

  Apple, iOS 18 ve macOS 15 ile eski iPhone ve Mac duvar kağıtlarını geri getiriyor. Kullanıcılar, nostaljik duvar kağıtlarıyla geçmişe bir yolculuk yapacak.

  YouTube, Tüm Kullanıcılara Oyun Hizmetini Açtı: İşte Detaylar!

  YouTube, mini oyun hizmeti Playables'ı tüm kullanıcılarına açtı. Web, Android ve iOS üzerinden 75'ten fazla popüler oyunla eğlenceli vakit geçirme imkanı sunuyor.

  Apex Legends Mobile Tüm Rakiplerini Geri Bıraktı! PUBG Rekorunu Geçti!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et