R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Apex Legends Mobile Tüm Rakiplerini Geri Bıraktı! PUBG Rekorunu Geçti!

  Apex Legends Mobile geçtiğimiz hafta içerisinde meraklılarının beğenisine sunulmuştu. Mobil versiyonu uzun zamandır beklenen oyun ilk haftasında rakiplerinin ulaşamadığı rakamları yakaladı. İşte rekor kıran Apex Legends Mobile’nin ilk hafta verileri!

  Yağız Özgün Kocabaş
  Yağız Özgün Kocabaş R10 Editörü
  29.05.2022 13:37 1549 2 dk okuma süresi
  Apex Legends Mobile Tüm Rakiplerini Geri Bıraktı! PUBG Rekorunu Geçti!
  Son Düzenleme:

  PUBG Mobile, Fortnite gibi çok güçlü rakiplerin yer aldığı Battle Royale oyun türüne yeni bir isim daha geldi. Uzun süredir mobil versiyonu merakla beklenen Apex Legends Mobile, 12 gün önce App Store ve PlayStore mağazalarından indirilmeye başlandı.

  İlk 1 haftalık sürecinde türündeki güçlü rakiplerine adeta diş gösterdiği belirtiliyor. Çünkü oyun rakipleri hem Fortnite hem de PUBG Mobile’nin başaramadığı, başardı. Oyun ilk haftasında rekor gelir elde etmeyi başardı.

  PUBG Mobile Rekorunu Kırdı

  Mobil oyun dünyasında çok uzun zamandır PUBG Mobile hegemonyası devam ediyor. Pek çok alanda liderliğine devam eden PUBG Mobile, COD Mobile'ye dahi geçit vermemişti. Ancak verilere bakıldığında karşısında daha güçlü bir rakip var gibi görünüyor.

  Apex Legends Mobile ise popüler oyunun elinde bulunduğu önemli rekorlardan birisini kırmayı başardı. Apex Legends Mobile 8 kat daha yükseğe çıktı. Böylelikle 1 haftada 4.8 Milyon Dolar gelir elde etti.

  PUBG Mobile piyasaya sunulduğu ilk haftada 600.000 Dolar gelir elde etmeyi başarmıştı. 

  Apex Legends Mobil bu geliri oyun içi satın alımları kapsayan “kostüm”, “silah bileti” ve “silah/skin”  şeklinde satışlardan elde etti.

  Apex Legends Mobile, gelirinin neredeyse yarısını ABD’den elde etti. Apex Legends Mobile’yi en çok indiren ülkelerden birisi olmasıyla ABD, gelirin %44’lük kısmını oluşturarak 2.1 Milyon Dolar getirdi. ABD’nin ardından ise en büyük gelir payı Japonya’dan ve Tayland’dan geldi. 

  Apex, Geçen Haftanın En Çok İndirilen Oyunu Oldu

  Apex Legends Mobile

  Apex Legends Mobile ilk haftasında en çok indirilen oyunlar listelerinde zirveye oturmayı başardı. App Store mağazası baz alınarak oluşturulan listede 60 ülkede en çok indirilen oyun Apex Legends Mobile oldu. Listeyi 89 ülke üzerinden bakıldığında ise en çok indirilen 10 oyundan birisi olmayı başardı.

  Apex Legends Mobile'yi siz denediniz mi? Beklentileri karşılıyor mu? Sizce piyasada tutunarak, uzun vadede liderliği ele geçirebilecek mi? Görüşlerinizi yorum kısmından veya R10.NET Forum'dan iletebilirsiniz.

  2008'den bugüne profesyonel içerik yazarlığı!

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Xiaomi 14 Ultra'nın Tüm Özellikleri Sızdırıldı: İşte Tasarımı ve Özellikleri!

  MWC 2024'te 25 Şubat'ta tanıtımı öngörülen Xiaomi 14 Ultra'ya ait yeni görseller ve detaylı özellikler ortaya çıktı. İşte bu cihazın dikkat çeken özellikleri!

  Gmail’in Android Uygulamasına Yeni Güncelleme Geldi: İşte ‘Tümünü Seç’ Özelliği!

  ı: Gmail'in Android uygulamasına eklenen 'Tümünü Seç' özelliği, e-posta yönetimini kolaylaştırıyor. İşte detaylar ve kullanım rehberi.

  Apple, iOS 17.3 Güncellemesini Geri Çekti: İşte Nedenleri!

  Apple, 3 Ocak'ta iOS 17.3 beta 2'yi duyurdu. Bu yeni sürüm, bir dizi soruna yol açarak birçok iPhone modelinin kullanılamaz hale gelmesine neden oldu.

  Apple, Tüm iPhone'lar İçin Güncelleme Yayınladı: İşte iOS 17.2.1 ve iOS 16.7.4 ile Gelen Yenilikler?

  Apple, iOS 17.2.1 güncellemesini piyasaya sürdü. Ayrıca beklenmedik bir şekilde eski iPhone modellerine yönelik olarak iOS 16.7.4 güncellemesini de duyurdu.

  Apex Legends Mobile Tüm Rakiplerini Geri Bıraktı! PUBG Rekorunu Geçti!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et