R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Activision Blizzard Sonunda O Desteği Türkiye’de Açtı!

  Activision Blizzard, uzun süredir şikayet edilen ödeme desteği konusundaki yeniliğiyle oyuncularını sevindirecek.

  Yağız Özgün Kocabaş Yağız Özgün Kocabaş 07.05.2022 11:49 1185 1 dk okuma süresi
  Activision Blizzard Sonunda O Desteği Türkiye’de Açtı!
  Son Düzenleme:

  Activision Blizzard’ın kısa bir süre önce Microsoft tarafından satın alınmasıyla birlikte yeniden gündeme gelen Türk Lirası desteği sonunda geldi. Call of Duty gibi Türkiye’de oyun piyasasının en fazla rağbet gören oyunlarında dahi Türk Lirası ile alım ve işlem yapılamaması, oyuncuları fazlasıyla gereksiz mali yükün altına sokuyordu.

  Microsoft tarafından Activision Blizzard’ın satın alınmasıyla birlikte Battle.net sitesine Türk Lirası desteği geleceği iddiası ortaya atılmıştı. Beklentileri fazlasıyla yükselten bu iddia doğru çıktı ve Activision Blizzard, sonunda Battle.net sitesindeki işlemlerde TL ile ödeme almaya başladı.

  Battle.net sitesinde TL ile işlem yapılabiliyor

  Activision Blizzard Sonunda O Desteği Türkiye’de Açtı!

  Activision Blizzard şirketinin oyun ve oyun içi satışlara ilişkin resmi satış portalı olan Battle.net sitesine gelen TL desteği ile ilgili olarak oyunculara e-posta gönderildi. Böylelikle Battle.net sitesinde 4 Mayıs’tan beri TL ile ödeme yapabilmeye başlanıldı. 

  Activision Blizzard, Battle.net sitesi için TL ile ödeme desteğinin yanı sıra Kazakistan Tengesi, Ukrayna Grivnası ve Gürcü Larisi ile ödeme desteğini de getirdi. 

  4 Mayıs’tan beri Battle.net sitesinde oyun ve içerikler için fiyatlandırma artık Euro üzerinden değil TL üzerinden yapılıyor. Böylelikle döviz kurundaki yükselişin oyun sektöründe donanım ve cihaz alanını fazlasıyla etkilediği bu dönemde en azından oyunlar nezdinde bu sıkıntıdan kurtulabilmeyi sağlıyor.

  Activision Blizzard, Battle.net sitesinde Euro/TL paritesini 10 TL’ye sabitledi.

   

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Sıfır Otomobil Alındığında Hemen Satılamayacak! İşte Yeni Otomobil Satış Düzenlemesi!

  Otomobil piyasasının normale dönmesi için gelecek yeni düzenlemeye dair detaylar belli olmaya başladı. İddialara göre 0 km otomobil satın alındığında 6 ay boyunca 2.el pazarında satışa sunulamayacak. İşte düzenlemeye dair tüm detaylar!

  Dacia Duster’ın 2022 Fiyatları Belli Oldu! Bu Fiyatlarla Artık Bütçe Dostu Olamayacak

  Marka kimliğinde önemli yeniliklere giden Dacia, yeni "Dacia Duster" için versiyon ve paket özellikleri ile güncel fiyatları açıkladı.

  Motorola Razr 2022 ve X30 Pro'nun Yeni Lansman Tarihi Belli Oldu!

  Motorola'nın beklenmedik şekilde ertelenen cihaz tanıtım lansmanının yeni tarihi açıklandı. İşte Motorola'nın "Razr 2022" ve"X30 Pro" modelleri için tanıtım etkinliği tarihi ve özellikleri!

  Nokia Oyun Kulaklığı Tanıtmaya Hazırlanıyor!

  Bir zamanların cep telefonu pazarının en büyük şirketi Nokia, şimdilerde yeniden piyasaya dönmeye hazırlanıyor. Şirket yeni oyuncu kulaklıkları üretiyor. İşte o kulaklık modelleri!

  Activision Blizzard Sonunda O Desteği Türkiye’de Açtı!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et