R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Activision Blizzard Sonunda O Desteği Türkiye’de Açtı!

  Activision Blizzard, uzun süredir şikayet edilen ödeme desteği konusundaki yeniliğiyle oyuncularını sevindirecek.

  Yağız Özgün Kocabaş
  Yağız Özgün Kocabaş R10 Editörü
  07.05.2022 11:49 1676 1 dk okuma süresi
  Activision Blizzard Sonunda O Desteği Türkiye’de Açtı!
  Son Düzenleme:

  Activision Blizzard’ın kısa bir süre önce Microsoft tarafından satın alınmasıyla birlikte yeniden gündeme gelen Türk Lirası desteği sonunda geldi. Call of Duty gibi Türkiye’de oyun piyasasının en fazla rağbet gören oyunlarında dahi Türk Lirası ile alım ve işlem yapılamaması, oyuncuları fazlasıyla gereksiz mali yükün altına sokuyordu.

  Microsoft tarafından Activision Blizzard’ın satın alınmasıyla birlikte Battle.net sitesine Türk Lirası desteği geleceği iddiası ortaya atılmıştı. Beklentileri fazlasıyla yükselten bu iddia doğru çıktı ve Activision Blizzard, sonunda Battle.net sitesindeki işlemlerde TL ile ödeme almaya başladı.

  Battle.net sitesinde TL ile işlem yapılabiliyor

  Activision Blizzard Sonunda O Desteği Türkiye’de Açtı!

  Activision Blizzard şirketinin oyun ve oyun içi satışlara ilişkin resmi satış portalı olan Battle.net sitesine gelen TL desteği ile ilgili olarak oyunculara e-posta gönderildi. Böylelikle Battle.net sitesinde 4 Mayıs’tan beri TL ile ödeme yapabilmeye başlanıldı. 

  Activision Blizzard, Battle.net sitesi için TL ile ödeme desteğinin yanı sıra Kazakistan Tengesi, Ukrayna Grivnası ve Gürcü Larisi ile ödeme desteğini de getirdi. 

  4 Mayıs’tan beri Battle.net sitesinde oyun ve içerikler için fiyatlandırma artık Euro üzerinden değil TL üzerinden yapılıyor. Böylelikle döviz kurundaki yükselişin oyun sektöründe donanım ve cihaz alanını fazlasıyla etkilediği bu dönemde en azından oyunlar nezdinde bu sıkıntıdan kurtulabilmeyi sağlıyor.

  Activision Blizzard, Battle.net sitesinde Euro/TL paritesini 10 TL’ye sabitledi.

   

  2008'den bugüne profesyonel içerik yazarlığı!

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  OpenAI, GPT-5 Yerine GPT-4.5'e Geçebilir: Peki Neden?

  OpenAI, rekabeti sürdürebilmek için GPT-5 yerine GPT-4.5 modelini geliştiriyor. Bu stratejik karar, maliyet ve teknoloji optimizasyonunu amaçlıyor.

  HyperOS Güncellemesi Tüm Xiaomi Mi 10 Serisine Geldi!

  Xiaomi'nin Mi 10 serisi, HyperOS güncellemesi ile yenileniyor. Yeni özellikler ve gelişmiş güvenlik sunan bu güncelleme, kullanıcı deneyimini artırıyor.

  GTA 6 Haritası, GTA 5'ten Tam İki Kat Daha Büyük Olacak!

  GTA 6, GTA 5'ten iki kat büyük haritayla geliyor. Yeni oyun, daha geniş bir dünya ve çeşitli şehirlerle oyunculara unutulmaz bir deneyim sunacak.

  Apple Watch Series X Geliyor: Şablonları Ortaya Çıktı!

  Apple Watch Series X, yenilikçi tasarımı ve manyetik kayış özelliği ile 9 Eylül'de tanıtılıyor. Uzun batarya ömrü ve ince kasa tasarımıyla dikkat çekiyor.

  Activision Blizzard Sonunda O Desteği Türkiye’de Açtı!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et