R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Activision Blizzard Sonunda O Desteği Türkiye’de Açtı!

  Activision Blizzard, uzun süredir şikayet edilen ödeme desteği konusundaki yeniliğiyle oyuncularını sevindirecek.

  Yağız Özgün Kocabaş Yağız Özgün Kocabaş 07.05.2022 11:49 1266 1 dk okuma süresi
  Activision Blizzard Sonunda O Desteği Türkiye’de Açtı!
  Son Düzenleme:

  Activision Blizzard’ın kısa bir süre önce Microsoft tarafından satın alınmasıyla birlikte yeniden gündeme gelen Türk Lirası desteği sonunda geldi. Call of Duty gibi Türkiye’de oyun piyasasının en fazla rağbet gören oyunlarında dahi Türk Lirası ile alım ve işlem yapılamaması, oyuncuları fazlasıyla gereksiz mali yükün altına sokuyordu.

  Microsoft tarafından Activision Blizzard’ın satın alınmasıyla birlikte Battle.net sitesine Türk Lirası desteği geleceği iddiası ortaya atılmıştı. Beklentileri fazlasıyla yükselten bu iddia doğru çıktı ve Activision Blizzard, sonunda Battle.net sitesindeki işlemlerde TL ile ödeme almaya başladı.

  Battle.net sitesinde TL ile işlem yapılabiliyor

  Activision Blizzard Sonunda O Desteği Türkiye’de Açtı!

  Activision Blizzard şirketinin oyun ve oyun içi satışlara ilişkin resmi satış portalı olan Battle.net sitesine gelen TL desteği ile ilgili olarak oyunculara e-posta gönderildi. Böylelikle Battle.net sitesinde 4 Mayıs’tan beri TL ile ödeme yapabilmeye başlanıldı. 

  Activision Blizzard, Battle.net sitesi için TL ile ödeme desteğinin yanı sıra Kazakistan Tengesi, Ukrayna Grivnası ve Gürcü Larisi ile ödeme desteğini de getirdi. 

  4 Mayıs’tan beri Battle.net sitesinde oyun ve içerikler için fiyatlandırma artık Euro üzerinden değil TL üzerinden yapılıyor. Böylelikle döviz kurundaki yükselişin oyun sektöründe donanım ve cihaz alanını fazlasıyla etkilediği bu dönemde en azından oyunlar nezdinde bu sıkıntıdan kurtulabilmeyi sağlıyor.

  Activision Blizzard, Battle.net sitesinde Euro/TL paritesini 10 TL’ye sabitledi.

   

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  iOS 16.2 Güncellemesiyle Bildirimlerdeki O Sorun Çözülecek!

  Apple, iOS 16.2 güncellemesiyle, iPhone'lardaki eski bildirimlere erişimeme sorununu çözüme kavuşturacak. iPhone kullanıcılarının eski bildirimleri gözden kaçırma sorunu, yeni güncellemeyle tarihe karışıyor.

  Redmi Note 12 Pro 4G Özellikleri Ortaya Çıktı!

  Redmi, 2022 Ekim ayında piyasaya sürdüğü 5G varyantlı Redmi Note 12 Pro modeline 4G varyantını da getiriyor. İşte piyasaya çıkış tarihi henüz açıklanmayan Redmi Note 12 Pro 4G özellikleri ve fiyatı!

  Epic Games’ten Bu Hafta 2 Oyun Hediye

  Epic Games, geleneksel haftalık ücretsiz oyun vermeye devam ediyor. Her hafta olduğu gibi bu hafta 2 oyun ücretsiz alınabiliyor. Epic Games Kütüphanesi'ne ücretsiz kalıcı olarak eklenebilecek o oyunlar ve sistem gereksinimleri!

  2022 Yılının En İyi Android Uygulama ve Oyunları Belli Oldu!

  Google Play, 2022 yılının en iyi oyun ve uygulamalarını açıkladı. Yayınlanan listede kullanıcılar tarafından beğenilen uygulama ve oyunlar yer aldı.

  Activision Blizzard Sonunda O Desteği Türkiye’de Açtı!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et