R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Activision Blizzard oyunculardan, oyunlardaki NFT’leri değerlendirmesini istiyor

  Oyun dünyasının liderlerinden Activision Blizzard, her alanda olduğu gibi oyun sektöründe de geleceği inşa eden kripto para ve NFT ürünleri ile ilgili oyuncuların nabzını ölçüyor.

  Yağız Özgün Kocabaş Yağız Özgün Kocabaş 18.04.2022 15:35 353 2 dk okuma süresi
  Activision Blizzard oyunculardan, oyunlardaki NFT’leri değerlendirmesini istiyor
  Son Düzenleme:

  Activision Blizzard, periyodik olarak oyun geri dönüşümleri ile ilgili olarak anketler yayınlıyor. Geçen hafta yayınladığı “YouGov” isimli son ankette, NFT ve kripto paraları gündemine geldi. Activision Blizzard, ankette oyuncuların oyunlardaki NFT ve yanı sıra kripto para birimleri ile ilgili fikirlerini değerlendirebileceği nitelikte pek çok soruya yer verildi.

  Oyunla ilgili aşağıdaki yükselen/gelecekteki trendlerle ne kadar ilgileniyorsunuz?

  Microsoft tarafından satın alınma dedikoduları dönen Activision Blizzard, bu hamlesiyle gelecek planlarında NFT’lere aktif olarak yer vermeyi düşündüğü anlaşılıyor. Yayınlanan YouGov anketinde Activision Blizzard, oyunculara oyunda yükselen ve gelecekteki trendler ile ilgili ilgililiklerinin ne kadar olduğunu anlamasına yardımcı olacak sorular sordu.

  Activision Blizzard

  Gelecekteki oyun dünyasını şekillendirmeye başlayan VR ve AR ile birlikte oyunlardaki yapay zekalar gibi teknolojik gelişmelere ilişkin sorularda ankette yer aldı. Activision Blizzard yanı sıra Metaverse oyun deneyimleri, win to win(kazan kazan), NFT ve kripto para birimleri gibi pek çok tartışmalı konuya dair oyuncularının fikirlerini aldı.

  Activision Blizzard, oyunlarda NFT geçişini yapan ilk oyun stüdyosu değil. Özellikle yakın bir dönemde Sega yapımcısı Masayoshi Kikuchi’den de oyunlarda NFT’lere ilişkin açıklama gelmiştir. Kikuchi açıklamasında bulut oyunları ve NFT gibi yeni alanları içerecek şekilde genişlemek, oyunun geleceği için doğal bir uzantısı olduğuna dikkat çekti.

  NFT konusunda adım atmaya başlayan oyun şirketleri arasında Square Enix, Konami ve Ubisoft gibi diğer devlerde yer alıyor.

  Bazı şirketler gelişmelerin sinir bozucu olduğunu düşünüyor

  NFT ve kripto para gelişimi noktasında bazı oyun şirketleri pek sıcak bir yaklaşım sergilemiyor. Dünya genelinde önemli oyuncu sayılarına ulaşan Bayonetta, Nier:Automata ve Babylon’s Fall gibi oyunların yapımcısı olan Platinum Games, olumsuz yaklaşan şirketlerin başında geliyor. Şirket son dönemde gündemden düşmeyen tartışmalı teknolojinin sinir bozucu olduğunu, bunun nedenin ise yaratıcılar üzerinde herhangi bir olumlu katkı sağlamadığının olduğunu belirtti.

  NFT ve kripto para birimlerinin oyunlarla ilişkisi hakkında siz neler düşünüyorsunuz? Sizce oyunlardaki bu tartışmalı teknolojilerin etkisi nasıl olacak? Görüşlerinizi yorum kısmından veya R10.NET Forum'dan bizimle paylaşabilirsiniz.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Overwatch 2’yi Bekleyenlere Müjdeli Haber! Blizzard Resmen Duyurdu!

  Blizzard yaptığı açıklamada Double Match XP etkinliğinin özür olarak gerçekleşeceğini duyurdu. Bu hediyeler arasında firmanın yaptığı oyunlar yer alacak.

  Activision Blizzard, Call of Duty: Vanguard’daki Karakter İçin Kostüm Tasarımını Çaldı

  Dev oyun şirketi Activison Blizzard, karakter kostümü çalmakla suçlanıyor. Bağımsız bir sanatçı şirketin oyunu "Call of Duty: Vanguard" için duyurduğu yeni kostümün kendi bağımsız çalışmasından birebir çalındığını iddia etti.

  Activision Blizzard Sonunda O Desteği Türkiye’de Açtı!

  Activision Blizzard Türk Lirası Desteği Geldi Mi? Battle.net TL ile ödeme alıyor mu? Call of Duty TL ile alınabilir mi? sorularının yanıtları haberimizde!

  Blizzard’dan Türk Lirası İçin Önemli Hamle Geldi! CoD ve WoW Dahil Pek Çok Oyuna Türk Lirasıyla Fiyatlandırma

  Blizzard yaptığı son açıklamayla birlikte Türkiye'deki oyuncularını sevindirecek bir müjde verdi. Call of Duty ve World of Warzone oyun içi satın alımlarda Türk Lirası ile bölgesel fiyatlandırma desteği de gelebilir.

  Activision Blizzard oyunculardan, oyunlardaki NFT’leri değerlendirmesini istiyor

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et