R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Activision Blizzard oyunculardan, oyunlardaki NFT’leri değerlendirmesini istiyor

  Oyun dünyasının liderlerinden Activision Blizzard, her alanda olduğu gibi oyun sektöründe de geleceği inşa eden kripto para ve NFT ürünleri ile ilgili oyuncuların nabzını ölçüyor.

  Yağız Özgün Kocabaş
  Yağız Özgün Kocabaş R10 Editörü
  18.04.2022 15:35 937 2 dk okuma süresi
  Activision Blizzard oyunculardan, oyunlardaki NFT’leri değerlendirmesini istiyor
  Son Düzenleme:

  Activision Blizzard, periyodik olarak oyun geri dönüşümleri ile ilgili olarak anketler yayınlıyor. Geçen hafta yayınladığı “YouGov” isimli son ankette, NFT ve kripto paraları gündemine geldi. Activision Blizzard, ankette oyuncuların oyunlardaki NFT ve yanı sıra kripto para birimleri ile ilgili fikirlerini değerlendirebileceği nitelikte pek çok soruya yer verildi.

  Oyunla ilgili aşağıdaki yükselen/gelecekteki trendlerle ne kadar ilgileniyorsunuz?

  Microsoft tarafından satın alınma dedikoduları dönen Activision Blizzard, bu hamlesiyle gelecek planlarında NFT’lere aktif olarak yer vermeyi düşündüğü anlaşılıyor. Yayınlanan YouGov anketinde Activision Blizzard, oyunculara oyunda yükselen ve gelecekteki trendler ile ilgili ilgililiklerinin ne kadar olduğunu anlamasına yardımcı olacak sorular sordu.

  Activision Blizzard

  Gelecekteki oyun dünyasını şekillendirmeye başlayan VR ve AR ile birlikte oyunlardaki yapay zekalar gibi teknolojik gelişmelere ilişkin sorularda ankette yer aldı. Activision Blizzard yanı sıra Metaverse oyun deneyimleri, win to win(kazan kazan), NFT ve kripto para birimleri gibi pek çok tartışmalı konuya dair oyuncularının fikirlerini aldı.

  Activision Blizzard, oyunlarda NFT geçişini yapan ilk oyun stüdyosu değil. Özellikle yakın bir dönemde Sega yapımcısı Masayoshi Kikuchi’den de oyunlarda NFT’lere ilişkin açıklama gelmiştir. Kikuchi açıklamasında bulut oyunları ve NFT gibi yeni alanları içerecek şekilde genişlemek, oyunun geleceği için doğal bir uzantısı olduğuna dikkat çekti.

  NFT konusunda adım atmaya başlayan oyun şirketleri arasında Square Enix, Konami ve Ubisoft gibi diğer devlerde yer alıyor.

  Bazı şirketler gelişmelerin sinir bozucu olduğunu düşünüyor

  NFT ve kripto para gelişimi noktasında bazı oyun şirketleri pek sıcak bir yaklaşım sergilemiyor. Dünya genelinde önemli oyuncu sayılarına ulaşan Bayonetta, Nier:Automata ve Babylon’s Fall gibi oyunların yapımcısı olan Platinum Games, olumsuz yaklaşan şirketlerin başında geliyor. Şirket son dönemde gündemden düşmeyen tartışmalı teknolojinin sinir bozucu olduğunu, bunun nedenin ise yaratıcılar üzerinde herhangi bir olumlu katkı sağlamadığının olduğunu belirtti.

  NFT ve kripto para birimlerinin oyunlarla ilişkisi hakkında siz neler düşünüyorsunuz? Sizce oyunlardaki bu tartışmalı teknolojilerin etkisi nasıl olacak? Görüşlerinizi yorum kısmından veya R10.NET Forum'dan bizimle paylaşabilirsiniz.

  2008'den bugüne profesyonel içerik yazarlığı!

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Blizzard Açıkladı Yaptı: Daha Fazla Mobil Oyun Geliyor!

  Blizzard, BlizzCon 2023'te mobil oyunlar konusundaki yeniliklerini duyurdu. Yeni oyunlar ve büyüme stratejileriyle dikkat çekiyor.

  Microsoft, Activision’ı Satın Alıyor: Satın Alma Haftaya Tamamlanacak!

  Microsoft, Activision Blizzard satın alımını önümüzdeki hafta sonlandırmayı hedefliyor. İşlemin gerçekleşebilmesi için İngiltere'nin vereceği karar bekleniyor!

  Microsoft ve Activision Anlaşmasında Son Tarih Uzatıldı: İşte Detaylar!

  Microsoft ve Activision Blizzard arasındaki birleşme anlaşmasının son tarihi, İngiltere'nin düzenlemeleri tamamlaması için 18 Ekim’e uzatıldı.

  Diablo 4 ve Blizzard Oyunlarına DDoS Saldırısı Yapıldı!

  Diablo 4, geçtiğimiz pazar günü büyük bir saldırıya maruz kaldı. Blizzard tarafından hızla çözülen DDoS saldırısı, birçok Blizzard yapımını etkiledi.

  Activision Blizzard oyunculardan, oyunlardaki NFT’leri değerlendirmesini istiyor

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et