R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Xiaomi Beklenen Elektrikli Otomobilini O Tarihte Tanıtacağını Açıkladı!

  Xiaomi, elektrikli otomobil piyasasına adım attığını duyurdu. Şirketin sektörde çığır açacak elektrikli otomobilin tanıtımı için geri sayım başladı.

  Elif Elif 17.07.2022 19:42 1236 2 dk okuma süresi
  Xiaomi Beklenen Elektrikli Otomobilini O Tarihte Tanıtacağını Açıkladı!
  Son Düzenleme:

  Dünya çapında elektrikli otomobil üretimi ve kullanımı giderek artıyor. İlk olarak Tesla tarafından başlattığı bu süreç artık geleneksel otomobil üreticilerini ve hatta teknoloji şirketlerini de etkilemiş gibi görünüyor. Elektrikli otomobil üretimi alanında dev otomobil firmaları 2030 yılına kadar kendileri için bazı stratejik hedefler belirlemeye başladılar. 

  Teknoloji ve telefon üretiminde kendisini kanıtlayan Xiaomi yelpazesini genişletmeye devam ediyor. Elektrikli otomobil teknolojisinde ilk adımın ağırlıklı olarak Apple tarafından atılacağı bekleniyordu. Ancak çoğu alanda olduğu gibi Xiaomi, elektrikli otomobil alanında da rakibinden hızlı davrandı. Uzun zamandır Xiaomi’nin elektrikli otomobil üreteceği iddia ediliyordu ve sonunda bu iddiaları şirket birinci ağızdan doğruladı. Şirket, elektrikli otomobil tanıtımı içinde resmi tarih verdi. 

  Xiaomi Elektrikli Otomobilini Gelecek Ay Tanıtacak

  Xiaomi Elektrikli Otomobil

  Xiaomi, elektrikli otomobil piyasası hakkında bir hedef koyduğunu açıkladı. Gelecek 10 yıl içerisinde piyasaya toplam 10 milyar dolarlık yatırım sözü vererek, sektörde iddialı olduğunu göstermeyi hedefliyor. Üretilecek elektrikli otomobilin isminin ne olacağı ise henüz bilinmiyor ancak otomobil piyasalarında “Xiaomi arabası” olarak geçiyor. 

  Otomobilin tasarımı üzerinde bir süredir çalışmaların devam ettiği ve tasarımın “HVST Automobile Design” tarafından yapıldığı belirtildi. Aracın geniş kitlelere ulaşması için şirket tarafından büyük bir reklam çalışması planlanıyor. Xiaomi, merakla beklenen elektrikli otomobilini gelecek ay tanıtacak. Tanıtım erken olsa bile araca sahip olmak için otomobil meraklılarının biraz daha beklemeleri gerekecek. İlk üretimler için bir prototip tasarlandı. Seri üretime geçmesi 2024 yılını bulabilir. 

  Xiaomi Elektrikli Otomobil Fiyatları Belli Oldu

  Henüz söylenti aşamasında olmasına rağmen, şirketin ilk elektrikli aracı “SUV” ya da “Sedan” olarak tasarlanacak. Sektörde, yakın zamanda diğer şirketlerinde hamlelerinin arka arkaya gelmesi bekleniyor. Net bir bilgi olmasa da aracın tam özelliklerine göre elektrikli otomobilin fiyatı 15 bin dolar ile 45 bin dolar arasında değişebilir. 

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Apple iOS 15.6.1 Güncellemesi Yayında! Sorunlar Giderildi!

  Apple iOS 15.6.1 güncellemesi ile birlikte pek çok önemli güvenlik sorunu giderildi. Apple'a göre, iOS 15 sürümü, güvenlik açıklarına karşı yeni güncellemeyi hemen yüklenmeli. İşte iOS 15.6.1 güncellemesiyle gelenler!

  Youtube’den Netflix’e Rakip Oluyor! İşte Yeni Youtube Hizmeti!

  Google, Youtube için Netflix gibi platformlara rakip olacak yeni servisi üzerinde çalışıyor. 2022 bitmeden devreye alınacak Youtube "Channel Store" ile ilgili detaylarda ortaya çıkmaya başladı. İşte Youtube'nin Channel Store'sinin özellikleri!

  OS (Operating System)

  OS veya Operating System, klavye, fare, yazıcı gibi donanımlar ile belleği, diski, depolama ve farklı çevre birimlerini yönetmeyi sağlayan bir dizi programdır.

  Optimize

  Optimize, herhangi bir şeyi, en iyi hale getirmektir. Ayrıca optimize etmek, herhangi bir formun en uygun halidir.

  Xiaomi Beklenen Elektrikli Otomobilini O Tarihte Tanıtacağını Açıkladı!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et