R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Xiaomi Beklenen Elektrikli Otomobilini O Tarihte Tanıtacağını Açıkladı!

  Xiaomi, elektrikli otomobil piyasasına adım attığını duyurdu. Şirketin sektörde çığır açacak elektrikli otomobilin tanıtımı için geri sayım başladı.

  Ecem Ecem 17.07.2022 19:42 1285 2 dk okuma süresi
  Xiaomi Beklenen Elektrikli Otomobilini O Tarihte Tanıtacağını Açıkladı!
  Son Düzenleme:

  Dünya çapında elektrikli otomobil üretimi ve kullanımı giderek artıyor. İlk olarak Tesla tarafından başlattığı bu süreç artık geleneksel otomobil üreticilerini ve hatta teknoloji şirketlerini de etkilemiş gibi görünüyor. Elektrikli otomobil üretimi alanında dev otomobil firmaları 2030 yılına kadar kendileri için bazı stratejik hedefler belirlemeye başladılar. 

  Teknoloji ve telefon üretiminde kendisini kanıtlayan Xiaomi yelpazesini genişletmeye devam ediyor. Elektrikli otomobil teknolojisinde ilk adımın ağırlıklı olarak Apple tarafından atılacağı bekleniyordu. Ancak çoğu alanda olduğu gibi Xiaomi, elektrikli otomobil alanında da rakibinden hızlı davrandı. Uzun zamandır Xiaomi’nin elektrikli otomobil üreteceği iddia ediliyordu ve sonunda bu iddiaları şirket birinci ağızdan doğruladı. Şirket, elektrikli otomobil tanıtımı içinde resmi tarih verdi. 

  Xiaomi Elektrikli Otomobilini Gelecek Ay Tanıtacak

  Xiaomi Elektrikli Otomobil

  Xiaomi, elektrikli otomobil piyasası hakkında bir hedef koyduğunu açıkladı. Gelecek 10 yıl içerisinde piyasaya toplam 10 milyar dolarlık yatırım sözü vererek, sektörde iddialı olduğunu göstermeyi hedefliyor. Üretilecek elektrikli otomobilin isminin ne olacağı ise henüz bilinmiyor ancak otomobil piyasalarında “Xiaomi arabası” olarak geçiyor. 

  Otomobilin tasarımı üzerinde bir süredir çalışmaların devam ettiği ve tasarımın “HVST Automobile Design” tarafından yapıldığı belirtildi. Aracın geniş kitlelere ulaşması için şirket tarafından büyük bir reklam çalışması planlanıyor. Xiaomi, merakla beklenen elektrikli otomobilini gelecek ay tanıtacak. Tanıtım erken olsa bile araca sahip olmak için otomobil meraklılarının biraz daha beklemeleri gerekecek. İlk üretimler için bir prototip tasarlandı. Seri üretime geçmesi 2024 yılını bulabilir. 

  Xiaomi Elektrikli Otomobil Fiyatları Belli Oldu

  Henüz söylenti aşamasında olmasına rağmen, şirketin ilk elektrikli aracı “SUV” ya da “Sedan” olarak tasarlanacak. Sektörde, yakın zamanda diğer şirketlerinde hamlelerinin arka arkaya gelmesi bekleniyor. Net bir bilgi olmasa da aracın tam özelliklerine göre elektrikli otomobilin fiyatı 15 bin dolar ile 45 bin dolar arasında değişebilir. 

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Xiaomi 13 Serisinin Fiyatı Belli Oldu! İşte Xiaomi 13 ve 13 Pro!

  Xiaomi, 1 Aralık'ta gerçekleştireceği Xiaomi 13 serisi tanıtımını ertelemişti. Erteleme kararı eski Çin devlet başkanının hayatını kaybetmesi nedeniyle alınmıştı. Yeni lansmanın tarihi ne zaman açıklanmasa da Xiaomi 13 ve 13 Pro fiyatı sızdırıldı.

  iOS 16.2 Güncellemesiyle Bildirimlerdeki O Sorun Çözülecek!

  Apple, iOS 16.2 güncellemesiyle, iPhone'lardaki eski bildirimlere erişimeme sorununu çözüme kavuşturacak. iPhone kullanıcılarının eski bildirimleri gözden kaçırma sorunu, yeni güncellemeyle tarihe karışıyor.

  Redmi Note 12 Pro 4G Özellikleri Ortaya Çıktı!

  Redmi, 2022 Ekim ayında piyasaya sürdüğü 5G varyantlı Redmi Note 12 Pro modeline 4G varyantını da getiriyor. İşte piyasaya çıkış tarihi henüz açıklanmayan Redmi Note 12 Pro 4G özellikleri ve fiyatı!

  Epic Games’ten Bu Hafta 2 Oyun Hediye

  Epic Games, geleneksel haftalık ücretsiz oyun vermeye devam ediyor. Her hafta olduğu gibi bu hafta 2 oyun ücretsiz alınabiliyor. Epic Games Kütüphanesi'ne ücretsiz kalıcı olarak eklenebilecek o oyunlar ve sistem gereksinimleri!

  Xiaomi Beklenen Elektrikli Otomobilini O Tarihte Tanıtacağını Açıkladı!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et