R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Xiaomi Beklenen Elektrikli Otomobilini O Tarihte Tanıtacağını Açıkladı!

  Xiaomi, elektrikli otomobil piyasasına adım attığını duyurdu. Şirketin sektörde çığır açacak elektrikli otomobilin tanıtımı için geri sayım başladı.

  Ecem
  Ecem R10 Editörü
  17.07.2022 19:42 1501 2 dk okuma süresi
  Xiaomi Beklenen Elektrikli Otomobilini O Tarihte Tanıtacağını Açıkladı!
  Son Düzenleme:

  Dünya çapında elektrikli otomobil üretimi ve kullanımı giderek artıyor. İlk olarak Tesla tarafından başlattığı bu süreç artık geleneksel otomobil üreticilerini ve hatta teknoloji şirketlerini de etkilemiş gibi görünüyor. Elektrikli otomobil üretimi alanında dev otomobil firmaları 2030 yılına kadar kendileri için bazı stratejik hedefler belirlemeye başladılar. 

  Teknoloji ve telefon üretiminde kendisini kanıtlayan Xiaomi yelpazesini genişletmeye devam ediyor. Elektrikli otomobil teknolojisinde ilk adımın ağırlıklı olarak Apple tarafından atılacağı bekleniyordu. Ancak çoğu alanda olduğu gibi Xiaomi, elektrikli otomobil alanında da rakibinden hızlı davrandı. Uzun zamandır Xiaomi’nin elektrikli otomobil üreteceği iddia ediliyordu ve sonunda bu iddiaları şirket birinci ağızdan doğruladı. Şirket, elektrikli otomobil tanıtımı içinde resmi tarih verdi. 

  Xiaomi Elektrikli Otomobilini Gelecek Ay Tanıtacak

  Xiaomi Elektrikli Otomobil

  Xiaomi, elektrikli otomobil piyasası hakkında bir hedef koyduğunu açıkladı. Gelecek 10 yıl içerisinde piyasaya toplam 10 milyar dolarlık yatırım sözü vererek, sektörde iddialı olduğunu göstermeyi hedefliyor. Üretilecek elektrikli otomobilin isminin ne olacağı ise henüz bilinmiyor ancak otomobil piyasalarında “Xiaomi arabası” olarak geçiyor. 

  Otomobilin tasarımı üzerinde bir süredir çalışmaların devam ettiği ve tasarımın “HVST Automobile Design” tarafından yapıldığı belirtildi. Aracın geniş kitlelere ulaşması için şirket tarafından büyük bir reklam çalışması planlanıyor. Xiaomi, merakla beklenen elektrikli otomobilini gelecek ay tanıtacak. Tanıtım erken olsa bile araca sahip olmak için otomobil meraklılarının biraz daha beklemeleri gerekecek. İlk üretimler için bir prototip tasarlandı. Seri üretime geçmesi 2024 yılını bulabilir. 

  Xiaomi Elektrikli Otomobil Fiyatları Belli Oldu

  Henüz söylenti aşamasında olmasına rağmen, şirketin ilk elektrikli aracı “SUV” ya da “Sedan” olarak tasarlanacak. Sektörde, yakın zamanda diğer şirketlerinde hamlelerinin arka arkaya gelmesi bekleniyor. Net bir bilgi olmasa da aracın tam özelliklerine göre elektrikli otomobilin fiyatı 15 bin dolar ile 45 bin dolar arasında değişebilir. 

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  WhatsApp'ta Devrim: Orijinal Kalitede Resim ve Video Paylaşımı Yapılabilecek!

  WhatsApp, iOS kullanıcıları için orijinal kalitede fotoğraf ve video paylaşım özelliğini getirdi. Artık medya dosyalarını yüksek kalitede paylaşabilirsiniz.

  GTA 6 Çıkış Tarihi: Oyun Dünyasını Heyecanlandıran Duyuru!

  Rockstar Games, GTA 6'nın tanıtım videosunu sonunda yayınladı. Bu tanıtım ile merakla beklenen GTA 6 çıkış tarihi de açığa çıktı.

  WhatsApp Yeni Özelliği ile Sosyal Medyayı Birleştiriyor: Instagram Paylaşımları, Artık Mümkün Olacak!

  WhatsApp'ın yeni özelliği, durum güncellemelerini doğrudan Instagram Hikayeleri'nde paylaşma imkanı sunarak sosyal medya entegrasyonunu güçlendiriyor

  Yeni Nintendo Switch, Samsung’un OLED Ekranını mı Kullanacak?

  Yeni nesil Nintendo Switch hakkında heyecan verici bilgiler ortaya çıkmaya devam ediyor. Söylentilere göre Nintendo Switch, Samsung OLED ekran ile donatılacak.

  Xiaomi Beklenen Elektrikli Otomobilini O Tarihte Tanıtacağını Açıkladı!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et