R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Volkswagen MEB EV Aracının Menzilini 700 KM’ye Çıkarmak İstiyor

  Alman otomobil üreticisi Volkswagen, şarj hızını arttırmak için yeni pil hücresi teknolojisinden yararlanmak ve mevcut menzilini arttırmak istiyor.

  Ahmet Yücedağ Ahmet Yücedağ 15.04.2022 15:41 468 2 dk okuma süresi
  Volkswagen MEB EV Aracının Menzilini 700 KM’ye Çıkarmak İstiyor
  Son Düzenleme:

  Volkswagen, yakın tarihte MEB platformunun menzilini 700 km veya 435 mile çıkarmayı planladığını duyurdu. Eğer bu plan gerçekleştirilirse piyasaya yeni yeni katılan diğer firmaların modellerini etkileyecek. Mevcut model yelpazesini genişletecektir.

  MEB Platformu Nedir?

  MEB Platformu, elektrikli araçlara çıkarılan özelliklerin arasında türünün ilk örneklerinden biridir. Volkswagen, bu platformu geliştirmeye 2015 yılında başlamıştı. Bu platformun desteklediği ilk araç Volkswagen ID3 idi. 

  Şu an dokuz farklı model MEB platformunu kullanıyor. Ayrıca bu platformu sadece Volkswagen kullanmıyor. Skoda, SEAT ve Audi gibi firmalar da MEB platformunu kullanarak araç üretiyor.

  Birçok modeli daha uzun menzille görebiliriz

  Volkswagen’in yayınladığı MEB tabanlı EV araçlarının portföyünü gösteren grafikte, ID Life ve Aero B modellerinin 2025 yılına kadar piyasaya sürüleceği gözüküyor. Muhtemelen ID Life ucuz bir model olduğu için menzili 435 mil olmayacak ancak Aero B, ABD pazarındaki ID Buzz’ın daha gelişmiş bir versiyonu olacak. 

  Volkswagen Menzilini Arttırıyor ve Şarj Süresini Kısaltıyor

  Bahsedilen bu planların Aero B için gerçekleşeceğini düşünüyoruz. Talep edilen menzil değerinin WLTP test döngüsüne göre hesaplandığını belirtmiş olalım. Hatta bu nedenle Amerika Birleşik Devletleri’nde EPA’ya göre değerler daha düşük olacaktır. Yaklaşık 350 mil gibi bir tahmin bu durumu gerçekçi kılar.

  Volkswagen Şarj Süresini de Kısaltacak

  Alman otomobil üreticisi, MEB destekli EV araçların şarj hızını da 200 kW’ın üzerine çıkarmayı hedeflediğini duyurdu. Şu anda MEB destekli EV araçların şarj hızı 125 kW civarında, yani iki katına yakın hızlandırmayı planlıyor.

  Ayrıca performans konusunda da büyük hedefleri olduğunu söyleyen Volkswagen, MEB destekli EV araçlarının 100 km/saat’e çıkış süresini 5,5 saniyenin altına düşürmek istiyor.

   

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Samsung Çip Krizini Fırsata Dönüştürmek İstiyor! O Şirketi Satın Alacak!

  Dünya genelinde devam eden çip krizine karşı Samsung'dan önemli hamle geldi. Samsung, Nvidia ile anlaşamayan dev çip üreticisini satın almak için Intel ile işbirliğine gidiyor.

  Volkswagen'den Sonra Bir Emisyon Skandalı Daha

  Dizel emisyon testlerini manipüle ettiği anlaşılan Stellantis, Amerika'da Temiz Hava Yasası'nı ihlal ettiği gerekçesiyle Amerika'da mahkum edildi. Stellantis 300 milyon dolar ceza ödeyecek.

  Tesla'ya Yeni Rakip Geliyor: Hyundai'den Rekor Kıran EV Yatırımı

  Hyundai, ABD'de 5,5 milyar dolara EV fabrikası kuracak. Hyundai, pil ve elektrikli araba üretmek için yeni tesislerini onayladı.

  AMD Ryzen 7000 Ortaya Çıktı: İşte Çılgın Özellikleri!

  AMD, Ryzen 7000 Serisi işlemcileriyle ilgili ilk bilgileri paylaştı. Zen 4 mimarisi ve yeni AM5 soketin getirdiği tüm yenilikler haberimizde.

  Volkswagen MEB EV Aracının Menzilini 700 KM’ye Çıkarmak İstiyor

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et