R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Volkswagen MEB EV Aracının Menzilini 700 KM’ye Çıkarmak İstiyor

  Alman otomobil üreticisi Volkswagen, şarj hızını arttırmak için yeni pil hücresi teknolojisinden yararlanmak ve mevcut menzilini arttırmak istiyor.

  unnamed unnamed 15.04.2022 15:41 551 2 dk okuma süresi
  Volkswagen MEB EV Aracının Menzilini 700 KM’ye Çıkarmak İstiyor
  Son Düzenleme:

  Volkswagen, yakın tarihte MEB platformunun menzilini 700 km veya 435 mile çıkarmayı planladığını duyurdu. Eğer bu plan gerçekleştirilirse piyasaya yeni yeni katılan diğer firmaların modellerini etkileyecek. Mevcut model yelpazesini genişletecektir.

  MEB Platformu Nedir?

  MEB Platformu, elektrikli araçlara çıkarılan özelliklerin arasında türünün ilk örneklerinden biridir. Volkswagen, bu platformu geliştirmeye 2015 yılında başlamıştı. Bu platformun desteklediği ilk araç Volkswagen ID3 idi. 

  Şu an dokuz farklı model MEB platformunu kullanıyor. Ayrıca bu platformu sadece Volkswagen kullanmıyor. Skoda, SEAT ve Audi gibi firmalar da MEB platformunu kullanarak araç üretiyor.

  Birçok modeli daha uzun menzille görebiliriz

  Volkswagen’in yayınladığı MEB tabanlı EV araçlarının portföyünü gösteren grafikte, ID Life ve Aero B modellerinin 2025 yılına kadar piyasaya sürüleceği gözüküyor. Muhtemelen ID Life ucuz bir model olduğu için menzili 435 mil olmayacak ancak Aero B, ABD pazarındaki ID Buzz’ın daha gelişmiş bir versiyonu olacak. 

  Volkswagen Menzilini Arttırıyor ve Şarj Süresini Kısaltıyor

  Bahsedilen bu planların Aero B için gerçekleşeceğini düşünüyoruz. Talep edilen menzil değerinin WLTP test döngüsüne göre hesaplandığını belirtmiş olalım. Hatta bu nedenle Amerika Birleşik Devletleri’nde EPA’ya göre değerler daha düşük olacaktır. Yaklaşık 350 mil gibi bir tahmin bu durumu gerçekçi kılar.

  Volkswagen Şarj Süresini de Kısaltacak

  Alman otomobil üreticisi, MEB destekli EV araçların şarj hızını da 200 kW’ın üzerine çıkarmayı hedeflediğini duyurdu. Şu anda MEB destekli EV araçların şarj hızı 125 kW civarında, yani iki katına yakın hızlandırmayı planlıyor.

  Ayrıca performans konusunda da büyük hedefleri olduğunu söyleyen Volkswagen, MEB destekli EV araçlarının 100 km/saat’e çıkış süresini 5,5 saniyenin altına düşürmek istiyor.

   

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  2022 Aralık Volkswagen Caddy Fiyatları!

  Türkiye'de en fazla tercih ticari araçlardan Volkswagen Caddy için güncel fiyat listesi açıklandı. İşte Volkswagen Türkiye tarafından yayınlanan 2022 Aralık ayı güncel Volkswagen Caddy fiyat listesi!

  Yöneticilerden Sonra Sıra Yazılımcılarda: Musk, ‘Herkes Kendini Kanıtlasın’ İstiyor!

  Twitter'ı satın alan Elon Musk, işten çıkarmalara devam ediyor. Şimdi de Elon Musk, Twitter yazılımlarını ve yaptıkları kodlamaları incelemeye aldı.

  Volkswagen Sıfır KM Modelleri Fiyat Listesi ve Kampanyaları

  2022 senesi Eylül ayında otomotiv sektörüne bir zam daha geldi. Zamlardan sonra Volkswagen modellerinin Türkiye fiyatlarını resmi sitesinde paylaştı.

  Intel'in Büyük Rakibi AMD Ryzen 7000'i Tanıttı: Özellikleri ve Fiyatları

  Dünyanın ilk 5 nm teknolojisine masaüstü bilgisayarlarda ye veren AMD, Intel'i gerisinde bırakacak özelliklere sahip yeni serisi Ryzen 7000'i tanıttı.

  Volkswagen MEB EV Aracının Menzilini 700 KM’ye Çıkarmak İstiyor

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et