R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Volkswagen Çip Krizinin Ne Zaman Biteceğini Açıkladı!

  Volkswagen finans şefi Arno Antlitz, yarı iletken arzının 2024 yılına kadar normalleşmeyeceğini ve bu zamana kadar yapısal bir arz eksikliğinin devam edeceğini söyledi.

  Yigit Aksüt
  Yigit Aksüt R10 Editörü
  12.04.2022 14:52 968 2 dk okuma süresi
  Volkswagen Çip Krizinin Ne Zaman Biteceğini Açıkladı!
  Son Düzenleme:

  Pandemi sürecinde yaşanan çip ve tedarik sorunları otomotiv sektörünü derinden yaraladı. İki yıldır süren krizin artık yavaş yavaş bitmesini beklerken dev otomobil üreticisinde gelen açıklama bunun tam tersi olduğunu gösteriyor. Otomobil üreticisinden gelen son açıklamada, Volkswagen için yarı iletken çip sıkıntısının beklenenden daha uzun süre devam edebileceği ifade edildi.

  Volkswagen Yöneticisi Kriz İçin 2024’e Dikkat Çekti

  Geçtiğimiz gün yayınlanan bir röportajda Volkswagen finans şefi Arno Antlitz, yarı iletken arzının 2024 yılına kadar normalleşmeyeceğini ve bu zamana kadar üretim hattında arz eksikliğinin olacağına dikkat çekti.

  VW Group; Wolfsburg fabrikası ve Almanya'nın Zwickau ve Dresden kentindeki elektrikli araba fabrikaları da dahil olmak üzere birçok üretim noktasında çip eksikliği nedeniyle üretimi defalarca durdurmak zorunda kaldı.

  Antlitz, yarı iletken durumunun 2022-2023 yıllarında rahatlamasını beklediğini, ancak kıtlığın 2024'e kadar devam edeceğini söyledi. Antlitz’e göre çip üreticileri daha fazla çip üretmeye başlasa bile yarı iletkenlere yönelik artan talebi karşılamaları olası değil.

  "2022'nin üçüncü veya dördüncü çeyreğinde gevşemesi muhtemel olan yapısal bir arz eksikliği görüyoruz. 2023'te durum düzelecek, ancak yapısal sorun henüz tam olarak çözülmüş olmayacak.”

  BMW Group CEO'su Oliver Zipse verdiği röportajda benzer tahminlerde bulundu. Zipse, yarı iletken çip sıkıntısının hala zirvede olduğunu ifade etti.

  Zipse açıklamasında, “En geç gelecek yıl iyileştirmeler görmeye başlamamızı bekliyorum, ancak yine de 2023'te kıtlıkla uğraşmak zorunda kalacağız” ifadelerini kullandı.

  Otomobil üreticileri, mikroçip sıkıntısı ve Rusya'nın işgali nedeniyle Ukrayna'da üretilen kablo tesisatlarının bozulması gibi zorlukla uğraşıyor. BMW Mart ayında düzenlediği yıllık basın toplantısında, çip sıkıntısının 2022 boyunca sürmesini beklediğini söyledi. 

  Antlitz, VW Group fabrikalarının Ukrayna tedarikçisinin yalnızca tek vardiya esasına göre çalışmasından kaynaklanan bir sorunla karşılaştığını söyledi. Sürekli olarak vardiyalarını iptal etmek zorunda kalan Ukraynalı tedarikçi, VW’ye kesin tarihler vermekten kaçınıyor.


   

  SEO Danışmanı - İçerik Yöneticisi / R10.net

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  Tüm Yorumlar
  Toplam 3 Yorum
  • Bip
   Bip 1 yıl önce
   Günümüz teknolojisinin geldiği noktada böyle krizler görmek düşündürmüyor değil
  • mertcangokgoz
   mertcangokgoz 1 yıl önce
   Allahtan fakiriz ve araba alamıyoruz.
  • YA***** YA*****
   YA***** YA***** 1 yıl önce
   Kısaca: bizi büyük bir muallak bekliyor. Çip krizi devam ettikçe. Araba almak zorlaşacaktır

  İlgili İçerikler:

  Apple Vision Pro 2’nin Çıkış Tarihi Gecikecek: İşte Nedeni!

  Apple Vision Pro 2'nin çıkışı için en az 18 ay beklenmesi gerektiği belirtiliyor. Aynı zamanda yeni modelde ele alınması gereken birçok sorun bulunuyor.

  iPhone 16, Yeni Neural Engine ile Geliyor: Etkileyici Yapay Zeka Performansı Sunacak!

  iPhone 16, A18 ve M4 işlemciler ve gelişmiş Neural Engine ile yapay zeka performansında devrim yaratacak!

  Google Pixel 9 Serisi Yenileniyor: En Net Haliyle Görüntülendi!

  Google Pixel 9 ve Pixel 9 Pro'nun yeni tasarımını ortaya koyan render görselleri yayımlandı. Bu CAD görüntüleri, bu serinin estetiğini yeniden detaylandırıyor.

  Netflix, 2024’te Yüksek Oranda Zam Yapmaya Hazırlanıyor!

  Netflix, 2024 yılında abonelik ücretlerinde artış yaparak reklamsız planlarını kaldırıp, reklam destekli yeni planları sunmayı planlıyor.

  Volkswagen Çip Krizinin Ne Zaman Biteceğini Açıkladı!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et